800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOrientální Istanbul- léto

4 denní poznávací zájezd. Milujete historii, výtečné jídlo, noční život či nákupy na exotických tržištích? Pak Vás zveme do víru zvuků, vůní a barev jménem Istanbul.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

4 denní poznávací zájezd. Milujete historii; výtečné jídlo; noční život či nákupy na exotických tržištích? Pak Vás zveme do víru zvuků; vůní a barev jménem Istanbul. Toto město je již více než 2700 let díky své unikátní poloze křižovatkou a místem setkávání různých náboženství a kultur. Naše cestovní kancelář pro Vás v roce 2014 připravila několik krátkodobých pobytů v Istanbulu; které Vás obohatí a seznámí s tímto městem; které má svůj půvab v každém ročním období. Istanbul nabízí cestovatelům tolik lákadel; že kdo ho jednou okusil; má touhu se tam vracet.

Program zájezdu

1. den
Odlet z Prahy do Istanbulu; transfer do hotelu; ubytování; úvodní schůzka a seznámení s programem. V pozdním odpoledni se s průvodcem můžete vydat na zhruba 2 hodinovou pěší vycházku po okolí; kde se vám dostane základní orientace; seznámení s polohou a dostupností hlavních památek.

2. den
Po snídani se s průvodcem fakultativně můžete zúčastnit prohlídky nejvýznačnějších památek centra Starého města; např. náměstí Sultana Ahmeda. Dále bude následovat prohlídka pozůstatků římského závodiště – Hipodromu a komplexu jedinečné Modré mešity. K chrámu Boží moudrosti; který je protipólem Modré mešity; se dostanete parkem; ve kterém budete moci obdivovat dokonale zrekonstruovanou stavbu tureckých lázní. Poté bude vyhrazen čas na oběd. Odpoledne byste neměli vynechat návštěvu největšího a nejvýznamějšího muzea; památky na velkou Osmanskou říši; skvost světské architektury – sultánský palác Topkapi. V podvečer se zastavíte na Grand Bazaru; největším krytém tržišti Orientu. V ceně nejsou vstupy do památek.

3. den
Pokud se po snídani nerozhodnete pro individuální program; můžete se s naším průvodcem vydat na celodenní výlet. Zaplatíte pouze případné vstupy a jízdné v městské dopravě. Prohlídka začíná u vlakového nádraží Sirkei; okolo osmanské mešity a Egyptského trhu se dostanete do přístaviště; odkud se lodí přeplavíte do asijské části města. Podél břehu Bosporu se příjemně projdete k majáku Dívčí věž; kde se vám otevře nádherný výhled na Staré město; Bospor a Marmarské moře. Lodí se poté vrátíte do Evropy; do přístaviště Kabataş; odkud se metrem přesunete na náměstí Taksimí. Projdete se třídou Istiklal Caddesi; plnou kaváren; obchodů a elegantních domů z přelomu 19. a 20. století; dojdete až ke Galatské věži. U mostu Galata plného rybářů prohlídka skončí.

4. den
Odpoledne odlet z města. Využití volného času je zcela na vás. Můžete využít tipů průvodce.

Zájezd doporučujeme všem milovníkům historie; výtečného jídla; nočního života a nákupů na exotických tržištích.

Cena zahrnuje:
Leteckou dopravu Praha – Istanbul – Praha v ekonomické třídě s Turkish Airlines; 3 noclehy v hotelu 3* se snídaní; služby česky hovořícího průvodce; 2 výlety s průvodcem a výkladem v češtině; transfery z/na letiště; zákonné pojištění .

Cena nezahrnuje:
Cestovní pojištění 468 Kč/dospělá osoba/pobyt; 702 Kč/pobyt/dospělá osoba od 70 let a 288 Kč/dítě do 18 let/pobyt; fakultativní služby.

Minimální počet účastníků nutných k realizaci zájezdu 20 osob.

Změna programu vyhrazena.

Počasí

Istanbul a okolí

8°C Jasno