800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu na Krétu

od 9 742 Kč za
Rady na cestu na Krétu

Popis oblasti

Kréta je země uprostřed temného dmoucího se moře, krásná a plodná a omývaná vlnami,“ psal už v 8. století před naším letopočtem Homér. Ale už o dva tisíce let dříve vznikla na tomto nejjižnějším středomořském ostrově první vyspělá kultura na evropské půdě. Krétě se přezdívá také díky rozmanitosti zdejší přírody „šestý kontinent“. Jsou tu vysoké hory, hluboké kaňony, úrodné náhorní plošiny, krasové jeskyně a především překrásné pobřeží. Někde dramaticky skalnaté, jinde dlouhé písečné pláže, omývané průzračnými vodami Středozemního moře. Zvolíte-li si Krétu jako cíl dovolené, rozhodně neuděláte chybu. Ostrov nabízí spoustu nejrůznějších možností pro jakýkoli typ prázdninového vyžití. Milovníci vodních sportů tu najdou nejčistší moře z celého Řecka, turisté se mohou vydat labyrintem stezek vedoucích pohádkovou krajinou a velkolepými roklemi až k zapadlým horským osadám. A všichni, kdo si prostě jen chtějí vychutnat nádherné slunce a nadýchat se vonného vzduchu, si mohou užít přes 300 slunečných dnů v roce.

Proč je dobré navštívit Krétu

Ostrov nabízí spoustu nejrůznějších možností pro jakýkoli typ prázdninového vyžití. Milovníci vodních sportů tu najdou nejčistší moře z celého Řecka, turisté se mohou vydat labyrintem stezek vedoucích pohádkovou krajinou a velkolepými roklemi až k zapadlým horským osadám. A všichni, kdo si prostě jen chtějí vychutnat nádherné slunce a nadýchat se vonného vzduchu, si mohou užít přes 300 slunečných dnů v roce.

Vzdálenost z České republiky

Vzdušná vzdálenost Praha - Heraklion je 1989 kilometrů. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 30 minut. Ostrov je pokrytý poměrně hustou silniční sítí. Mezi hlavním městem a většími letovisky i jihem Kréty je po celou sezonu zajištěna autobusová doprava. Můžete si půjčit auto, moped nebo horské kolo.

Kréta - vybrané hotely

ERI BEACH & VILLAGE
7,2

ERI BEACH & VILLAGE

Řecko, Kréta, Hersonissos

Cena od: 14 690 Kč

Pro skupinu:

RETHYMNO VILLAGE
8,4

RETHYMNO VILLAGE

Řecko, Kréta, Adelianos Kampos

Cena od: 13 470 Kč

Pro skupinu:

HOTEL CACTUS BEACH
7,1

HOTEL CACTUS BEACH

Řecko, Kréta, Stalis (Malia a Stalida)

Cena od: 15 299 Kč

Pro skupinu:

HOTEL MARAVEL LAND
7,1

HOTEL MARAVEL LAND

Řecko, Kréta, Adelianos Kampos

Cena od: 11 490 Kč

Pro skupinu:

HOTEL MIKRI POLI
9,8

HOTEL MIKRI POLI

Řecko, Kréta, Makrigialos

Cena od: 19 255 Kč

Pro skupinu:

STELLA VILLAGE
5,0

STELLA VILLAGE

Řecko, Kréta, Gouves - Analipis

Cena od: 13 401 Kč

Pro skupinu:

Kréta - Výlety

Kréta - videa našich uživatelů

Řecko, Kréta - krmení pštrosů

Pštrosi vypadají velice mile, ale umějí pěkně kousat... :-)

Zdenka Bartošová

Řecko, Kréta, Heraklion - přistání...

Přistání na letišti v Heraklionu na Krétě.

Jiří Hrdina