800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAgentina s plavbou kolem Chile

Jižní Amerika je synonymem dobrodržných cest. Kombinace vzrušujícího tanga, NP parků Argentiny a Chile s plavbou kolem chilské patagonie bude jistě skvělým zážitkem, který Vám ukáže jedinečnou tvář tohoto kontinentu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Buenos Aires.

2. den

BUENOS AIRES
Přílet do Buenos Aires. Transfer do 4* hotelu. Večer návštěva pravého jihoamerického Tanga v La Ventana s večeří v romantické čtvrti San Telmo, bez transferu. Přenocování.

3. den

BUENOS AIRES
Půldenní prohlídka Buenos Aires, cca 4 hod. Navštívíte: Plaza de Mayo (May Square), "Casa Rosada" (Pink House), Metropolitan Cathedral. Dále známé čtvrti San Telmo, La Boca Puerto Madero, Palermo a Recoleta.

4. den

EL CALAFATE
Transfer na letiště a odlet do El Calafate, města v podhůří patagonských And u NP Los Glacieres. Po příletu transfer do 4* hotelu. Ubytování.

5. den

EL CALAFATE
Celodenní výlet k ledovci Perito Moreno – jeden z největších ledovců světa je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Ledovec se nachází asi 80 kilometrů od městečka El Calafate v Národním Parku Los Glaciares. Na místě Vás pak čeká procházka po povalových chodnících s desítkami výhledů jak na jezero Lago Argentino, tak na ledovec Perito Moreno. Tento ledovec je jeden z mála ledovců, který neustupuje, ale naopak stále postupuje vpřed do jezera a denně se odlamují jeho bloky a za hlasitého hřmění se řítí do vod jezera. Nevynecháte ani cca hod. Nautical Safari s výletem k jezeru Rico s krásným výhledem na ledovec Perito Moreno. Návrat do hotelu. Přenocování.

NP Los Glacieres je chráněné území v Patagonii na jihu Argentiny v provincii Santa Cruz. Patří k nejznámějším NP, které Argentina má. Na západě sousedí s chilským národním parkem Torres del Paine. V roce 1981 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Park byl založen v roce 1937 pro zachování a ochranu pevninských ledovců, lesů jižních And a patagonské stepi, jeho rozloha je 4490 km². Je druhý největší z NP Argentiny. Ledovce, které se nacházejí v parku, patří k největším na jižní polokouli (s výjimkou Antarktidy). V parku se nachází hlavních 47 ledovců, mimo nich zde bylo napočítáno okolo 200 méně významných ledových mas. Ledovce v Los Glaciares se nacházejí ve výšce již okolo 1500 metrů nad mořem. Nejvýznamnější ledovce jsou Upsala, Perito Moreno, Spegazzini. V národním parku je rozvinutá turistika. Výchozí body pro výpravy do parku jsou obce El Calafate a El Chaltén.

6. den

EL CALAFATE - PUERTO NATALES
Celodenní výlet do čilského NP Torres del Paine, který je vyhlášen za biosférickou rezervaci UNESCO a patří mezi největší turistické atrakce celé Patagonie. Nádherná tyrkysová jezera, ledovce, žulovémasivy a husté lesy vytvářejí úchvatný obraz přírody, který musí spatřit každý návštěvník Patagonie. Cestou uvidíte Sarmiento Lake s nadhernými panoramaty, Amarga Lagoon, Salto Grande Fall, Los Cuernos a další zajímavá místa. V ceně výletu je oběd. Pozdě odpoledne přejezd na do chilského Puerto Natales a nalodení se na plavbu Skorpios III.

7. den

PUERTO NATALES / CRUISE SKORPIOS – KAWESKAR ROUTE
Výlet do Cueva del Milodón, přírodní monument, 24 km severozápadně od od Puerto Natales. Jedná se o několik jeskyň a kamenných formací zvaných Silla del Diablo (Ďáblova židle). V jedné z jeskyní byly objeveny kosti, kůže a další pozůstatky ohromného lenochoda nazvaného Mylodon (Mylodon darwini). 1. den propluje loď kanály Kirke Narrowness, Morla Vicuña, Union, Collinwood, Sarmiento.

8. den

PLAVBA
Dnes ráno loď zakotví u ledovce Amalia, kde se Vám naskytne krásný panoramatický výhled. V 9:15 plvba směrem k ledovci El Brujo. Zakotvení v 11 hod. V případě hezkého počasí se můžete vylodit na pevninu a udělat si výlet k ledovci. Ve 12:30 plavba pokračuje fjordem Calvo. Zde se vydáte motorovým člunem k ledovcům Fernando, Capitan Constantino a Alipio Glaciers. V 18:30 pokračuje plavba k fjordu Montañas.

9. den

PLAVBA
Dnes navštívíte fjord Montañas, kde se nalézá 5 ledovců, které "padají" z hor Sarmiento do moře. V 10.00 spatříte ledovec Bernal, kde si můžete udělat jednoduchou tůru a podívat se na ledovec Herman, Alsina a Paredes. Odpoledne pokračuje plavba kolem fjordu a pak úžinou Kirke. Ve 21 hod rozlučková párty na lodi. V noci se loď vrátí do Puerto Natales.

10. den

PUNTA ARENAS - SANTIAGO
Vylodění se a následuje tranfer do Punta Arenas. Odlet do Santiaga, hlavního města Chile. Ubytování v 5* hotelu.

11. den

Odlet ze Santiaga do Prahy.
Pozn: zájezd je možné prodloužít např. o výlet na Velikonoční ostrov, pouštní a polopuštní oblasti severního Chile, vodopády Iv guazu na argentinsko-brazilském pomezí, nebo třeba vyrazit do Peru.

12. den

Přílet do Prahy.

Počasí

Bariloche

13°C Polojasno

Buenos Aires

16°C Jasno

El Calafate

16°C Polojasno

Ushuaia

10°C Slabý déšť

×