800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásy Albánie s relaxem u moře

  • Všechny krásy Albánie i zasloužený odpočinek

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy na Korfu (Řecko). Transfer z letiště do hotelu. Nocleh.

2. den:

snídaně. Transfer do přístavu a odjezd trajektem do letoviska Saranda v Albánii. Po pasové kontrole jako první navštívíte přírodní rezervaci Bistrica, modrý pramen řeky s výstižným názvem „Modré oko“. Následuje odjezd do půvabného města „šedých střech“ Gjirokastra (UNESCO). Návštěva pevnosti, kde mimo jiné také uvidíte muslimskou mešitu, Památník albánského jazyka a starý bazar. Můžete také navštívit Muzeum Envera Hodži, které pojednává o bývalém diktátorovi. Oběd v místní taverně s ochutnávkou výborné místní kuchyně. Volno na koupání a relaxaci. Nocleh.

3. den:

snídaně. Odjezd do NP Bredhi i Hotoves, který je nazvaný podle jedle makedonské. Vyvěrají zde termální prameny, které tvoří malé jezírko, tzv. Lázně Bënja, v němž se dá koupat. Odjezd do malebného města "tisíce očí" Beratu, jehož charakteristické bílé domky s červenými střechami jsou naskládané jeden na druhém. Po večeři s typickými místními specialitami navštívíte čtvrtě Gorica či Mangalem a projdete se po vyhlášené městské promenádě. Nocleh.

4. den:

po snídani odjezd do horní části města, kde stojí pevnost Beratu. Seznámení se s dějinami města. Fakultativně možnost návštěvy muzea s ikonami středověkého malíře Onufri. Procházka v malebných a hodně úzkých uličkách města vás jistě ohromí. Po obědě v místní taverně budete pokračovat dále na západ země. Pojedeme skrz moderní město Vlora a ubytováni budete přímo u pláže. Nocleh.

5. den:

snídaně. Dopoledne odpočinek a koupání na pláži. Odpoledne odjezd do NP Llogara s Caesarovou soutěskou, kudy Caesar vedl svá vojska v tažení proti svému protivníkovi Pompeiovi. Oběd v srdci národního parku, v místě vyhlášeném pro jedinečnou úpravu skopového masa. Poté krátký pěší výstup po upravené stezce (cca 30 min). A pak přejedete k nejkrásnějšímu průsmyku v Albánii, kde uvidíte horskou oblast s nádherným výhledem na tyrkysové pláže Albánské riviéry. Přejezd na ubytování do hotelu, který leží přímo na pláži Livadhi v letovisku Himara. Ale ještě předtím stihnete navštívit starou část letoviska, která stojí na kopci s nádherným výhledem na pláže a hory. Nocleh.

6. den:

snídaně. Dopoledne můžete strávit koupáním a odpočinkem u moře. Odpoledne pěší túra po pláži směrem k centru města Himara. Večeře v taverně a procházka po moderní promenádě města. Návrat na hotel a nocleh.

7. den:

snídaně. Návštěva ponorkové základny a pevnosti Aliho Pashi uvnitř zátoky Panormo, která byla následně přestavěna na letní sídlo Pašovy ženy. Přejezd do vesnice Borsh se zastávkou u malebných vodopádků, ve kterých je zajímavě zakomponovaná malá taverna, kde budete mít oběd. Poté odjezd na ubytování a odpočinek v hotelu v Sarandě. Nocleh.

8. den:

po snídani návštěva antického města Butrint, kde si při zpěvu cikád a vůni eukalyptu vychutnáte jedinečný archeologický areál s amfiteátrem. Po cestě zpět oběd v místní taverně. Následuje krátká zastávka na panoramatické vyhlídce hradu Lekures, s krásným výhledem na pevninu Albánie, moře i na protější ostrov Korfu. Poté odjezd trajektem na Korfu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Albánie

23°C Polojasno

×