800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLetecké víkendy Tirana

Tirana - hora Dajt - Durres - hrad Kruja

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

 samostatně odlet z Prahy do Tirany. Po příletu transfer z letiště do hotelu v centru Tirany. Prohlídka centra města, při které se seznámíte s nejdůležitějšími památkami, dějinami a zajímavostmi tohoto města. Uvidíte např. památník národní hrdiny Skenderbega, navštívíte Ethem Begovu mešitu (nejstarší dochovaná stavba v Tiraně ze 17. století) a projdete se po třídě rodiny Toptanů -  hlavní třída s překrásnou italskou architekturou 20.-30. let minulého století. Dále uvidíte parlament, tzv. pyramidu – bývalé mauzoleum diktátora E. Hoxhy, úřad vlády a známou čtvrť nejvyšších politických představitelů Albánie až do r. 1989 (tzv. „Blloku“). Na náměstí Matky Terezy s její sochou si můžete vychutnat večeři v jedné z mnoha místních taveren se specialitami středomořské kuchyně. Nocleh.

2. den:

 po snídani výlet do druhého největšího města Albánie - Durrës (Dyrachium), kde se seznámíte se slavnými dějinami antické části tohoto města, který postavil král Epidamnos v 7. století př. n. l. Navštívíte antický amfiteátr, Agoru (trh) a velmi zajímavé archeologické muzeum. Návrat do hotelu v Tiraně v odpoledních hodinách. Večer volný program s možnostmi nakupování kvalitního oblečení a obuvi z dílen italských a dalších světových návrhářů za velmi příznivé ceny. V podvečer výlet lanovkou na horu Dajt (1 620 m n.m.) k překrásné vyhlídce na celé hlavní město a nedaleké Jaderské moře. Nocleh.

3. den:

 snídaně. Výlet do starobylého města Kruja. Zdejší hrad byl ubráněn během čtyř obležení Osmanskými Turky před konečnou kapitulací krátce po smrti albánského národního hrdiny Gjergje Kastriotiho (Skenderbega). Město je známé svými úzkými, malebnými uličkami s nepřeberným množstvím obchůdků s různými suvenýry a svatyní řádu Baktašiů. Bektašiové jsou umírněným muslimským súfijským řádem (tarika), který vznikl právě v Albánií. Je známý pro svůj folklór a zejména specifické příběhy, které se vztahují k islámské společnosti. Návrat do Tirany. Možnost návštěvy Národního muzea s bohatými sbírkami nebo lze u průvodce zajistit lístky do státní opery či divadla. Nocleh.

4. den:

 snídaně. Individuální volno dle letového řádu. Transfer na letiště a samostatně odlet do Prahy.

Počasí

Albánie

13°C Převážně oblačno

×