800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGaudího Barcelona

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Informace o hotelu

Barcelona je hlavní město Katalánska, současně je i hlavní město stejnojmenné provincie. Leží při pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. S téměř 1, 8 mil. obyvatel je druhým největším městem Španělska. Největší rozkvět zaznamenala ve středověku, kdy patřila k nejvýznamnějším obchodním přístavům ve Středomoří a dokázala si udržet nezávislost na královské moci. Městské záležitosti stále řídila na přísně demokratických principech .Důsledkem války o španělský trůn v roce 1714, v níž se postavili na stranu rakouské větve Habsburků proti vítězným Bourbonům byla ztráta samostatnosti a zákaz používat katalánštinu. V 19. století rozvoj průmyslu učinil z města hnací motor katalánského hospodářství. Vrcholem této doby byla Světová výstava v roce 1888, která byla zároveň i oslavou tisíciletého výročí nezávislosti Katalánska. Barcelona je dnes moderní velkoměsto, které je nejen nejvýznamnějším španělským přístavem a největším obchodním a průmyslovým centrem země (průmysl textilní, strojírenský a chemický), ale i město s nesmírnou tvůrčí energií a kulturním zázemím. V moderní době je známá originálními architektonickými stavbami Antonia Gaudího.

Nejznámější památky v Barceloně:
Sagrada Familia – Gaudího katedrála Sagrada la Familia je bezesporu hlavním lákadlem celé Barcelony. Tato téměř dvě stě metrů vysoká stavba nejvíce zaujme zvláštní architekturou a nic podobného jinde na světě nenajdete. Přestože Sagrada la Familia se začala stavět již v roce 1882, dodnes není dokončena a stále se o jejím dokončení vedou spory - momentálně to vypadá, že by měla být hotova za necelých dvacet let. Nachází se severovýchodně od centra města u stejnomené zastávky metra..
Ulice La Rambla – hlavní třída Barcelony se táhne od nejznámějšího náměstí Placa Catalunya až po olympijský přístav. Po celé její délce potkáte hudebníky, tanečníky a živé sochy. Stejně tak je zde neobvykle velké množství restaurací, kaváren a různých obchodů se suvenýry. Zkrátka La Rambla je ulice, která žije 24 hodin denně a nabízí vše na co si proudící davy turistů jen vzpomenou. Na konci, když už jste téměř u přístavu se tyčí Kolumbův sloup.
Placa de Catalunya – jNáměstí Placa de Catalunya se nachází na konci ulice La Rambla. Nejenže je to největší dopravní křižovatka v celé Barceloně, ale zárověň je to místo, kde se nachází spousta obchodů a dvě velká obchodní centra. Náměstí vévodí majestátní fontána okolo které je několik soch . Placa Catalunya je také místem, kde se střetává staré barcelonské město s tím novodobým.
Park Güell – společně s kopcem Montjuic tvoří Parc Güell nejzajímavější místo odpočinku v Barceloně. Návštěvou parku Güell poznáte mnoho z Gaudího tvorby - po celém parku jsou rozesety jeho architektonické výtvory, navíc Gaudí perfektně využil kopcovitý terén a tak je tu také spousta různých chodníků, zdobených zábradlí a kleneb.
Gaudího architektura - mimo park Güell a Sagradu la Familii se v Barceloně nachází spousta dalších památek, které mají shodného autora - Antonia Gaudího. Tento slavných architekt, který žil v druhé polovině 19. a začátkem 20. století kompletně změnil obraz prakticky celé Barcelony - mezi jeho nejznámější "výtvory" patří kromě již zmiňovaných např. dům Casa Batlló (metro: Passeig de Gracia), dům Casa Mila (metro: Passeig de Gracia) nebo třeba Palau Güell se svojí atypickou střechou.

PROGRAM:

1. den - Praha - Barcelona
Odlet z Prahy, transfer z letiště, ubytování v hotelu.

2. den - Prohlídka Barcelony
Snídaně, pěší prohlídka města s česky mluvícím průvodcem, během které uvidíte některá nejzajímavější místa této katalánské metropole jako proslulé domy známého architekta Antonia Gaudího, dům La Pedrera a Batlló, náměstí Plaza Cataluňa, slavný pěší bulvár Las Ramblas, který ústí až v barcelonském přístavu u pomníku Kryštofa Kolumba. Dále uvidíte krásy nádherné Gotické čtvrti s barcelonskou katedrálou sv. Eulálie. Po prohlídce města následuje individuální volno, které lze využít k další procházce po městě, k návštěvě fotbalového stadionu a Muzea fotbalového klubu FC Barcelona, muzea Pabla Piccasa nebo Joana Miró, k nákupům nebo k návštěvě jedinečného podmořského akvária. Akvárium obsahuje 6 miliónů litrů vody a kolem 11 000 živočichů. Prohlídka je podvodním tunelem dlouhým 80 metrů s jezdící podlahou. Nocleh v hotelu.

3. den Barcelona
Individuální volno.

4. den - Montserrat
Snídaně, volný den. Fakultativně půldenní výlet na nejvýznamnější poutní místo Katalánska – do horského kláštera Montserrat. Mimo krás Montserratu, můžete se projít po Křížové cestě nebo zavítat do Svaté jeskyně, kde byla nalezena tzv. Černá madona, patronka Katalánska, která je vystavena v místní katedrále.

5. den - Barcelona – Praha
Snídaně, volné dopoledne, transfer na letiště, odlet do Prahy.

V ceně je zahrnuto:
  • 4 noci v dvoulůžkových pokojích 3* hotelu se snídaní
  • leteckou dopravu včetně všech poplatků
  • zákonné pojištění CK
  • služby česky mluvícího průvodce dle programu
  • půldenní pěší prohlídka Barcelony
  • transfery letiště – hotel - letiště
V ceně není zahrnuto
  • cestovní pojištění (dospělá osoba 290 Kč, dítě do 18 let 190 Kč)
  • vstupy do objektů a památek při prohlídkách, jízdné městské hromadné dopravy (á 2 €)
  • povinný turistický poplatek v Katalánsku (platba na místě po příjezdu do hotelu, cena cca 1,5 € / osoba / noc)
  • fakultativní výlet do Montseratu 1 300 Kč (při minimálním počtu 10 osob)

Další informace:
Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 20 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena.

Počasí

Barcelona a okolí

16°C Jasno