800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMetropole Ruska - Moskva a Petrohrad - 8 denní

8-denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Moskvy, transfer do hotelu. Nocleh.

2. den

Snídaně. Okružní jízda Moskvou – Rudé náměstí, obchodní centrum GUM, Velké divadlo a Manéžní náměstí, Leninský prospekt, vyhlídka na Moskvu z Vrabčích hor u Lomonosovy univerzity, chrám Krista Spasitele. Z místa u řeky uvidíme na Novoděviččí klášter ze 16. století a navštívíme hřbitov, kde jsou pohřbeny významné osobnosti ruské kultury i politické scény (Čechov, Šostakovič, Gorbačovová, Jelcin, Chruščov). Dle časových možností zastávka na Vítězné hoře, místě oslav velkých výročí. Odpoledne návštěva slavné Treťjakovské galerie s díly významných ruských umělců. Nocleh.

3. den

Snídaně. Prohlídka Kremlu a chrámů na Chrámovém náměstí (chrámy Blagověščenský, Uspenský - korunovační chrám ruských carů, Archangelský - pohřební chrám moskevských velkoknížat a prvních ruských carů), zvon Car a dělo Car. Odpoledne individuální volno. Nocleh.

4. den

Snídaně. Výlet do Sergijev Posadu (Zagorsk), kde navštívíte Trojickosergijevský klášter - centrum pravoslaví. Jedná se o nejbohatší mužský klášter v Rusku s typickou ruskou chrámovou architekturou se zlatými kupolemi. V areálu kláštera lze nalézt i studnu se svatou vodou. Odpoledne návrat do Moskvy. Procházka po známém Arbatu, oblíbeném místě umělců, místo, kde bydlel Puškin. Představení Moskevského cirkusu. Noční přejezd lůžkovým vlakem do Petrohradu.

5. den

Příjezd do Petrohradu, který je nerozlučně spjat s osobou cara Petra I. Velikého, zakladatele novodobého ruského státu. Transfer do hotelu a snídaně. Okružní jízda Petrohradem – Něvský prospekt, paláce ve Smolném, Palácové náměstí, Letní sad. Návrat do hotelu na ubytování a odpoledne prohlídka světově proslulé Ermitáže s možností nahlédnout do ostatních komnat Zimního paláce s nádhernou rokokovou výzdobou. Nocleh.

6. den

Snídaně. Výlet do bývalého carského sídla Puškino (Carskoje Selo), jemuž dominuje Kateřinský palác - mistrovské barokní dílo s nádhernou Jantarovou komnatou. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více než zdejší paláce a parky. Odpoledne návrat do Petrohradu, návštěva Petropavlovské pevnosti, která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou a místem posledního odpočinku Romanovců. Osobní volno s možností plavby po něvských kanálech. Nocleh.

7. den

Snídaně. Výlet do letního sídla ruských carů Petrodvorců – palácového a parkového komplexu z 18. století vybudovaném na ploše 800 ha carem Petrem Velikým. Zde se nachází Velký palác, palác Petra I., paláce Marli a Montplaisir a pavilon Ermitáž a více než 170 fontán, z nichž nejznámější jsou socha Samsona, kaskády Zlatá hora, Šachová hora, Velká kaskáda, Římské fontány a fontána Slunce tvořící s parky velkolepý komplex. Po návratu do Petrohradu volný program. Nocleh.

8. den

Snídaně. Dopoledne návštěva chrámu sv. Izáka s pozlacenou kopulí, která patří mezi největší na světě. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. Dle letového řádu individuální volno do odjezdu. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Petrohrad

2°C Skoro jasno