800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrálovská sultánská města

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Stravování

Polopenze, plná penze (plná penze začíná večeří a končí snídaní).

Poznámky

DŮLEŽITÉ INFORMACE Pořadatel zájezdu si vyhrazuje právo na drobné odchylky od plánovaného programu okruhů. Upozorňujeme na skutečnost, že uvedené programy jsou orientační a harmonogram prohlídek může být aktuálně změněn. Více informací o stravování, cenách a dalším naleznete v platném ceníku.
Minimální počet osob pro uskutečnění je 4.

Poznávací zájezd 1

1. DEN: PŘÍLET

Přílet na letiště v Agadiru. Transfer, nocleh a večeře v hotelu v Agadiru.

Poznávací zájezd 2

2. DEN: AGADIR – MARRAKÉŠ - CASABLANCA

Snídaně a odjezd do Marrakéše, návštěva paláce Bahia vyzdobeného překrásnými štuky a cedrovými dřevořezbami (popř. Sádských hrobek), oběd a přejezd do největšího marockého města – Casablanca. Zastávka u impozantní mešity Hassana II. patřící mezi největší stavby tohoto druhu na světě (vnitřní prostory pojmou až 25 tisíc lidí), následuje volný čas. Večeře a nocleh v Casablance.

Poznávací zájezd 3

3. DEN: CASABLANCA – RABAT - MEKNES

Po snídani odjezd do Rabatu, hlavního města Maroka, kde jsou na programu Hassanova věž (minaret mešity, která nikdy nebyla dostavěna), mauzoleum Mohameda V. (zde je pochován také Hassan II. a jeho bratr Moulay Abdellah), a pevnost - tzv. Kasbah des Oudaias, nacházející se poblíž mediny (oběd). Přejezd do dalšího ze 4 královských měst – Meknes – obklopeného krásnou krajinou s olivovými háji. Město získalo velký význam za vlády sultána Moulaye Ismalia (17./18. století), v této době jej obklopovalo více než 45 km hradeb. Zastávka u monumentální brány Bab El-Mansour a procházka kolem vodní nádrže Agdal. Ubytování na hotelu a volný čas. Večeře a nocleh v Meknes.

Poznávací zájezd 4

4. DEN: MEKNES - VOLUBILIS - MOULAY IDRISS - FES

Snídaně. Přejezd k ruinám římského města Volubilis, který představoval nejodlehlejší a nejvzdálenější základnu Římské říše (Římané zde vládli dvě století, až do roku 285 n. l.). Mezi vykopávkami, pozůstatky lisů na olivový olej a skvěle dochovanými mozaikami se nachází také přírodní muzeum se sochařskými fragmenty. Následuje zastávka na panoramatickém výhledu nad městem Moulay Idriss (kde se nachází mauzoleum zakladatele města Fes a dynastie Idrissovců – Moulaye Idrisse I.). Návrat do Meknes (oběd) a přejezd do jednoho z nejstarších muslimských měst – Fes. Ubytování, volný čas. Večeře a nocleh ve Fesu.

Poznávací zájezd 5

5. DEN: FES

Po snídani začíná prohlídka města (s největší středověkou medinou na světě) u královského paláce. Následují přejezdy na vyhlídku nad Fesem a do nejstarší části Fesu k bráně Bab Boujeloud (dvoubarevná – modrá a zelená). Návštěva medresy Bou Inania (škola spojená se studentskými ubytovnami), souku a koželužny ve čtvrti řemeslníků. Zastávky u Kairuánské mešity (založena v roce 857 n. l.) a hrobky Moulaye Idrisse II., která patří mezi nejvýznamnější marocká poutní místa. Oběd v medině. Volný čas. Večeře a nocleh ve Fesu.

Poznávací zájezd 6

6. DEN: FES -  MARRAKÉŠ

Po snídani následuje cesta přes vnitrozemí lemovaná cedrovými lesy, úrodnou krajinou a pohořím Středního Atlasu. Zastávky ve městech Ifran (horské a univerzitou) a Azrou (berberské město s nedokončenou mešitou). Po obědě v tradiční marocké restauraci přejezd do Marrakéše (večeře a nocleh).

 

Poznávací zájezd 7

7. DEN: MARRAKÉŠ

Snídaně. Prohlídka města se zastávkou u dominanty města – minaretu Koutoubia z roku 1195 (jeho proporce – šířka k výšce 1:5 – daly základy klasickému marockému designu) a procházka zahradou Menara z 12. století s olivovými háji a vodní nádrží. Oběd v hotelu. Volný čas a večer prohlídka populárního náměstí Jemaa El Fna zakončena tradiční marockou večeří s folklórní show. Nocleh v hotelu.

Poznávací zájezd 8

8. DEN: ODLET

Po snídani návrat do Agadiru. Transfer na letiště a odlet.

Poznávací zájezd 9

V CENĚ POZNÁVACÍHO OKRUHU JE ZAHRNUTO:

  • Letenka tam a zpět
  • Transfer z/na letiště a transfery v průběhu okruhu
  • Vstupy do historických památek dle programu
  • 7 nocí ve 4* hotelech (seznam možných hotelů níže) s plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně) nebo polopenzí (obědy a nápoje nejsou zahrnuty v ceně). CK Blue Style si vyhrazuje právo na změnu hotelu.
  • Služby česky mluvícího delegáta

AgadirHotel ArganaGolden Tulip AneziTildi - CasablancaOum PalaceKenzi Basma nebo Imperial Casablanca - FesMenzah ZalaghVolubilis, Across - MarrakéšGolden Tulip FarahGolden Tulip Rawabi

Možnosti ubytování

Počasí

Agadir

12°C Skoro jasno