800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKostarika a Panama

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. a 2. den přílet do San José

V podvečer odlet z Prahy přes Frankfurt do San José. Přílet druhý den brzy ráno (05:30), přivítání na letišti naším partnerem a odjezd na hotel.
Ubytování je možné až od 14:00, doporučujeme prohlídku města nebo si lze připlatit early check-in a odpočinout si.
Odpoledne prohlídka hlavního města San José: náměstí Kultury (Plaza de la Cultura), kde se nachází Národní divadlo z roku 1897, dále několik muzeí, např. Muzeum předkolumbovského zlata (Museo de Oro precolombino), kde můžete obdivovat množství indiánských šperků, historická památka Casa Amarilla a Museo de Jade (muzeum nefritu), zvláště toto muzeum stojí za návštěvu (nachází se zde unikátní sbírka předkolumbovských šperků z nefritu, jedna z největších světových sbírek těchto šperků), metropolitní katedrála a Centrální park (Parque central), kam se do korun tamních palem na noc slétají hejna zelených papoušků.

3. den San José - vulkán Arenal

Během cesty si užijeme krásné scenérie, které zahrnují výhledy na hory a zejméne můžeme pozorovat zdroj obživy v této lokalitě - zemědělství.
Rýžová pole, cukrová třtina, anansové a banánové plantáže je vše co se zde v ohledu na roční období pěstuje. Nevynecháme návštěvu ananasové plántáže samozřejmě spojenou s ochutnávkou Poté pokračujeme v cestě a až do hotelu Arenal Manoa 4*.
Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř.
Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.
Pozdě odpoledne nás čeká relaxační program v termálních vodách Tabacón - spousta termálních bazénků v hotelu.

4. den vulkán Arenal

Po snídani se vydáme na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a fauna deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří asi 3 km, takže jí zvládnout všichni.
Odpoledne se půjdeme podívat k sopce Arenal. Turistika bude trochu náročnější než dopoledne, ale dostaneme se až k úpatí, zatím dřímající, sopky.
Trasa začíná v blízkosti sopky, vede přes les a končí v oblasti postižené první erupcí v roce 1968. Celá trasa zabere asi 3 hodiny.
Návrat do hotelu.

5. den Arenal - Tortuguero

Velmi časně ráno vyrazíme z oblasti Arenal.
Všechny odstíny zelené okolo nás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny. Budeme pokračovat do přístavu a odtud vyrazíme lodí po místních kanálech k našemu hotelu. Dorazíme právě včas na oběd. Po obědě se vydáme lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédneme si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park si necháme až na další den, dnes pronikneme do života a chovu místních želv a fungování národního parku. Zpět na hotel se projdeme po pláži. Před večeří čas na relaxaci u bazénu, večeře se podává od 19:30.

6. den Národní park Tortuguero

Zkušený průvodce nás dnes povozí po hlavních i menších kanálech Národního Parku Tortuguero. V této oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců. Mezi savci zde také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma a kapustňák. Uvidíme je? Při troše štěstí jistě budeme mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdeme na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáme schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.
Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb.
Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství. Národní park se rozprostírá podél karibského pobřeží nedaleko vesnice Tortuguero se zhruba 500 obyvateli.

7. den Tortuguero - Limon

Dopoledne se nalodíme na loďku a poté již pokračujeme k jižnímu karibskému pobřeží Kostariky. Po cestě uvidíme banánové plantáže a deštný prales a sem tam prosvítají nádherné karibské pláže... Dojedeme k městečku Puerto Viejo de Limón, kde budeme jednu noc ubytovaní v hotelu Shawandha. Odpočinek na pláži.

8. den Kostarika - Panama

Brzy ráno (kolem 8:00) odjezd k hraničnímu přechodu s Panamou Sixaola. Zde si vás převezme náš Panamský partner. Od hranic pojedete cca. hodinu autobusem do Almirante a odtud 30 minut lodí na ostrov Colón (ostrovy Bocas del Toro). Odtud transfer do hotelu a ubytování na 2 noci se snídaní. Odpočinek.

9. den výlet za delfíny a kolem ostrovů Bocas del Toro

Pojedete se podívat do laguny Bocatorio, která je obklopená mangrovy a tvoří domov delfínům... uvidíte jak skáčou a hrají si kolem lodě. Poté poplujete k ostrůvku Cayo Coral, impozantní korálové formaci s bohatým podmořským životem. Zde se bude podávat oběd. Poté se podíváte na pláž Red Frog, kde budete mít příležitost vidět jedovaté červené žáby. V závěru výletu ještě koupání a šnorchlování u pláže Punta Hospital. Poté již návrat do hotelu.

10. den Bocas del Toro - Panama City

Po snídani transfer na letiště a přelet do Panama City. Transfer do hotelu Novotel nebo podobný, ubytování na 3 noci se snídaní. Volné odpoledne.
Panama City je jedna z nejstarších kolonií na mořské úžině s kořeny sahajícími tisíce let před Kristem. Spousta turistů by byla jistě překvapena siluetou mrakodrapů, kterou nabízí Panama City a kterou je možné spatřit z velké dálky z Pacifiku.
Historické centrum dnešního hlavního města, známé jako koloniální Panama, je tichá okouzlující oblast s úzkými uličkami a s balkóny plnými květin.
Na jejím okraji leží Francouzský park s francouzským velvyslanectvím jako památka francouzským stavitelům, kteří začali stavět průplav. Při této procházce se můžete pokochat nádherným pohledem na siluetu Panamských mrakodrapů, most Ameriky atd.

11. den Panamský průplav

Dopoledne strávíte procházkou historickou Panamou, která byla napadena i pirátem Henrym Morganem v roce 1671. Dnes jsou zde jenom ruiny a krásný výhled na moře. Poté se podíváte do Casco Antiguo, koloniální čtvrti se slavným zlatým oltářem. Poté již budete pokračovat k ostrovu Flamenco, jednomu ze tří ostrovů, které tvoří vstup do Panamského průplavu. Zde se bude podávat oběd. Poté se již podíváte ne stavidla Miraflores Locks, které je nejbližší Panama City, podíváte se jak fungují na stále stejném hydraulickém systému.

12. den - Indiánská komunita Embera

Dnes se podíváte do vesnice původních obyvatel - komunity Embera. Nalodíte se na kanoe a poplujete po řece Gatún, odkud se budete kochat nádhernou přírodní scenérii. Vesničané vám připraví tradiční pokrm jako oběd a můžete zkusit i místní tance. Poté nám průvodce vysvětlí funkci léčivých rostlin a také se podíváte na ručně vyřezávané výrobky. Odpoledne návrat do hotelu.

13. den odlet

Po snídani transfer na letiště a odlet.

Možnosti ubytování

Počasí

Puntarenas

24°C Polojasno

San José

25°C Jasno

Podobné hotely v této lokalitě