800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyToskánsko - tajemství kraje Chianti, Val d Orcia

6-denní zájezd s nočním přejezdem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Dopoledne návštěva historického statku v oblasti Bagno a Ripoli. Ukázka výroby olivového oleje a vína, tradičního nářadí, degustace místních produktů. Krátký exkurz do vaření toskánského oběda. Přejezd do florentské oblasti Chianti, návštěva Greve in Chianti a prohlídka historického řeznictví Macelleria Falorni, prezentace toskánské šunky, sýrů a salámů. Ochutnávky s možností nákupu. Zastávka v San Donato in Poggio, typické vesnice s vyhlídkou na vinice. Ubytování. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Oblast Sienského Chianti. Návštěva Castellina in Chianti, etruského muzea s vyhlídkou na vinice a odtud přejezd do Radda in Chianti, prohlídka středověké vesnice nacházející se uprostřed sienských vinic. Návštěva exterierů hradu Brolio, který patří od roku 1167 šlechtickému rodu baronu Ricasoli, možnost degustace místních renomovaných vín (dle zájmu prohlídka hradu cca 23 €). Na závěr dne návštěva San Gimignana (UNESCO), které se řadí mezi nejatraktivnější místa v Toskánsku, hradby, historické věže. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Přejezd do poetické krajiny Val d’Orcia (UNESCO) s bohatou florou. Návštěva městečka Montalcino, položeného na kopci, středověké hradby, pevnost Rocca ze 14. století, místo známé pro skvělé víno Brunello. Zastávka u vesničky Castelnuovo dell´Abate, na jejímž okraji leží v harmonické krajině kopců osázených olivami a cypřiši opatství Abbazia di Sant´Antimo, klenot toskánské románské architektury. Průjezd přes vesničku Castiglione d’Orcia do Bagno Vignoni, nádherné panoramatické výhledy na oblast. Krátká zastávka v městečku Bagno Vignoni s termálními lázněmi, známého již od středověku. Historické centrum města Pienza (UNESCO), Piazza Pio II, katedrála Santa Maria Assunta. Ubytování v Chianciano Terme. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Historické centrum městečka – Montepulciano, které je položeno na kopci, ulice lemují renesanční paláce a strmá hlavní třída se šplhá až k dómu s řadou cenných děl sienské školy. Z hradeb široširý výhled na Umbrii, jižní Toskánsko a vinice, kde se sklízí hrozny pro Vino Nobile, jímž se město proslavilo. Přejezd do Sieny (UNESCO) s řadou jedinečných památek, náměstí Piazza del Campo a Palazzo Publico s věží Torre del Mangia a muzeem Civico. Sienský dóm patřící k největším a nejkrásnějším katedrálám v Itálii. Bezpečnostní pauza autobusu. Večer odjezd do ČR.

6. den

Příjezd kolem poledne.

Počasí

Toskánsko

9°C Jasno