800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásy Umbrie s pobytem u Adriatického moře

10-denní pobytově-poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Prohlídka krásného města Arezzo. Gotický kostel San Francesco s řadou významných fresek. Poblíž naleznete kostel Pieve di Santa Maria a zvonici, jež je nazývána Věž sta děr. Za kostelem je malebné náměstí Piazza Grande s paláci – Palazzo della Fraternitá dei Laici a Palazzo delle Logge. Cestou k parku Passegio del Prato najdete rodný dům Petrarky – Casa del Petrarca. U parku se rozkládá obrovský gotický dóm San Donato, který je známý díky nádherné vitráži ze 16. století a fresce Maří Magdaleny od Piera della Francesca. Odpoledne prohlídka jednoho z nejstarších italských měst – Cortony, která leží na úpatí Monte Sant’Egidio. Centrem starého města, protkaného strmými uličkami, jsou náměstí Piazza dela Republica a Piazza Signorelli s řadou středověkých a renesančních paláců a románsko-gotických kostelů. Na vrcholu pahorku se tyčí pevnost Medicejských s překrásným rozhledem do okolí. Ubytování v oblasti Umbrie, nocleh.

3. den

Snídaně. Návštěva hlavního města kraje Umbrie - Perugie. Centrem města je náměstí Piazza IV Novembre, v jehož středu naleznete krásnou Fontanu Maggiore z 13. století, katedrálu San Lorenzo a mohutný palác Palazzo dei Priori. Prohlídka poutního města Assisi. Středověký ráz a významné památky řadí toto místo ke klenotům celosvětové kultury. Nejvýznačnější památkou je klášter Sacro Convento, jehož součástí je Basilica di San Francesco postavená ve 13. století. Bazilika je dvoupatrová, horní kostel Chiesa Superiore a dolní kostel Chiesa Inferiore s hrobkou s ostatky sv. Františka. Oba kostely jsou vyzdobeny nádhernými freskami. Na náměstí Piazza del Comune najdeme kostel Santa Maria sopra Minerva, paláce Palazzo del Capitano del Popolo, Palazzo Comunale nebo Palazzo dei Priori. Dalšími stavbami jsou kostely San Rufino a Santa Chiara. Vysoko nad městem se tyčí hrad Rocca Maggiore. Přejezd na ubytování na Adriatickou rivieru. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Půldenní prohlídka Ravenny, bývalého hlavního města západořímské říše. Řada historických památek s raně křesťanskými mozaikami. Mausoleo di Galla Placidia, bazilika San Vitale, Battisterio Neoniano, mausoleum císaře Theodoricha, hrobka Dante Allighieriho. Kromě památek zde naleznete staré uličky, tichá náměstíčka a můžete si odpočinout na náměstí Piazza del Popolo obklopeného středověkými domy. Odpoledne volno u moře. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Návštěva středověkého hradu Gradara situovaném na kopci asi 20 km od Rimini. Prohlídka hradeb, zachovalého interiéru, krásné výhledy na San Marino a Jaderské more. Prohlídka překrásného městečka Urbina v kraji Marche položeného mezi dvěma pahorky a obklopeného středověkými hradbami. Zachovalý střed s jedním z nekrásnějších paláců Itálie – Palazzo Ducale postaveného podle plánů Luciana Laurana – sídlo Národní umělecké galerie s díly Raffaela, Botticeliho, Tiziana a dalších. Prohlídka středu města Piazza Duca Federico, Piazza della Republica, Duomo, kostely San Giovammi Battista a San Giuseppe, rodný dům malíře Raffaela. Na záver dne návštěva ministátu San Marino. Opevněné staré město, kostel San Francesco, bazilika San Marino. Tři pevnosti s výhledem do kraje. Památník Garibaldiho. Večeře. Nocleh.

8. den

Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

9. den

Snídaně. Přejezd do Bologne. Prohlídka města – sídlo arcibiskupa a jedné z nejstarších evropských univerzit. Město je unikátní svými paláci z nepálených cihel. Náměstí Piazza del Nettuno s fontánou, Piazza Maggiore s Pallazzo Comunale a největším městským kostelem St. Petronio, nedaleko původní budova univerzity. Katedrála San Pietro z 10. století s arcibiskupským palácem. Odpoledne zastávka ve Ferraře. Prohlídka centra města, malebný vodní hrad Castello Estense ze 14. století, Piazza Savonarola, Palazzo Comunale, kated¬rála. Přejezd do Verony. Prohlídka centra města náměstí Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, kde v okolí naleznete známé paláce a památky – Casa di Giulietta, Arche Scaligere, Palazzo della Regione, Loggia del Consiglio, Piazza Bra s římským amfiteátrem, hrad Castelvecchio a mostem Ponte Scaligero. Přejezd do ČR.

10. den

Příjezd v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

70 Eur.

Počasí

Apulie

5°C Polojasno

Benátky a okolí

-1°C Jasno

Florencie a okolí

-1°C Jasno

Kalábrie

10°C Skoro jasno

Ligurie

5°C Jasno

Miláno a okolí

-2°C Jasno

Neapol a okolí

7°C Jasno

Řím a okolí

4°C Jasno

Sardínie

14°C Skoro jasno

Sicílie

16°C Jasno

Toskánsko

-1°C Jasno