800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTajemná Albánie

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd z Plzně kolem půlnoci.

2. den

Tranzit Německem a Rakouskem, průjezd Itálií. Cestou možnost krátké zastávky u poutního místa Loreto. Příjezd do Bari, odtud nočním trajektem s noclehem do Albánie.

3. den

Ráno připlujete do albánského přístavu Dürres, odkud budete pokračovat do Tirany, kde Vás čeká prohlídka metropole Albánie (Skanderbegovo náměstí, mešita Ethem Bey…). Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

4. den

Průjezd pohořím Krabbe do Elbasani a odtud budete po krátké prohlídce pokračovat k perle balkánské přírody, Ohridskému jezeru. Zde se zastavíte v rybářské vesničce Lin. Odjezd do Korcë, jednoho z nejpůvabnějších měst v Albánii. Ubytování, večeře, nocleh.

5. den

Dnes Vás čeká přejezd divokou albánskou horskou krajinou přes Përmet a Ersekë do Gjirokastëru, pozoruhodného bílého město, jemuž dominuje mohutná pevnost. Cestou na ubytování do Sarandy se zastavíte u Modrého oka, krasové vyvěračky, která dodává okolní krajině na malebnosti. Ubytování, večeře, nocleh.

6. den

Po snídani odjezd do Butrintu kde navštívíte archeologický areál s pozůstatky starého antického města, údajně založeného uprchlíky z legendární Tróje. Návrat do Sarandy, volný program u moře, koupání. Večeře, nocleh.

7. den

Po snídani Vás čeká průjezd podél albánské riviéry s malebnými vesničkami v horských svazích a řadami bunkrů, připomínající bouřlivou albánskou minulost. Dále Vás čeká horský průsmyk Llogara s překrásným výhledem na Otranský průliv, Diapontské ostrovy a Korfu. Přejezd přes Vlora do Berátu, jednoho z nejstarších měst v Albánii, které skýtá řadu středověkých památek a majestátní citadelu, města „červených střech a tisíce oken“. Ubytování, večeře, nocleh.

8. den

Ráno dokončíte prohlídku Berátu a vydáte se do rodiště Skanderbega Krujë, se zajímavým etnografickým muzeem a bazarem. Se Skanderbegem, albánským národním hrdinou se rozloučíte na místě jeho posledního odpočinku, v Lezhë. Poté přejedete přes Shköder do Černé Hory, nocleh.

9. den

Po snídani odjedete z hotelu, tranzit Chorvatskem, Slovinskem a Rakouskem.

10. den

Předpokládaný návrat do ČR je v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

60 EUR.

Počasí

Albánie

20°C Jasno

×