800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Albánie

  • 7 denní zájezd po Albánii
  • Města, vesnice, památky i odpočinek u moře

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Tirany. Po příletu prohlídka hlavního města Albánie. Projdete se po hlavní třídě a seznámíte se s novodobými dějinami města, podíváte se na památník národního hrdiny Skanderbega, starou mešitu i katolický kostel, uvidíte domy s krásnou architekturou z 20. až 30. let minulého století, parlament, tzv. Pyramidu – původní muzeum diktátora Envera Hodži, úřad vlády, známou čtvrť nejvyšších politických představitelů Albánie (tzv. „Blloku“), bývalou Hodžovu rezidenci, univerzitu Matky Terezy se stejnojmenným náměstím a její sochou. Večeře a nocleh.

2. den:

snídaně. Odjezd k Ohridskému jezeru, zastávka v malebné vesnici Lin přímo u průzračných vod Ohridského jezera. Poté navštívíte město Pogradec s krásnou balkánskou atmosférou a příjemnou promenádou. Přejezd do města Korča, také zvaného jako „Albánská Paříž". Projdete se po krásných vilových čtvrtích města a seznámíte se s místními dějinami a kulturou. Večeře a nocleh.

3. den:

po snídani poznáte jednu z nejkrásnějších a nejméně probádaných částí Albánie. Projedete kolem měst Erseka a Leskovik a minete spoustu vesniček, kde se zastavil čas v 70. letech minulého století. Uvidíte nádherné horské scenérie, pastviny a kaňony, které zůstávají nepovšimnuté masivní turistikou a jsou daleko od veškeré civilizace. Večeře a nocleh.

4. den:

snídaně. Dopoledne se podrobně seznámíte s městem Gjirokastra (UNESCO), rodištěm bývalého diktátora Albánie Envera Hodži. Po návštěvě citadely s hodinovou věží, etnografického muzea, starého bazaru či nádherné otomanské architektury okolních čtvrtí se přesunete do oblasti Albánské riviéry, do letoviska Himara. Večeře a nocleh.

5. den:

snídaně. Dopoledne odpočinek a koupání u moře. Odjezd přes Llogarský průsmyk a národní park Llogara směrem k městu Vlora, kde se zastavíte v centru na návštěvu Muzea nezávislosti a dále budete pokračovat do města Berat (UNESCO), které se pyšní otomanskou architekturou ze 17. století. Berat je mimo jiné známé svým večerním korzem, kde si můžete vychutnat pohodu podvečera. Večeře a nocleh.

6. den:

snídaně. Odjezd do města Durrës. Podrobné seznámení se s antickou části města, které bylo až do r. 1920 hlavním městem Albánie. Návštěva výrobny známé albánské brandy „Skanderbeg" a odpoledne odpočinek u moře. Večeře a nocleh.

7. den:

snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Albánie

10°C Jasno

×