Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Argentina

Argentina - Tango, Ledovce a Ohňová země

   Poloha a popis

   1. den

   Odlet do Buenos Aires

   2. den

   BUENOS AIRES Argentina
   Přílet do Buenos Aires. Transfer do hotelu.
   Odpoledne prohlídka Buenos Aires, cca 3,5 hod, s angl. mluvícím průvodcem. Navštívíte: Plaza de Mayo (May Square), "Casa Rosada" (Pink House), Metropolitan Cathedral. Dále známé čtvrti San Telmo, La Boca Puerto Madero, Palermo a Recoleta
   Večer návštěva pravého jihoamerického Tanga v Tango Porteño s večeří (vč. nápojů). Přenocování
   Buenos Aires je hlavním městem státu Argentina. Jedná se zároveň o největší město a důležitý přístav. Město leží na jižním pobřeží řeky Río de la Plata (známější pod názvem River Plate) a na jihovýchodním pobřeží Jižní Ameriky. Buenos Aires je město silně ovlivněno evropskou kulturou. Často je také nazýváno „Paříž jihu" či „Paříž Jižní Ameriky". Ve městě sídlí Teatro Colón, což je jedno z největších světových operních divadel. Ve městě se nachází také nespočet muzeí. Světově proslulé jsou také místní Zoologická a Botanická zahrada. Mezi další nejdůležitější místa města patří Plaza de Mayo s budovou Casa Rosada, což je prezidentský palác. Dále zde stojí např. Metropolitní katedrála a budovy zvané Cabildo. Od Plaza de Mayo se v délce 1,5 km táhne třída Avenida de Mayo až k náměstí Plaza del Congreso. Na tomto náměstí se nachází budova Congreso de la Nación (Národní shromáždění) a pomník Dvou kongresů (Monumento a los dos Congresos). Velmi zajímavým místem je hřbitov Cementario de la Recoleta, který připomíná svými hroby miniaturu města. Spousta kulturních míst je postaveno ve čtvrti Palermo, stojí zde botanická a zoologická zahrada, planetárium, dostihová dráha, hřiště na pólo a růžový sad. Nejznámějším symbolem metropole je obelisk nacházející se na ulici Avenida 9 de Julio.Oblíbeným místem turistů jsou čtvrtě San Telmo a La Boca, kde mimo jiné sídlí nejslavnější argentinský fotbalový klub, Boca Juniors. Fotbal a Argentina patří k sobě a narazíte na něj téměř všude. Buenos Aires je 10 největší město na zeměkouli.

   3. den

   BUENOS AIRES Argentina
   Snídaně
   Celodenní výlet “Fiesta Gaucha” na ranč Estancia Santa Susana (spol. transfer autobusem a průvodcem). Budete mít jedinečnou šanci poznat práci a život honáků dobytka,. Součástí je i folklorní vystoupení. Oběd vč. nápoju je zajištěn. Odpoledne návrat zpět do Buenos Aires. Přenocování.

   4. den

   PUERTO MADRYN (Poloostrov Valdés) Argentina
   Snídaně
   Transfer na letiště a odlet do Trelewu u pol. Valdés. Transfer do hotelu a ubytování.
   Trelew je prosté moderní město s příjemným živým centrem ležící na jihovýchodním pobřeží Argentiny, v Patagonii. Je dobrou základnou pro návštěvu nedalekých velšských vesnic, hlučné rezervace tučňáků Punta Tombo či ráje pro milovníky zvířat – poloostrova Península Valdés (Valdésův poloostrov), jehož okolí je domovem velryb, rypoušů sloních, tučňáků a neuvěřitelného množství ptáků.

   5. den

   PUERTO MADRYN Argentina
   Snídaně
   Celodenní výlet na poloostrov. Začnete v rezervaci a informačním centru v Carlos Ameghino Isthmus. Odtud se vydáte na místo kde jsou pozorovány velryby. Dále se vydáte do Punta Pirámide kde uvídíte lachtany v jejich přírozeném prostředí. Navštívíte Punta Delgada s krásným majákem, a kde se také zdržují lvouni, Caleta Valdés – zátoku s bohatým mořským životem, Punta Norte, kde sptříte opět lvouny, lachtany a mořské ptáky. Celodenní výlet zakončite u Isla de los Pájaros – Ptačího ostrova.
   Návrat do hotelu. Přenocování.

   6. den

   PUERTO MADRYN Argentina
   Snídaně
   Celodenní výlet. Navštívíte přírodní rezervaci Punta Tombo s největším hnízdištěm tučňáků v Jižní Americe, pozorování magallánských tučňáků. Odpoledne zastávka na čaj Te Galés a typické galské sladkosti, v jednom z mnoha místních barů specializovaných na tento tradiční nápoj a prohlídka do městečka Gaiman. Nakonec návštěva paleontologického muzea Egidio Feruglio v Trelewu, nejvýznamnějšhom muzeu jižní Ameriky s nejmodernějšími technickými vymoženostmi. Návrat do hotelu. Přenocování.

