800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDo srdce norských fjordů

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy s přestupem do Osla. Po příletu transfer na ubytování. Nocleh.

2. den

Snídaně. Prohlídku metropole Oslo začneme na poloostrově muzeí Bygdoy. Zde nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout vor Kon-Tiki, papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla nebo tři vikinské lodě staré přes tisíc let. Po poledni se projdeme centrem města až k moderní budově Opery. Pak se podíváme do parku Frognerpark, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda, včetně symbolu města – sošky malého vztekajícího se chlapce Sinnataggen, fontána a žulový sloup Monolit. V podvečer opustíme Oslo a přejedeme na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Snídaně. Dopoledne zamíříme do oblasti ZOH 1994 u největšího norského jezera Mjösa. V Lillehammeru navštívíme skanzen Maihaugen a ze skokanských můstků se nám nabídne krásný pohled dolů na město. Odpoledne pokračujeme údolím Gudbrandsdalen a dále ke sloupovému kostelu v turistickém středisku Lom. Později cestou do hor se potěšíme zastávkou u mohutných peřejí divoké řeky. Příjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Snídaně. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1 497 m n. m.), odkud jsou za dobrého počasí vidět okolní ledovcová a sněhová pole a konec fjordu Geiranger hluboko v údolí. Plavba po fjordu Geirangerfjord, mj. kolem vodopádů Sedm sester je v ceně zájezdu. Pokračujeme malebnými scenériemi norské přírody, kolem fjordů, údolími i přes hory na další ubytování. Cestou zastávka, při které si dojdeme za pohledy na jeden ze splazů největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Trajektem přeplujeme nejdelší fjord světa Sognefjorden. Pěknou zastávku si uděláme u fotogenického vodopádu Tvindefossen. Soustavou desítek tunelů pak dojedeme do města Bergen. Prohlídka centra druhého největšího města Norska, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří rybí trh a hansovní domy na nábřeží Bryggen (UNESCO), stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Ubytování. Večeři dnes doporučujeme navečer v restauraci nedaleko hotelu. Večer se ještě vydáme na vyhlídku Floyen, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. Nocleh.

6. den

Snídaně. Odlet z Bergenu do Prahy (může být s přestupem).