800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Nepálem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

V blízkosti

Zažijte historii v kombinaci s horami.

1. den
- odlet z Prahy nebo Vídně.

2. den
- v ranních hodinách přílet do hlavního města Kathmándú. Krátký odpočinek. Odpoledne prohlídka města – náměstí Durbar s palácem Hanuman Dhoka, čtvrť Thamal s atmosférou hippie. Návrat do hotelu.

3. den
- odjezd k chrámu Pashupatinath, místu konání posvátných hinduistických poutí, kterému se přezdívá „malé Varanásí“. Pokračování do tibetské čtvrti – prohlídka stúpy Boudhanath a opičího chrámu Swayumbhunath. Návrat do hotelu.

4. den
- přejezd z Káthmándú do města Pokhara, cestou zastávky na atraktivních místech – rýžová pole, divoké řeky. Toto město na břehu jezera Phewa je oblíbené pro svoji klidnou atmosféru a krásnou okolní přírodu, v níž dominují 20 km vzdálené zasněžené vrcholky Anapurny. Večerní procházka městem.

5. den
- celodenní výlet – plavba lodí po jezeře Phewa na malý ostrov, kde je hinduistický chrám Barahi Bhawani. Po prohlídce pokračování plavby a prohlídka buddhistického chrámu Peace Stupa, odkud sestoupíte do podzemní jeskyně Mahendra a k chrámu Bindu Basini.

6. den
- přejezd do národního parku Chitwan, který se nachází v tropickém pásmu. Ubytování v přírodním resortu, odpoledne volno k procházkám do okolí – možnost pozorovat nosorožce.

7. den
- celodenní výlet na safari – jízda na slonech, plavba na kánoích. Možnost spatřit tygra bengálského, medvědy, levharty, antilopy. Večer vystoupení domorodých kmenů.

8. den
- přejezd do Káthmandú, cestou krátká zastavení – domorodé vesnice, horská údolí, terasovitá rýžová pole.

9. den
- dopoledne volno, fakultativní možnost atraktivního vyhlídkového letu k vrcholkům Himálaje a Everestu. Odpoledne transfer na letiště, odlet.

10. den
- odlet do Prahy nebo Vídně.

Počasí

Nepál

14°C Jasno