800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAlbánská mozaika

Boka kotorská • Škodra • Vlora • Berati • Apollonia • Gjirokastra • Himara • Drač • Tirana • Dubrovník

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odjezd z ČR, přejezd do Černé Hory.

2. den:

návštěva černohorského pobřeží Boka Kotorská - Budva, přejezd na ubytování na černohorské pobřeží. Večeře a nocleh.

3. den:

snídaně, příjezd do Albánie – Škodra s pevností Rozafa a překrásným výhledem na soutok tří řek u Skadaru, Lezha se Skanderbegovou pamětní mohylou v rozvalinách místní katedrály, zastávka v Kruji s velkolepým hradem, v podvečer příjezd na ubytování k moři ve Vlorské zátoce. Večeře a nocleh.

4. den:

snídaně, dopoledne koupání v moři, odpoledne fakultativní výlet do kláštera sv. Marie, ke kterému vede cesta po plovoucím dřevěném chodníčku, laguna Narta s vodním ptactvem a solná odpařiště, večer prohlídka Vlory, muzeum Nezávislosti, procházka a nákupy, večeře a nocleh.

5. den:

snídaně, fakultativní výlet po Albánské riviéře. Cílem bude vesnice Borsh a její známé vodopády, pevnost Ali Pashy Ioanninského, bývalá ponorková základna – focení z dálky (jedná se o strategickou vojenskou základnu), malebná vesnice Himara a ruiny starého hradu, návrat do hotelu, večeře a nocleh.

6.den:

snídaně, fakultativně Berati (UNESCO) – „město tisíce oken“ – jedno z nejkrásnějších albánských měst, s řadou chrámů a mešit, pevnost nad městem, muzeum s ikonami známého malíře Onufri, který založil školu malování církevních ikon a vyznamenal se vytvořením nového odstínu červené barvy, tzv. „Onufriho červená“. Apollonia – zříceniny starobylého města, amfiteátr, mozaiky, městská knihovna a klášter Nanebevzetí Panny Marie se skvostnými a unikátními sochami z období Římské říše. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

7. den:

snídaně, dopoledne fakultativně lodní výlet na poloostrov Karaburun s nádhernými plážemi a několika jeskyněmi, večeře, nocleh. Výlet se bude konat pouze v případě kladného vyřízení povolení ze strany policie, jelikož se jedná o vojenskou oblast pod patronací NATO, jinak volno na koupání / popř. dodatečný program dle nabídky průvodce, večeře, nocleh.

8. den:

snídaně, fakultativně malebné město Gjirokastra (UNESCO) tzv. „město šedých břidlicových střech“, rodiště diktátora Envera Hodži, etnografické muzeum, starý bazar, velkolepý hrad a překrásné úzké kamenné uličky. Transfer zpět do hotelu, večeře a nocleh.

9. den:

snídaně,  fakultativně průsmyk Llogaraja (národní park), do nadmořské výšky nad tisíc metrů výstup na vrcholek Athanasi, tato oblast patří k nejpůsobivějším albánským panoramatům. Po cestě zpátky možnost ochutnat speciality místní kuchyně, skopové maso na grilu či roštu, jogurt s medem a různé druhy salátu. (Llogarský průsmyk – fakultativní výlet). Odpoledne Caesarova soutěska a antické město Orikum. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

10. den:

snídaně, Drač (Durres) s městskými hradbami z dob byzantské říše – významný přístav ležící na Via Egnatia (římské cestě) s monumentálním amfiteátrem z 2. st. n. l., Tirana – prohlídka centra hlavního města. Transfer do Černé Hory, večeře a nocleh.

11. den:

snídaně, velkolepý Dubrovník – návštěva města, fakultativně možnost jízdy lanovkou nebo fakultativně koupání na ostrově Lokrum. Noční přejezd a návrat do ČR.

12.den:

příjezd do ČR.

Strava


Počasí

Albánie

19°C Převážně oblačno

×