Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Argentina

Argentina a Chile pro nezávislé cestovatele

   Poloha a popis

   Program zájezdu

   1. den: Odlet (s přestupy) z Prahy do Buenos Aires.
   2. den: Přílet a následný transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
   3. den: Snídaně. Polodenní prohlídka města, během které jistě nevynecháte hlavní náměstí Plaza de Mayo s prezidenský palácem Casa Rosada, uvidíte metropolitní operu Teátro Colon či nejstarší rezidenční čtvrt v Buenos Aires - San Telmo. Dále navštívíte i přístavní čtvrť La Boca, která láká návštěvníky přízračnými barevnými plechem potaženými domky, dříve čtvrť evropských přistěhovalců a nyní místních umělců. Projedete kolem přístavu Madero a na závěr objevíte místo posledního odpočinku Evy „Evity“ Peron na hřbitově Recoleta. Večeře s představením argentinského tanga v Café de los Angelitos. Místo, kde zažijete atmosféru počátku 20. století. Návrat do hotelu. Nocleh.
   4. den: Snídaně a odjezd na letiště. Odlet do El Calafate. Individuální volno, možnost návštěvy nedalekého muzea Glacirium, kde se dozvíte mnohé o ledovcích. Ubytování a nocleh.
   5. den: Snídaně. Celodenní výlet do národního parku Los Glaciares. Ledovec Perito Moreno je jeden z největších a jediný postupující ledovec na světě, stejně jako největší atrakcí v národním parku Los Glaciares, na 600.000 hektarech chráněné oblasti pokryté ledovou pláště. Po lávce se přiblížíte k ledovci a z různých stran budete obdivovat toto nádherné dílo matky přírody. S napětím budete očekávat pravidelné burácející odlamování kusů ledovce do hlubokého jezera Argentino. Jedná se rozhodně o nezapomenutelný zážitek, který se vám vryje navždy do paměti. Návrat do El Calafate. Nocleh.
   6. den: Snídaně. Transfer autobusovou linkou z El Calafate do Puerto Natales (Chile). Ubytování a nocleh.
   7. den: Snídaně. Celodenní výlet s obědem do národního parku Torres del Paine. Cestou návštěva jeskyně Milodon, kde v roce 1895 byly objeveny zachovalé pozůstatky prehistorického býložravce, který žil před 12.000 lety. Odtud bude cesta pokračovat do národního parku, kterému dominují žulové pilíře 2800 m vysoké. Tyrkysová jezera, vodopády a hory pokryté ledem – to je převládající krajina uvnitř parku. Cesta pokračuje k jezeru Grey, kde uvidíte obrovský modravý ledovec Grey. Po obědě je nevynecháte vodopád (Salto Grande), který je mezi jezery Nordenskjöld a Pehoe. Na závěr přijedete k laguně Amarga, odkud budete mít panoramatický výhled na tři "věže Paine", (viditelnost v závislosti na povětrnostních podmínkách) . Při zpáteční cestě vychutnáte nejrůznější typy krajiny jako listnaté lesy či rozlehlé patagonské stepi, minete vesničku Cerro Castillo a jezero Figueroa. Nocleh.
   8. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Santiago de Chile. Individuální volno. Ubytování a nocleh.
   9. den: Snídaně. Individuální volno nebo možnost účasti na fakultativním celodenním výletu k Tichému oceánu.
   Cesta povede úrodným údolím Casablanca se svými krásnými vinicemi, ovocnými stromy a lesními rezervacemi, kde navštívíte dvě hlavní města v zemi - Viña del Mar také známé jako "Garden City" a Valparaíso (UNESCO), přístavní město založené v 16. Století. Za pozornost stojí také muzeum „Dům La Sebastiana " slavného chilského básníka, spisovatele a nositele Nobelovy ceny za literaturu (1971) Pabla Nerudy. Ve městě jistě neujdou vaší pozornosti pestrobarevné domky stavěné na kopcích spojené výtahy. Návrat do Santiaga de Chile a večer odlet (s přestupem) do Prahy.
   10. den: Ve večerních hodinách přílet do Prahy.

   Tipy pro správnou volbu

   - v programu argentinské a chilské ledovce a národní parky 

   Trasa

   Buenos Aires / El Calafate / n.p. Los Glaciares – ledovec Moreno Perito / Puerto Natales / n. p. Torres del Paine / Santiago de Chile

   Fakultativní služby

   přípl. za jednolůžkový pokoj 9990,- Kč

   celodenní výlet do Viña del Mar a Valparaísa 3990,- Kč

   Informace

   Uvedená cena je orientační a může se změnit v případě, že bude optimální knihovací třída v letecké dopravě již obsazena. Na vyžádání též možnost zajistit ubytování v hotelech****. Tento zájezd termínově navazuje na „Rio de Janeiro a vodopády Iguacu pro nezávislé cestovatele“ – více u prodejce.