800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Mayská a Španělská Střední Amerika

13 nebo 16 denní poznávací zájezd - odlet Praha
San Salvador - Guatemala Antigua - Jezero Atitlán - Mayské město Tikal - Guatemala City (Honduras) - Mayské město Copán

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

13 nebo 16 denní poznávací zájezd - odlet Praha
San Salvador - Guatemala Antigua - Jezero Atitlán - Mayské město Tikal - Guatemala City (Honduras) - Mayské město Copán

1.den:
Praha - San Salvador
Odlet do San Salvadoru charterovým letem s jedním technickým mezipřistáním. Přivítání na letišti v San Salvadoru. Transfer do hotelu Royal Decameron Salinitas ***** s programem All Inclusive. Ubytování. Nocleh.

2.den:
Hotel Royal Decameron Salinitas
Volný den v hotelu s programem All Inclusive. Využití služeb hotelu k odpočinku i individuálním aktivitám. Nocleh.

3.den:
El Salvador - Guatemala Antigua
Po časné snídani odjezd z hotelu a po Transamerické dálnici cesta severním směrem do Guatemaly. Po překročení hranice mezi El Salvadorem a Guatemalou pokračování cesty pobřežní savanou k sopečnému pásmu. Zde výjezd do úrodného údolí Panchoy pod monumentální sopkou El Água; kde se nalézá jedno z nejcennějších historických míst Střední Ameriky; středověké španělské koloniální město Antigua. La Antigua byla hlavním městem španělské Střední Ameriky v letech jejího největšího rozmachu 1541-1776. Vznikla přenesením z níže položeného Ciudad Vieja a byla prvním plánovitě založeným evropským městem na americkém kontinentu. Stala se příkladem pro budování všech dalších velkých španělských koloniálních měst v Novém Světě. Největší rozkvět město prožívalo ve 2. polovině 17. století; kdy zde byla založena univerzita a žilo tu přes 50.000 obyvatel. Antigua byla obyvateli opuštěna po sérii masivních zemětřesení v sedmdesátých letech 18. století a nové hlavní město Guatemala City vzniklo ještě výše ve stejném údolí.
Do opuštěného města La Antigua se začali obyvatelé vracet od konce 19. století; ve větším počtu však až od 70. let minulého století; kdy již byla zcela zřejmá jedinečná historická cennost zdejšího souboru středověké architektury.
Město je zapsáno na listinu světového kulturního dědictví UNESCO.
Prohlídka Antiguy začíná na hlavním náměstí s jeho katedrálou a palácem guvernérů Casa des Capitanes Generales. Z dalších památek lze navštívit chrám La Merced; Muzeum Hermano Pedro a také dílnu na zpracování a prodej tradičních šperků z místního vzácného kamene - jadeitu. Po prohlídce bude čas také na individuální procházku městem; případně nákupy nebo kávu ve zdejších obchůdcích; restauracích a kavárnách.
V ceně zájezdu je pěší prohlídka města s průvodcem; oběd a večeře (stanovené menu s výběrem); nocleh v místním hotelu Posada Hermano Pedro**; za příplatek v hotelu Villa Colonial***+.

4.den:
La Antigua - Guatemala City - Honduras
Po snídani odjezd do Guatemela City. Krátká informativní prohlídka Guatemala City (Hlavní náměstí; katedrála); odjezd po Transamerické dálnici do Hondurasu; kde u hranic s Guatemalou a El Salvadorem leží ruiny pozoruhodného mayského města Copán. Oběd během dne; večeře a nocleh v hotelu Camini Maya *** v Copánu; za příplatek v hotelu Pousada RealCopán ****.

5.den:
Mayské město Copán - El Salvador
Po snídani prohlídka pozůstatků významného mayského města Copán; nazývaného pro vyspělost zdejších dochovaných uměleckých předmětů také mayská Paříž. Zdejší investoři; řemeslníci a umělci se často odchylovali od striktních regulí; svazujících v mayských státech umění do rigorózních schémat. Jako jeden z nejzářivějších příkladů progresivní umělecké tvorby může sloužit plastická a realistická tvář pána z Copánu. Dalšími doklady vyspělého mayského umění; které v tomto městě dosáhlo svého vrcholu; jsou plastické stély; sochy jaguárů v nezaměnitelných polohách nebo hieroglyfi cké schodiště; které kromě dynastické posloupnosti zdejších vládců zobrazuje sepětí člověka s přírodou. Jako i další mayská města; byl Copán svými obyvateli opuštěn v 10. století a přes ojedinělá svědectví cestovatelů zůstal pokryt tropickou džunglí až do poloviny 19. století. Dnes je Copán zapsán do seznamu památek UNESCO a slouží jako zářný příklad vyspělosti mayské civilizace; jejíž potomci jsou dodnes většinovými obyvateli Guatemaly a Hondurasu. Po obědě v místní restauraci odjezd do El Salvadoru úrodným údolím Santa Ana podél břehů jezera Gúija. Návrat do hotelu v pozdních nočních hodinách. Ubytování s programem All Inclusive; nocleh.

6. - 10./ 14.den:
Hotel Royal Decameron Salinitas
Dny volna po náročném poznávacím programu. Odpočinek v hotelu; v plážovém klubu; případně účast na nabízených fakultativních výletech.

11./ 15.den:
El Salvador
Ukončení pobytu v El Salvadoru. Během dne transfer na letiště k odletu ze San Salvadoru do Prahy charterovým letem.

12./ 16.den:
Praha
Přistání v Praze.

Změna programu vyhrazena.

Počasí

Guatemala

16°C Skoro jasno