   7. den

   EL CALAFATE Argentina
   Snídaně
   Transfer na letiště a odlet do El Calafate, města v podhůří patagonských And u NP Los Glacieres. Po příletu transfer autobusem do hotelu. Ubytování.
   NP Los Glacieres je chráněné území v Patagonii na jihu Argentiny v provincii Santa Cruz. Patří k nejznámějším NP, které Argentina má. Na západě sousedí s chilským národním parkem Torres del Paine. V roce 1981 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Park byl založen v roce 1937 pro zachování a ochranu pevninských ledovců, lesů jižních And a patagonské stepi, jeho rozloha je 4490 km². Je druhý největší z NP Argentiny. Ledovce, které se nacházejí v parku, patří k největším na jižní polokouli (s výjimkou Antarktidy). V parku se nachází hlavních 47 ledovců, mimo nich zde bylo napočítáno okolo 200 méně významných ledových mas. Ledovce v Los Glaciares se nacházejí ve výšce již okolo 1500 metrů nad mořem. Nejvýznamnější ledovce jsou Upsala, Perito Moreno, Spegazzini. V národním parku je rozvinutá turistika. Výchozí body pro výpravy do parku jsou obce El Calafate a El Chaltén.

   8. den

   EL CALAFATE Argentina
   Snídaně
   Celodenní výlet k ledovci Perito Moreno – jeden z největších ledovců světa je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Ledovec se nachází asi 80 kilometrů od městečka El Calafate v Národním Parku Los Glaciares. Na místě Vás pak čeká procházka po povalových chodnících s desítkami výhledů jak na jezero Lago Argentino, tak na ledovec Perito Moreno. Tento ledovec je jeden z mála ledovců, který neustupuje, ale naopak stále postupuje vpřed do jezera a denně se odlamují jeho bloky a za hlasitého hřmění se řítí do vod jezera.
   Nevynecháte ani cca hod. Nautical Safari s výletem k jezeru Rico s krásným výhledem na ledovec Perito Moreno.
   Návrat do hotelu. Přenocování.

   9. den

   USHUAIA Argentina
   Snídaně
   Transfer na letiště a odlet do Ushuaia. Po příletu transfer do hotelu. Ubytování. Ohňová země, neboli Tierra del Fuego, dostala své jméno podle pobřežních ohňů indiánů Yahganů, které v minulosti pozorovali fascinovaní mořeplavci. Kraj obklopený bouřlivým jižním Atlantikem a Magellanovou úžinou skrývá scénické ledovce, bujné stálezelené lesy, čistá jezera, řeky a dramatické mořské pobřeží. Místní klima je velmi proměnné, proto teplé suché oblečení je důležité i v létě. Nejznámější město Ohňové země se jmenuje Ushuaia. Umístění tohoto města je jedno z nejvíce ohromujících na světě a skýtá velkolepé pohledy na ledovcové vrcholky rostoucí dramaticky z moře do výšek až 1.500 metrů. Nejjižnější město světa, obklopené jednou z nejfantastičtějších krajin, která kdy lemovala město.
   Ushuaia se stala klíčovou námořní základnou, proběhla zde menší zlatá horečka a boom těžby dřeva, ovčí vlny a rybářství. Nyní zdejší ekonomiku formuje turismus – okolí nabízí úžasné procházky, rybaření, lyžování či exotický výlet lodí na Antarktidu.

   10. den

   USHUAIA Argentina
   Půldenní autousová exkurze s ang. mluvícím průvodcem do NP Tierra del Fuego. Tento pobřežní národní park byl vyhlášen jako první v Argentině a leží přímo na pobřeží oceánu. Na území parku naleznete spoustu jezírek, lesů, divokých květin, říčky, ledovce a turistické stezky. Najdete tu různé druhy savců a ostatních zvířat jako jsou lišky, králíci, bobři, z ptáků tu najdete albatrose, racky, potápky a mnoho dalších. Z vyhlídky v parku se můžete potěšit a obdivovat překrásnému pohledu na Beagle Channel s tyčícími se vrcholky hor v pozadí.
   Návrat do hotelu. Přenocování

   11. den

   USHUAIA Argentina
   Snídaně
   Půldenní výlet na Ostrov lachtanů. Kombinovaný výlet autobusem a lodí. Vydáte se kolem Ushuaia směrem k Beagle Channel , k Ostrovu lachtanů, kde je budete moci pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Plavba pokračuje kolem ostrova Pajáros, kde žijí další zástupci zdejši rozmanité fauny. Návrat kolem majáku Les Eclaireurs kde se potopila v roce 1930 loď Monte Cervantes.
   Odpoledne volný program.
   Přenocování

   12. den

   BUENOS AIRES Argentina
   Snídaně
   Transfer na letiště a odlet do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Ubytování.

   13. den

   Snídaně
   Transfer na letiště a odlet do Prahy.

   14. den

   Přílet Praha

   Cena zahrnuje

   - letenky včetně letištních tax (mezinárodní i vnitrostatní linky)
   - transfery letiště – hotel– letiště
   - ubytování ve 3* hotelech na bázi dvoulůžkových pokojů:
   Buenos Aires: Wilton Hotel ***
   Puerto Madryn: Tolosa Hotel ***
   El Calafate: Hosteria Las Dunas ***
   Ushuaia: Hostal Del Bosque ***
   - stravování: snídaně a dle programu
   - skupinové výlety dle programu s anglicky mluvícím průvodcem
   - vstupy do NP Perito Moreno a NP Tierra del Fuergo National Park
   - základní pojištění léčebných výloh
   - pojištění CK proti úpadku

   Cena nezahrnuje

   - vstup do NP Peninsula Valdes (platí se na místě, cca 14 USD)
   - volitelné připojištění (storno zájezdu, odpovědnost za škodu atd): 990 Kč