800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPlavba po Nilu, program Amón

Egypt je kolébkou starověké civilizace, která po staletí přitahuje svými chrámy, hieroglyfy, božstvem, mumiemi a pyramidami. Tento okruh vás zavede do údolí řeky Nilu, kde zažijete romantiku poznávání památek při ubytování na lodi a zároveň pojedete po tepně celé země, bez jejíž úrodnosti by starobylé památky nikdy nevznikly.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.-3. den

Odlet z Prahy/Brna/Ostravy do Hurghady, ubytování v hotelu na 3 noci.

4. den

LUXOR
Transfer autobusem do Luxoru, nalodění a prohlídka chrámů v Karnaku a Luxoru. Karnak je velmi dobře zachovalý komplex chrámů, které vznikaly po mnoho staletí, od r. 2000 do r. 30 př.n.l. Luxor je nejnavštěvovanějším městem Egypta, známým také jako Veset nebo Théby. V minulosti byl hlavním městem země. Oba chrámy spojuje alej beraních sfing. Přenocování na lodi v Luxoru.

5. den

ÚDOLÍ KRÁLŮ
Návštěva západního břehu Nilu. Prohlídka světoznámého Údolí králů, chrámu královny Hatšepsut, chrámu Medinet Habu a Memnonových kolosů. Plavba do Edfu, přenocování na lodi v Edfu.

6. den

EDFU - KOM OMBO
Prohlídka největšího egyptského chrámu, který je zasvěcený bohu Horovi. Tento bůh byl znázorňován jako sokol, jehož křídla symbolizovala vesmír a oči slunce a měsíc. Pokračování do Kom Omba, místa, jehož jméno znamená Hora zlata. Prohlídka chrámu zasvěceného dvěma bohům – Sobkovi, bohu zla, který je znázorňován s krokodýlí hlavou, a bohu Horovi. Přenocování na lodi.

7. den

ASUÁN
Plavba do Asuánu, města na jihu Egypta, které je nejsušším obydleným místem na světě. Město zde vzniklo proto, že tu bylo naleziště nejkvalitnějšího granitu, který byl použit pro stavbu pyramid v Gize. Návštěva přehrady, nedokončeného obelisku a chrámu ve Philae, který byl díky záchranné akci UNESCO v 70.letech přemístěn v souvislosti s výstavbou přehrady. Odpoledne projížďka na feluce kolem ostrova a prohlídka botanické zahrady. Přenocování na lodi v Asuánu.

8. den

Po závěrečné snídani vylodění, transfer autobusem do Luxoru a pokračování do Hurghady, ubytování v hotelu.

9.-11. den

Pobyt v hotelu v Hurghadě.

11. den

Transfer na letiště, odlet.

Fakultativní příplatky

jednolůžkový pokoj 5 200 Kč

Počasí

Ain Soukhna

10°C Jasno

Dahab

15°C Jasno

Hurghada

12°C Jasno

Káhira

10°C Jasno

Luxor

9°C Jasno

Sharm El Sheikh

10°C Jasno

Taba

15°C Jasno