800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyArgentina a Chile s návštěvou Patagonie

"Buenos Aires • El Calafate • Perito Moreno • NP Torres del Paine • Seno Otway • Punta Arenas • Santiago de Chile • Valparaiso • Viňa del Mar • Calama • San Pedro de Atacama • Salar de Atacama • Valle de la Luna • El Tatio"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy.

2. den

přílet do Buenos Aires, přelet do městečka El Calafate v Patagonii, odpočinek. Nocleh.

3. den

návštěva NP Los Glaciares s ledovcem Perito Moreno – tento jeden z mála narůstajících ledovců na světě nabízí neskutečnou podívanou, při které se až 60 metrů vysoké kusy ledu řítí do vod jezera Argentino. Přejezd do Chile. Nocleh.

4. den

NP Torres del Paine – celodenní pobyt v jednom z nejkrásnějších národních parků Jižní Ameriky. Průjezd parkem s nezapomenutelnými scenériemi skalních věží, jezer a ledovců, kratší pěší túra k vodopádu Salto Grande nedaleko jezera Pehoé a také na vyhlídku na jezero Nordenskjold a nejvyšší horu Paine Grande (3050 m). Nocleh.

5. den

NP Torres del Paine – pobyt v přírodě s pěšími výlety, během kterých lze pozorovat zdejší faunu, např. kondora, nandu nebo divoké guanaco. Odpoledne návštěva 200 metrů hluboké jeskyně Milodón, kde byli v roce 1895 objeveny ostatky pravěkého obřího lenochoda. Nocleh.

6. den

přejezd z Puerto Natales do Punta Arenas, cestou výlet do zálivu Seno Otway s pozorováním kolonií tučňáků magellanských. Nocleh.

7. den

Punta Arenas – dopoledne prohlídka města a úžiny, poté přelet do hlavního města Santiago de Chile. Transfer do hotelu a nocleh.

8. den

Santiago de Chile – prohlídka města s náměstími Plaza de Armas a Plaza de la Libertad, metropolitní katedrála, památník chilského osvoboditele O´Higginse, prezidentský palác La Moneda a řada koloniálních budov. Výjezd na vrchol San Cristobal, odkud je krásný výhled na město i pohoří And. Odpoledne návštěva vinařské oblasti s ochutnávkou vína. Nocleh.

9. den

celodenní výlet do nejdůležitějšího přístavu v zemi – Valparaiso, prohlídka nejstaršího a nejoriginálnějšího chilského města postaveného ve svazích nad Pacifi kem, jehož spodní a horní části spojuje 16 lanovek, náměstí Sotomayor s památníkem hrdinů války za nezávislost, dům Pabla Nerudy, výjezd lanovkou s vyhlídkou na město, Viňa del Mar – návštěva přímořského letoviska se spoustou zahrad. Nocleh.

10. den

ráno přelet 1500 km na sever do města Calama, přejezd do ospalého kouzelného městečka San Pedro de Atacama – prohlídka věhlasného archeologického muzea, kde jsou k vidění mj. textilie, keramika, zlaté předměty a šperky nebo mumie předkolumbovských kultur. Nocleh.

11. den

výlet do pouštní oblasti Salar de Atacama k solnému jezeru Chaxa, kde lze pozorovat až 3 druhy plameňáků, vesnice Toconao s domy z vulkanického kamene, písečné duny, barevné skály a krásný západ slunce nad údolím Valle de la Luna, večer návrat do San Pedro de Atacama. Nocleh.

12. den

brzy ráno odjezd k nejvýše položeným gejzírům na světě – El Tatio (4320 m), pozorování kouřících fumarolů a gejzírů v ranním oparu, snídaně, možnost koupání v termálních bazéncích s vodou 35 °C, cestou zpět zastávka v indiánské vesničce Machuca s kouzelným kostelíkem, náhorní plošina Altiplano v pozadí s vulkány. Nocleh.

13. den

odlet z Calamy do Santiaga a následně do Evropy.

14. den

přílet do Prahy.

Příplatky

pojištění léčebných výloh (364 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (316 Kč) • 1lůžkový pokoj (9490 Kč)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bariloche

14°C Převážně oblačno

Buenos Aires

19°C Skoro jasno

El Calafate

7°C Oblačno

Ushuaia

11°C Polojasno

×