800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMystická Albánie

Týdenní okruh určený pro ty, kteří očekávají nevšední zážitky a zemi, která je turisticky málo objevená.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy/Ostravy/Brna přímým letem na Korfu, transfer na letiště, ubytování. Volno.

2. den

BISTRICA-ANTIGONEA - po snídani transfer do přístavu, odjezd trajektem do Albánie. Přejezd do přírodní rezervace Bistrica, jednoho z nejkrásnějších míst v zemi. Výlet k hlavnímu prameni s názvem Modré oko, který se nachází uprostřed rezervace na úpatí vysokých hor a kde z hloubky 40m vyvěrá každou sekundu až 8M3 průzračně čisté vody.Pokračování do vnitrozemí, prohlídka Města šedých střech Gjirokastra, které se nachází na seznamu UNESCO. Ubytování na 2 noci. Odpoledne návštěva antického města Antigonea, které nechal postavit král Pyrrhos na počest své ženy Antigony.

3. den

GRIRIKASTRA-BËNJË - prohlídka města Gjirokastra – hrad, etnografické muzeum (v rodném domě E. Hodži), malebné kamenné uličky, Starý bazar, typická otomanská architektura 16.-19.st., jejíž střechy ze šedých břidlic jsou pro město tak typické. Vedle sebe se ve městě nachází pravoslavný kostel a mešita jako důkaz náboženské tolerance, která je pro Albánii tak typická. Odpoledne odjezd k termálním pramenům poblíž vesnice Bënjë – koupání, odpočinek.

4. den

ČAJUPI-VLORA - odjezd na horskou turistiku až k vrcholu Čajupi (1800 mn.m.). Cesta minibusem trvá cca 40 minut, pak následuje pěší výlet mezi překrásnými vrcholky hor. Odpoledne přejezd malebnou krajinou do města Vlora, známého především tím, že jde dne 28.11.1912 byla vyhlášena nezávislost Albánie. Ve městě návštěva památníku a muzea nezávislosti. Přejezd do oblasti pobřeží, ubytování.

5. den

LLOGARA - dopoledne volno u moře. V poledne přejezd do národního parku Llogara. Pěší procházka Césarovou soutěskou, kudy vedl tento římský vládce vojska v tažení proti svému protivníkovi Pompeiovi (cca 20 minut). Výhledy na okolní vysoké hory vnitrozemí Albánie a průzračné Jónské moře. Možnost ochutnávky místních specialit, jako je ovčí či kozí hlava, skopové nebo jehněčí maso, jogurt s medem a ořechy. Vpodvečer přejezd do letoviska Himara, možný odpočinek na pláži.

6. den

HIMARA-BORAN – návštěva hradu a staré půvabné vesnice Himara s jejími pravoslavným kostely. Dál prohlídka hradu Ali Pashi Tepelenského, který se nachází na kopci uvnitř zátoky Porto Palermo s výhledem na ponorkovou základnu. Ta byla kdysi chloubou komunistického režimu. Odpoledne výstup ke zřícenině hradu Boran (30 min.chůze do kopce). Přejezd do letoviska Saranda, ubytování.

7. den

BUTRINT-SARANDA - Dopoledne prohlídka antického města Butrint, které má statut UNESCO. Odpoledne odpočinek u moře. Vpodvečer návštěv hradu Lekurës nad městem Saranda s nádherným výhledem na pevninu a protější ostrov Korfu. Večer procházka po známě městské promenádě v Sarandě. Možnost nákupu suvenýrů.

8. den

Odjezd trajektem na Korfu, transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

Fakultativní příplatky

jednolůžkový pokoj 1 300 Kč

Počasí

Albánie

23°C Jasno

×