800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNeobjevené krásy jižní Albánie s koupáním u moře

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

večerní let Praha – Korfu (Řecko). Nocleh na Korfu. Popř. Preveza (Řecko), tranfer z letiště do hotelu.

2. den:

snídaně - transfer do přístavu Korfu - odjezd trajektem do letoviska Saranda (Albánie), po pasové kontrole na vás bude čekat průvodce a společně navštívíte přírodní rezervaci Bistrica, modrý pramen řeky s výstižným názvem „Modré oko“. Následuje odjezd do půvabného města „šedých střech“ Gjirokastra, zapsaného na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Po cestě zastávka u vyhlášené cukrárny ve vesnici Vanistra. Ubytování v hotelu. Oběd: v rámci polopenze v typické restauraci – speciality místní kuchyně. Program odpoledne: Návštěva pevnosti města Gjirokastra, muslimská mešita, památník albánského jazyka, starý bazar. Návštěva etnografického muzea – rodiště bývalého diktátora Envera Hodži. Večer: volný program, možnosti nakupování, procházka po historickém centru města, místní kavárny a restaurace, večeře individuálně.

3. den:

 snídaně. Odjezd do národního parku „Bredhi i Hotoves“. Návštěva přírodních horkých lázní. Oběd: v rámci polopenze v typické restauraci u řeky. Program odpoledne: odjezd do města tisíce a jednoho okna Berati, jehož staré centrum a hrad jsou zapsané v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Cesta potrvá cca 3,5 hod. Ubytování v hotelu v centru města. Večer volný program, vyhlášené městské korzo na promenádě Beratu, možnost stravování v různých tavernách v historickém centru města individuálně.

4. den:

 po snídani odjezd na pevnost města Berat. Seznámení se s dějinami města a jeho starobylými čtvrtěmi - muslimský Mangalem a křesťanská Gorica. Procházka po malebných, úzkých uličkách města. Oběd: v místní restauraci v rámci polopenze. Odpoledne: návštěva antického města Apollonia. Odjezd do Vlorské zátoky. Ubytování v hotelu naproti poloostrovu Karaburun. Večer: volný program, odpočinek v hotelu, večeře individuálně.

5. den:

 snídaně. Dopoledne odjezd do národního parku Llogara s Caesarovou soutěskou, kudy Caesar vedl svá vojska, v tažení proti svému protivníkovi Pompeiovi. Výstup do Caesarovy soutěsky je středně těžký. Cesta po pěší upravené stezce potrvá cca 30 min. Oběd: v rámci polopenze v restauraci, která se nachází uvnitř národního parku mezi vysokými horami. Speciality místní kuchyně. Přesun do hotelu v letovisku Himara, odpočinek u moře a večeře individuálně.

6. den:

 snídaně. Dopoledne: koupání a odpočinek u moře. Oběd: není v rámci polopenze a není povinný – hradí klient sám. Program odpoledne: návštěva hradu a staré, půvabné vesnice Himara s mnoha pravoslavnými kostely. Večer: v rámci polopenze, podávaná večeře v hotelové restauraci, jednotné menu.

7. den:

  snídaně. Dopoledne: Ponorková základna a pevnost Ali Pashi Ioanninského uvnitř zátoky Panormo, která byla následně přestavěna na letní sídlo pašovy ženy. Přesun do vesnice Borsh, výstup na pevnost Sopoti s panoramatickým výhledem na albánskou riviéru. Oběd v rámci polopenze v typické restauraci ve vesnici Borsh přímo mezi překrásnými vodopády. Poté odjezd, ubytování a odpočinek v hotelu v Sarandě. Večer: prohlídka hradu Lekures, který se nachází nad městem Saranda s nádherným výhledem na pevninu Albánie, moře i na protější ostrov Korfu. Možnost občerstvení a večeře individuálně přímo na hradě. Později procházka po vyhlášené městské promenádě.

8. den:

 snídaně, dopoledne: návštěva antického města Butrint. Oběd v rámci polopenze v místní taverně. Program odpoledne: odjezd trajektem na Korfu (přejezd autobusem do Igoumenitsy), večer - odlet do Prahy. Program bude vždy přizpůsoben aktuálnímu letovému řádu.

Počasí

Albánie

23°C Převážně oblačno

×