Zobrazit všechny nabídky
Albánie

Srbsko - Černá Hora - Albánie - Dotované pobyty 50+


  Poloha a popis

  Popis

  1.den V odpoledních hodinách odjezd z České republiky přes Slovensko a Maďarsko do Srbska.

  2.den Příjezd ráno do Srbska a ubytování v hotelu s obědem. Po obědě prohlídka Bělehradu - mauzoleum Josipa Broze Tita, pevnost Kalemegdan, hlavní třída Terazije, bohémská čtvrť Skadarlija, kostel Sv. Marka, prohlídka Národního divadla a monumentálního chrámu Sv. Sávy. Večeře v hotelu a volný čas na procházku. Nocleh v Bělehradě.

  3. den Ráno snídaně a odjezd na pohoří Zlatibor. Po příjezdu ubytování v hotelu, oběd a odjezd na Mećavnik a návštěva „Drvengrada“ (dřevěné město, tradiční srbská vesnice, kterou vybudoval světově známý srbský filmový režisér Emir Kusturica, za což v roce 2005 obdržel ocenění Philippe Rotthier European Architecture award), kde uvidíte knihovnu, která je věnovaná spisovateli oceněným Nobelovou cenou - Ivo Andrić za umělecké dílo: „Na Drini Ćuprija“. Následuje návštěva tradiční cukrárny, kina, malého kostela Sv. Sáva. Zážitková jízda historickým vlakem „Ćira“ zvaným také vlak „Nostalgija“, který poprvé zahoukal v roce 1925. Večeře. Nocleh v hotelu u hory Zlatibor.

  4. den Ráno snídaně a odjezd směr Černá Hora a návštěva kaňonu řeky Tara a Morača. Oběd. Kaňon řeky Tara je druhý nejhlubší na světě po Grand Canyon v USA a dostanete se jím až k mostu vysokému 172 m, jenž byl v době své výstavby nejvyšší v Evropě. Z mostu se nabízí úchvatný a nezapomenutelný pohled na horské vrcholy. Po přestávce vede cesta přes město Žabljak, největšího města v Durmitoru. Žabljak byl založen v roce 1871 a urbanizován uprostřed přírody v náhorní rovině pod mocným Durmitorem, který je překrásný v každém ročním období. Ubytování v Ulcinju. Večeře a nocleh.

  5. den Snídaně, oběd a večeře v Ulcinju. Volný den. Tento den je dnem volna a relaxu na nejkrásnější černohorské pláži dlouhé přes 12 km, která se vyznačuje jemným pískem s léčivými účinky. Písek na pláži je velice čistý a zvláštně jemný a není smíchaný se zeminou. Dle chemického rozboru má ulcinjský písek okolo 30 minerálních prvků (jako je rubidium, cenzium, stroncium, sfen apod.), které jsou velice aktivní. Z důvodu malé přítomnosti radioaktivity má léčivé účinky zvlášť u onemocnění nohou a kyčlí, revma, diskopie a stavu po úrazu. Zůstalo zvykem, že se místní obyvatele zahrabávají do horkého písku, ve kterém zůstávají několik hodin z důvodu léčivých účinků. Večerní výlet do romantického nočního Ulcinje, města které na Vás dýchne exotickou atmosférou orientálního světa s mešitami a minarety či zachovalým tržištěm s otroky.

  6. den Snídaně v Ulcinju. Výlet na Adu Bojanu, oběd v restauraci na pláži a výlet lodí okolo nádherného ostrova Ada Bojana. Návrat do Ulcinje a večeře. Nocleh v Ulcinji.

  7. den Po snídani odjezd do Albánie a návštěva města Shkodra. Návštěva archeologického a národopisného muzea ve starých charakteristických domech, ve kterých je použito dřevo a další typické motivy. Návštěva katolické katedrály, která byla největší na Balkáně v 19. století. Prohlídka dalších památek města. Návštěva tradiční silnice postavené během 20. století, která nese výraznou architekturu charakteristickou pro tuto oblast. Návštěva pevnosti Rozafa, která byla založena ve 3. století před naším letopočtem. Je postavena na skalnatém kopci a obklopena třemi řekami Drini, Buna a Kiri. Oběd v rybí restauraci na břehu jezera Shkodra. Možnost nákupu albánských suvenýrů (Albánský koňak, fíková marmeláda, medy atd.) Návrat do Ulcinje, večeře a nocleh.

  8. den Snídaně v Ulcinji a Výlet Boka Kotorská Montenegro Tour - výlet je směřován podél severní části pobřeží, kde Vaši cestu budou lemovat městečka a pláže Utjeha, Dobra Voda, Bar, Sutomore, Čanj, Buljarica, Sveti Stefan atd., poté se dostanete do okolí města Budva, jež je drahokamem jižního Jadranu a Černé Hory. Na krátké fotopauze si vychutnáte překrásný pohled na celou Budvanskou riviéru. Pokračujete do Cetinje, bývalého černohorského hlavního města a centra náboženského života. Zde následuje prohlídka Cetinjského kláštera. Poté zamíříte do Njeguši, malé černohorské vesničky. Cestou je rovněž plánována fotopauza u nevšedního přírodního úkazu „kamenné moře“, který vznikl formováním skal a přírody. V Njeguši Vás čeká degustace specialit – domácí chléb, njegušský pršut, sýr a medovina. Navštívíte také Lovčenský park. Po občerstvení se vydáte známými Lovčenskými serpentinami s kouzelným a jedinečným pohledem na Bokakotorský záliv a do starobylého města Kotor, jehož stará část se nachází na seznamu UNESCO. Následuje plavba do Risanské zátoky a návštěva ostrova Gospa od Šrkpjela, kde se nachází malebný katolický kostel a muzeum s námořními
  a dalšími exponáty. Po plavbě návrat do Ulcinje.

  9. den Snídaně v Ulcinju. Volný čas na koupání a odpočinek a v odpoledních hodinách odjezd do České republiky.

  10. den Návrat autobusu do České republiky v odpoledních hodinách.

  Ubytování

  1. noc v Bělehradě, 2. noc v hotelu u hory Zlatibor, 3-7. nocleh v hotelovém komplexu Bellevue Club.

  Cena zahrnuje

  autokarovou přepravu včetně všech poplatků, 7x ubytování, 7x plná penze (součástí výletů nebo ubytování), služby českého průvodce, všechny výlety dle uvedeného programu, pobytovou taxu, pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb., informační materiály.

  Cena nezahrnuje

  fakultativní vstupy, pojištění léčebných výloh – 390 Kč osoba nad 18 let, 290 Kč dítě do 18 let.

  Poznámka

  Minimální počet účastníku 40 osob. Změna programu vyhrazena.