800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJihozápadní Anglie-země krále Artuše

7-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ve večerních hodinách, noční přejezd.

2. den

V dopoledních hodinách Eurotunelem do Británie. Odpoledne navštívíte Winchester, procházka městem, bývalý královský palác s kulatým stolem krále Artuše, event. návštěva katedrály. Přejezd na ubytování , nocleh.

3. den

Po snídani zastávka u Stonehenge – nejznámějšího megalitického monumentu v Evropě. Přejezd do Glastonbury – města, které je opředeno mnoha pověstmi a je zde údajně pohřben král Artuš. Prohlídka areálu opatství a nejstaršího kláštera postaveného na území Velké Británie. Odpoledne Vás čeká přístavní město Plymouth, odkud vyplula loď Mayflower s osadníky do Ameriky a odkud vyrážel na objevné výpravy James Cook a cestu kolem světa F. S. Chichester. Ubytování v hotelu, nocleh.

4. den

Dopoledne navštívíte novodobý zázrak – botanické zahrady Eden Project, kde v obrovských sklenících budete obdivovat tropickou i subtropickou floru. Odpoledne přejezd ke klášteru St. Michael's Mount, který leží na ostrově a „suchou nohou“ je přístupný pouze za odlivu. Vaše cesta bude pokračovat až na Land's End, nejjihozápadnější místo ostrova Velká Británie. Večer návrat do hotelu, nocleh.

5. den

Po snídani odjezd na Tintagel Castle – hrad spojovaný s artušovskými legendami, postavený na vysokém útesu nad mořem, odkud se Vám nabídne skvělá podívaná na členité pobřeží a kamenité útesy řítící se do mořských vln. Odpoledne průjezd Dartmoorským národním parkem – vřesoviště, kde podle legendy žije pes Baskervilský, zastávka u nejstaršího kamenného mostu v jihozápadní Anglii Clapper Bridge. Přejezd na ubytování, nocleh.

6. den

Po snídani přejezd do Portsmouth – celodenní program. Při návštěvě námořního muzea nahlédnete do bohatých námořních dějin Anglie. Lahůdkou celé expozice jsou nepochybně originály historických lodí, zejména slavné Victory, vlajkové lodi admirála Nelsona, na níž přišel o život v bitvě u Trafalgaru. V rámci prohlídky muzea projížďka lodí po přístavu. Možnost vyhlídky z prosklené věže Spinnaker Tower, novodobé dominanty města, odkud se vám otevřou nádherné pohledy na město, pláže, přístav i blízký ostrov Wight. Fakultativně výlet lodí na Isle of Wight, který se stal vyhledávaným až na začátku 19. st., kdy si zde královna Viktorie s manželem Albertem zařídili letní rezidenci. Od té doby se mu říká Ostrov květin nebo také Diamant v moři. Večer odjezd do Folkestone, Eurotunel do Francie.

7. den

Tranzit Belgií a Německem, návrat v odpoledních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

60 GBP.

Počasí

Edinburgh

3°C Oblačno

Londýn

3°C Jasno

Manchester

4°C Oblačno