800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHOTEL IFA RÜGEN & FERIENPARK

Hotelový areál je situován v bezprostřední blízkosti písčité pláže.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Poloha

Hotelový areál je situován v bezprostřední blízkosti písčité pláže.

Středisko

Ostrov Rügen - Binz

Vybavení hotelu

Recepce, restaurace s mezinárodní kuchyní,  velká zimní zahrada určená ke sportovnímu vyžití, aquapark, wellness. WI-FI ve veřejných prostorách za poplatek.

Apartmány

Komfortní a prostorné dvojpokojové 2-4 lůžkové apartmány mají kuchyňský kout, kávovar, toustovač, koupelnu se sprchou a WC, SAT-TV, telefon, fén, vysavač, balkón.

Pokoje

Komfortní dvojlůžkové pokoje s možností přistýlky, koupelna se sprchou a WC, SAT-TV, telefon, fén, balkón.

Stravování

Bufetová snídaně (u hotelových pokojů),  fakultativně polopenze.

Sport a zábava

Vodní svět Vitamar o ploše 1500 m2 se skluzavkou, jeskyní, vodopády a bazénkem pro ty nejmenší. Velká zimní zahrada Vitarium, která je  v jižním stylu o ploše 3000 m2 nabízí sportovní možnosti jako minigolf, billiard, dětský klub atd. Ve wellness centru IFArelax naleznete bohaté možnosti relaxace mj. finskou a parní saunu, masáže, fitness.

Pláž

Písečná pláž leží přímo u hotelového areálu.

Popis oblasti

Baltské moře je nejlepší volbou pro ty, kteří nechtějí cestovat nikam daleko a díky nižším teplotám mohou trávit pobyt u moře i lidé, kteří nemají rádi vysoké teploty. Sever Německa nenabízí jen pobyt u moře, ale i možnosti městské turistiky po hanzovních městech, výhodných nákupů či návstěvu hradů a zámků. Je zde také mnoho turistických značených cest včetně tras pro cyklisty.

Ostrov Rujána - Binz, Sellin
Rujána je největším ostrovem Německa, který s pevninou nově spojuje visutý most Rügenbrücke. Turismus tu má dlouhou historii a již v 19. stol. zde vznikala přímořská letoviska. Nádherně stříbřité písečné pláže s typickými proutěnými koši určitě osloví nejednoho turistu. Všechny části ostrova jsou spojeny solidní veřejnou dopravou. Nejvýznamnějším je Binz, který je na východním pobřeží – molo, místní promenáda lemovaná honosnými vilami s charakteristickou bílou fasádou. Neméně atraktivním letoviskem je Sellin, který je vzdálen cca12 km jižně od Binzu. Půvabná třída Wilhelmstraße je lemována skvostnými vilami v secesním stylu s charakteristickými balkóny či terasami, kde na vás zajisté dýchne atmosféra 20. let minulého století. Dominantou Sellinu je400 metrů dlouhé molo – Seebrücke. 

 Během pobytu doporučujeme navštívit:

Stralsund – město pod patronací UNESCO, jeden z nejlépe dochovaných baltských přístavů. V samém centru města na Alter Markt za pozornost určitě stojí radnice ze 13. toletí se sedmi štíty. Je ukázkou cihlové gotiky. Za radnicí stojí impozantní Nikolaikirche s nejstarším evropským orlojem. Dále zde najdete nádherné gotické domy, ale i jedno z největších akvárií Evropy - Ozeaneum Stralsund, které ukazuje mořský život v Baltském a Severním moři.

Národní park Jasmund, který se rozkládá v severní části Rujány, těsně nad známým  přístavem Sassnitz. Strmé křídové stěny zvané Stubenkammer se vypínají do výšky až117 metrů. Tím nejznámějším a nejnavštěvovanějším útesem je Königstuhl, ke kterému se dostanete z parkoviště v Hagenu buď místním autobusem a nebo pěšky po turistické  značce bukovými lesy cca3 km.  Další možnost je zakoupit si k útesům lodní výlet. Odjezdy jsou denně z Binzu a Sellinu.
Lovecký zámek Granitz v novogotickém stylu si nechal postavit rujánský princ Vilém v letech 1837 až 1846. Nádherné výhledy do okolí se naskýtají ze zámecké věže. Na zámek se dostanete buď úzkokolejným vlakem, který jezdí na trase Binz - Granitz - Sellin či přímo z centra Binzu turistickým vláčkem, tzv. Jagdschloss-Express. Cesta trvá cca 45 minut.

Warnemünde
Patří spolu s Rujánou k dříve vyhledávaným cílům našich turistů. Je vzdáleno cca 13 kmod Rostocku, kam pohodlně dojedete z Prahy po dálnici. Na věhlasné přímořské promenádě Am Strom se nachází mnoho kavárniček a butiků. Doporučujeme vyhlídkovou plavbu či návštěvu restaurace s rybími specialitami.  Říká se, že ve Warnemünde je nejjemnější písek v celém Německu. Místní pláž se stříbřitým pískem a typickými proutěnými koši chrání proti větru a nabízí maximální odpočinek.

 Během pobytu doporučujeme navštívit: 

Rostock - nejdůležitější přístav německé části Baltu. Zde můžete navštívit náměstí Neuer Markt s radnicí a za zmínku jistě stojí i gotický patricijský dům Kerkhofhaus, náměstí Alter Markt a kostel Petrikirche - někdejší chrám mořeplavců a rybářů. Možnost nákupů na přilehlé pěší zóně.

Bad Doberan – nedaleké starobylé lázeňské město, též někdejší letní sídlo meklenburských vévodů. Zde můžete navštívívit cisterciáckou katedrálu Münster, která patří k nejlepším ukázkám gotické církevní architektury v oblasti Baltského moře. Dále doporučujeme cestu parním vláčkem „Molli“ vozícím lázeňské turisty od r. 1886 do Kühlungsbornu honosícím se secesními vilami podél promenády Ostseeallea a  kde jistě využijete i možnost příjemného koupání na nejdelší pláži na Baltu.

Muzeum Bernstein
se nachází v jedné z klášterních budov v Ribnitz-Damgarten. V několika patrech se vystavuje bohatá sbírka  předmětů a šperků z jantaru. Expozice ukazuje vznik a proces výroby včetně zpracování jantaru. Je zde i možnost zakoupení různých šperků.

Upozornění

Na místě se platí pobytová taxa.

Počasí