800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTallinn a Helsinky v prodlouženém víkendu

Navštivte s námi Evropské hlavní město kultury 2011 - estonský Tallinn. Poznejte krásnou estonskou přírodu na pobřeží i ostrovech. Vychutnejte si plavby trajekty i procházky v jednom z nejzachovalejších středověkých center v Evropě. Uvnitř původních hradeb máte možnost projít se starobylými uličkami s gotickými a renesanční domy, posedět v některé z nesčetných restaurací nebo ochutnat tradiční sladké pražené mandle. Město zažilo v poslední době velký rozmach především v oblasti informačních technologií, někdy se mu proto přezdívá „Baltské Silicon Valley“. Středověkou krásu tallinnských uliček vystřídá střízlivá klasicistní a moderní architektura Helsinek při jednodenním výletě lodí přes Finský záliv. Naši průvodci Vás zasvětí i do tajů estonské kuchyně.

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

odlet z Prahy do hlavního města Estonska, Tallinnu. Transfer do hotelu a prohlídka historického jádra města, které je zapsané na listině světového dědictví UNESCO. Uvidíte mimo jiné Ruskou pravoslavnou katedrálu Alexandra Něvského s cibulovými kopulemi, evangelickou katedrálu, gotickou radnici z 15. století, 500 let starou lékárnu a dobře zachovalé městské hradby s věžemi "Dlouhý Hermann" a "Tlustá Markéta”. Prohlídku zakončíte v okolí hradního vrchu Toompea s vyhlídkami na město. Nocleh.

2. den:

po snídani výlet na severní pobřeží Estonska, kde se nachází národní park Lahemaa s typickou pobřežní krajinou severního Estonska s vodopádem Jägalla, pobřeží bludných balvanů, rybářská osada Käsmu s bohatou námořní historií, díky které je nazývána vesnicí kapitánů. Malebná zřícenina hradu Toolse na břehu moře. Návrat do Tallinnu, kde si v přístavu u Památníku obětí připomenete tragédii potopeného trajektu Estonia. Návrat na hotel a nocleh.

3. den:

snídaně. Dnes se s Tallinnem rozloučíte, a nalodíte se na trajekt a přejedete do Finska. Cesta trvá zhruba 2,5 hodiny. Po přistání v ­Helsinkách prohlídka finské metropole – světoznámá hala Finlandia, Sibeliův monument, kostel ve skále Temppeliaukio, historické centrum s monumentálními stavbami, Senátní náměstí s katedrálou, prezidentský palác, pravoslavná Uspenská katedrála, přístav s tržištěm. Můžete také zavítat i ke stadionu, kde v roce 1952 získali své zlaté olympijské medaile manželé Zátopkovi, vstup zřejmě nebude možný, protože až do r. 2019 bude probíhat rozsáhlá rekonstrukce. Nocleh.

4. den:

po snídani lodní výlet na pevnost Suomenlinna. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

Možnosti ubytování