Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Argentina

Argentina - Chile

   Poloha a popis

   1. den

   ODLET Z PRAHY
   Setkání s průvodcem na letišti a společný odlet do Buenos Aires.

   2. den

   BUENOS AIRES
   Po příletu do Buenos Aires se přesuneme do hotelu a po nezbytném odpočinku se vydáme na seznamovací prohlídku Buenos Aires.
   Prohlédneme si náměstí Plaza de Mayo, prezidentský palác "Casa Rosada", katedrálu i známé čtvrti San Telmo, La Boca Puerto Madero, Palermo a Recoleta se slavným hřbitovem, kde je pohřbena Evita..
   Fakultativně večerní představení Tango s večeří.

   Buenos Aires je hlavním městem státu Argentina. Jedná se zároveň o největší město a důležitý přístav. Město leží na jižním pobřeží řeky Río de la Plata (známější pod názvem River Plate) a na jihovýchodním pobřeží Jižní Ameriky. Buenos Aires je silně ovlivněno evropskou kulturou, často je také nazýváno „Paříž jihu" či „Paříž Jižní Ameriky". Ve městě sídlí Teatro Colón, což je jedno z největších světových operních divadel. Ve městě se nachází také nespočet muzeí. Světově proslulé jsou také místní Zoologická a Botanická zahrada. Mezi další nejdůležitější místa města patří Plaza de Mayo s budovou Casa Rosada, což je prezidentský palác. Dále zde stojí např. Metropolitní katedrála a budovy zvané Cabildo. Od Plaza de Mayo se v délce 1,5 km táhne třída Avenida de Mayo až k náměstí Plaza del Congreso. Na tomto náměstí se nachází budova Congreso de la Nación (Národní shromáždění) a pomník Dvou kongresů (Monumento a los dos Congresos). Velmi zajímavým místem je hřbitov Cementario de la Recoleta, který připomíná svými hroby miniaturu města. Spousta kulturních míst je postaveno ve čtvrti Palermo, stojí zde botanická a zoologická zahrada, planetárium, dostihová dráha, hřiště na pólo a růžový sad. Nejznámějším symbolem metropole je obelisk nacházející se na ulici Avenida 9 de Julio. Oblíbeným místem turistů jsou čtvrtě San Telmo a La Boca, kde mimo jiné sídlí nejslavnější argentinský fotbalový klub, Boca Juniors. Fotbal a Argentina patří k sobě a narazíte na něj téměř všude. Buenos Aires je 10 největší město na zeměkouli.

   3. den

   BUENOS AIRES - USHUAIA
   Po snídani se vydáme na letiště a odletíme do daleké Patagonie - Ohňové země a nejjižnějšího města Ushuaia. Zde, na samém konci světa, pro nás již brzy začne nádherné dobrodružství poznáváním úchvatné a skoro nedotčené přírody. Po příletu do Ushuaii se přesuneme do hotelu, ubytujeme se a společně se projdeme k přístavu a pak na skvělou večeři, ke které neodmyslitelně patří výtečné ryby, jehněčí a samozřejmě skvělá vína.

   Ohňová země, neboli Tierra del Fuego, dostala své jméno podle pobřežních ohňů indiánů Yahganů, které v minulosti pozorovali fascinovaní mořeplavci. Kraj obklopený bouřlivým jižním Atlantikem a Magellanovou úžinou skrývá scénické ledovce, bujné stálezelené lesy, čistá jezera, řeky a dramatické mořské pobřeží. Místní klima je velmi proměnné, proto teplé suché oblečení je důležité i v létě. Nejznámější město Ohňové země se jmenuje Ushuaia. Umístění tohoto města je jedno z nejvíce ohromujících na světě a skýtá velkolepé pohledy na ledovcové vrcholky rostoucí dramaticky z moře do výšek až 1.500 metrů. Nejjižnější město světa, obklopené jednou z nejfantastičtějších krajin, která kdy lemovala město.
   Ushuaia se stala klíčovou námořní základnou, proběhla zde menší zlatá horečka a boom těžby dřeva, ovčí vlny a rybářství. Nyní zdejší ekonomiku formuje turismus – okolí nabízí úžasné procházky, rybaření, lyžování či exotický výlet lodí na Antarktidu.

   4. den

   USHUAIA
   Po snídani se vydáme na 2 denní dobrodružství a nocovat budeme v patagonské divočině v ubytovně nebo ve stanech. Nasedneme do off roadu a cesta nás povede na východ kolem Beaglova průlivu. V oblasti daleko od turistů, si během první poloviny dne plavbu po řece na rafty až k ústí moře, odkud se kolem břehu vydáme za pomoci větru dále na východ, až k ranči Harberton. Jakmile se sem dostaneme vydáme se k ostrovu, kde budeme moci pozorovat tučňáky, odtud se pak vydáme pěšky na jedno z nejkrásnějších míst v průlivu.
   V druhé části dne se vydáme autem skrze patagonské lesy až o kdolehlému jezeru Fagnano, kde nás čeká přenocování se skvělým grilováním a nádhernými výhledy na jezero a hory, které jej obklopují.

