800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMetropole Habsburské říše - Vídeň a Budapešť

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

v časných ranních hodinách odjezd do Vídně. Okružní jízda centrem města po ulici Ringstrasse s ukázkou hlavních budov. První část prohlídky Vídně: Opera, Korutanská třída, náměstí Neuer Markt s císařskou hrobkou, kostel sv. Ruprechta, náměstí Hoher Markt s orlojem, Dóm sv. Štěpána, ulice Graben s morovým sloupem, ulice Kohlmarkt, náměstí Freyung s palácem Ferstel, Hofburg. Přejezd na ubytování, nocleh.

2. den:

snídaně, Maria-Theresien- -Platz s muzei, Museumsquartier (muzejní čtvrť), přes Spittelberg, Mariahilferstrasse s obchodní pasáží na ulici Linke Wienzeile (secesní domy), Karlsplatz s Karlskirche, Schwarzenbergplatz, Belvedéry Evžena Savojského. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den:

snídaně, zámek Schönbrunn, bývalé sídlo panovnické rodiny. Fakultativně návštěva interiérů – zámek Grand tour, muzeum kočárů Wagenburg, zahrady s vyhlídkou od Glorietu, restaurované ruiny římského chrámu, Neptunova fontána, bludiště, zámecký skleník. Fakultativně přejezd do Prátru a návštěva parku, Riesenrad a další možnosti vyžití. Výjezd na Kahlenberg s vyhlídkou, přejezd čtvrtí Grintzing s možnou návštěvou a ochutnávkou místní vinařské produkce. Návrat na ubytování, nocleh.

4. den:

ráno odjezd do Budapešti, zastávka na vrchu Gellért, který byl prohlášen chráněnou přírodní rezervací a roku 1851 zde byla postavena vojenská pevnost zvaná Citadela. Z její vyhlídkové terasy se nabízí nejúplnější panorama celého města. Odjezd do hotelu, ubytování.

5. den:

snídaně. Celodenní prohlídka Budapešti (Budínský hrad, kostel Matyáše Korvína, Rybářská bašta, Náměstí hrdinů atd.). Fakultativně večeře na lodi s cimbálovou hudbou a typickou maďarskou kuchyní, projížďka po Dunaji, noční Budapešť. Nocleh.

6. den:

snídaně, individuální volno a odjezd zpět do ČR.

Počasí

Burgenland

-8°C Převážně oblačno

Dolní Rakousko

-6°C Polojasno

Horní Rakousko

-7°C Oblačno

Korutany

-11°C Jasno

Salcbursko

-14°C Mlha

Štýrsko

-9°C Převážně oblačno

Tyrolsko

-10°C Jasno

Vorarlbersko

-6°C Oblačno