800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký dolomitský okruh

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer.

2. den

Ráno příjezd do Jižního Tyrolska, slunné autonomní provincie, která byla až do 1.světové války spojena s rakouským Tyrolskem. Z městečka Dorf Tirol vycházka krásnou stezkou mezi vinicemi k hradu Tirol, sídelnímu hradu tyrolských vévodů. Jedním z vévodů byl i Jan Jindřich, bratr německého císaře a českého krále Karla IV. Přejezd k zámku Trauttmansdorff a procházka v jeho nádherných zahradách. Po cestě císařovny Sissi sestup do centra Merana, prohlídka lázní se subtropickou vegetací pod horskými velikány. Merano bylo až do začátku 15.století sídlem purkrabství a hlavním městem celého Tyrolska, až poté se jím stal Innsbruck. Průjezd jihotyrolskou silnicí vína s vinařskou obcí Tramin. Horskou silnicí výjezd do údolí Val di Fiemme. Ubytování v hotelu Italia v Molina di Fiemme, v hotelu relaxační centrum s bazénem, vířivkou, saunou. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd údolím Val di Fiemme do Predazza. Dále údolím Val di Fassa do Canazei, vlevo výhledy na masiv Rosengarten. Z Canazei se horská silnice vyšplhá do průsmyku Fedaia (2057 m n.m.) s přehradou přímo pod Marmoladou. Po procházce po hrázi přehrady odjezd dále na Malga Ciapela. Výjezd lanovkou na nejvyšší horu Dolomit – Marmoladu (3344 m n.m.). Z vrcholu uprostřed ledovců nádherné panorama Dolomit, možnost navštívit muzeum 1.světové války a zbytky zákopů. Návrat lanovkou k autobusu a odjezd do Cavalese – správního a historického centra údolí Val di Fiemme. Procházka a prohlídka biskupského paláce Magnifica Comunitá, jehož nádherné fresky jsou čerstvě restaurovány. Palác byl letním sídlem biskupů z Trenta. Po návratu do hotelu možnost odpočinku v relaxačním centru. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd k lanovce a výjezd na Paion del Cermis (2230 m n.m.) v pohoří Lagorai, které bývalo přirozenou přírodní jižní hranicí rakousko-uherské monarchie. Z panoramatického bodu rozhled na Brentu, Adamello, Ortler, Sellu, Marmoladu, Tofanu, Civettu a Monte Pelmo, horská nádhera po celém obzoru. Při pohledu dolů se u nohou rozprostírá celé údolí Val di Fiemme. Po návratu lanovkou k autobusu začíná vyhlídková cesta horskými silnicemi po dolomitských průsmycích. Nejprve odjezd do Canazei a výjezd do průsmyku Pordoi (2239 m n.m.) pod masivem Sella. Sjezd do Arabby a výjezd do dalšího průsmyku Falzarego (2105 m n.m.) pod masivem Tofany. Následuje sjezd do Cortiny d’Ampezzo – dějiště zimních olym­pijských her obklopeného masivy Tofany, Monte Cristalla a Sorapisu. Po krátké prohlídce mondénního střediska výjezd do průsmyku Tre Croci (1809 m n.m.) a k horskému jezeru Misurina, odkud jsou nádherné výhledy na Drei Zinnen - známý vrchol Sextenských Dolomit. Po krátké zastávce odjezd k perle dolomitských jezer - Pragser Wildsee, procházka u jezera v horském kotli. Odjezd do ČR.

5. den

Návrat ráno.

Počasí

Apulie

13°C Jasno

Benátky a okolí

15°C Slabý déšť

Florencie a okolí

20°C Převážně oblačno

Kalábrie

21°C Skoro jasno

Ligurie

21°C Převážně oblačno

Miláno a okolí

13°C Slabý déšť

Neapol a okolí

22°C Jasno

Řím a okolí

25°C Jasno

Sardínie

22°C Skoro jasno

Sicílie

23°C Jasno

Toskánsko

16°C Převážně oblačno