   5. den

   USHUAIA
   Po probuzení si dáme vydatnou snídani a vydáme se k jezeru Yehuin, za severním pobřežím jezera Fagnano a horami, které jej obklopují. Mineme městečko Tolhuin a stočíme se opět na západ do oblasti několika estancií. Okolní krajina proměnuje v subarktickou a během 3 hod cesty budeme moci pozorovat zdejší druhy ptáků či lamy guanaco. Na konci cesty, v odlehlé oblasti jezer, u řeky Rio Indio nás čeká skvělý oběd. Po něm se vydáme na 4 hod. trek na horu Mt. Cabrasa, odkud se nám naskytné úchvatný výhled na okolní jezera, fjordy, řeky a lesy a také rybníčky a jezírka vytvořená bobry. Po návratu zpět opět nasedneme do vozu a vydáme se na cestu do Ushuai, kde nás čeká vyhřátá postel v hotelu.

   6. den

   USHUAIA - EL CALAFATE
   Dnes vás čeká transfer na letiště a odlet do El Calafate, města v podhůří patagonských And u NP Los Glacieres.
   El Calafate, je velmi příjemné městečko s venkovským nádechem na břehu tyrkysového jezera Lago Argentino, v jehož laguně lze spatřit plameňáky. Centrem Calafate vede nákupní třída, kde je mnoho velmi milých restaurací, kde se dá dlouze posedávat, ať už u dobrého vína nebo kávy či skvělého jídla (dnes nebo zítra určitě nevynecháme na ohni pečené jehněčí) a užívat si patagonskou atmosféru.

   7. den

   EL CALAFATE
   Dnes se vydáme na celodenní výlet k ledovci Perito Moreno. Jedná se o jeden z největších ledovců světa a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Ledovec se nachází asi 80 kilometrů od městečka El Calafate v Národním Parku Los Glaciares. Na místě nás pak čeká výlet po povalových chodnících s desítkami výhledů jak na jezero Lago Argentino, tak na ledovec Perito Moreno. Tento ledovec je jeden z mála ledovců, který neustupuje, ale naopak stále postupuje vpřed do jezera a denně se odlamují jeho bloky a za hlasitého hřmění se řítí do vod jezera.
   Součásti dnešního dne je i plavba k ledovci.

   8. den

   EL CALAFATE
   Dnes je volný program, odpočinout si na břehu jezerem nebo si udělat výlet kolem něj.
   Fakultativně se ale můžete vydat buď na nedalekou estancii nebo (doporučujeme) do vyhlášeného chilského NP Torres del Paine. Zde nádherná tyrkysová jezera, ledovce, ohromné žulové masívy a husté lesy vytvářejí úchvatný obraz přírody, který musí spatřit každý návštěvník Patagonie.

   9. den

   EL CALAFATE - BUENOS AIRES - ODLET
   Dnes se rozloučíme s Patagonii, nasedneme na letadlo a přes Buenos Aires se vrátíme zpět do Evropy.

   10. den

   PRAHA
   Přílet do Prahy.

   Fakultativní prodloužení zájezdu: VODOPÁDY IGUAZU

   Nabízíme Vám možnost individuálního prodloužení si zájezdu o výlet k vodopádům Iguazu na argentinsko-brazilském pomezí.

   9. den: EL CALAFATE - BUENOS AIRES - IGUAZU
   Odlet do Iguazu a ubytování.

   10. den: IGUAZU
   Dnes se vydáte s místním průvodcme na celodenní výlet na argentinskou stranu vodopádů Iguazu – jedná se snad o nejkrásnější vodopády na světě. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara, nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu ani z jedné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat. Argentinská část národního parku Vám nabídne naprosto úžasné pohledy na vodopády, které máte možnost pozorovat z horní i spodní části z bezprostřední blízkosti. Po krátké procházce národním parkem přijdete k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které Vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů. Nejúžasnějším zážitkem je vyhlídka na částí vodopádů nazvané Ďáblův chřtán, kde se valí masy vod s usilovným hukotem a vodopády máte téměř na dosah ruky. Součástí je i nezapomenutelná plavba raftem po řece až přímo pod vodopády.

   11. den: IGUAZU
   Půldenní výlet na brazilskou stranu vodopádů – tato část nabízí jiné pohledy na vodopády – jedná se spíše o panoramatické výhledy na celé vodopády. V závěru Vás dřevené chodníčky dovedou až téměř do nitra Ďáblova chřtánu, kde Vás zalije mohutná vodní tříšť a příjemná sprcha se Vám odvděčí nádhernými duhami. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

   12. den: IGUAZU - BUENOS AIRES - ODLET
   Návrat zpět na letiště a odlet přes Buenos Aires do Prahy.

   12. den