Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Argentina

Argentinsko-brazilské skvosty

   Poloha a popis

   1. den PRAHA - BUENOS AIRES

   Odlet z Prahy do argentinské metropole Buenos Aires.

   2. den BUENOS AIRES

   Přílet do Buenos Aires v dopoledních hodinách, transfer z letiště do hotelu, ubytování a odpočinek po cestě. Odpoledne můžete využít k prvnímu seznámení se s touto rušnou metropolí. Večer bude možná fakultativní návštěva tanga show či tančírny "milongy", kde se (nejen) Argentinci oddávají smyslnému tanci tanga.

   3. den BUENOS AIRES

   Po snídani vás čeká prohlídka tohoto živého města, navštívíte známá místa jako např. Plaza de Mayo - náměstí, jehož součástí je Casa Rosada (neboli "Růžový dům", sídlo argentinského prezidenta), po ulici Avenida de Mayo dojdete až k vládní budově Congreso. Uvidíte také nejširší ulici na světě měřící 140 m, Avenida 9 de Julio, kde se navíc tyčí významný památník a ikona města Obelisco. Dále vás čeká návštěva malebné barevné čtvrti La Boca, kde vzniklo známé argentinské tango. Zde budete moci ochutnat typickou delikatesu "choripan" se salsou chimichurri a sledovat v uličkách tancování tanga. Dále navštívíte moderní přístav Puerto Madero, známé čtvrti jako Palermo plné zelených parků, Recoletu, kde budete moci obdivovat domy ve francouzském stylu, a kde navštívíte i hřbitov, jehož hroby připomínají miniaturní městečko, a kde je pohřbena slavná Evita, a nakonec se projdete starobylou čtvrtí San Telma, která je samotnou kolébkou města.

   4. den BUENOS AIRES - PAMPA - BUENOS AIRES

   Dnes se vydáte na celodenní výlet na autentický ranč v pampách, kde jednak poznáte umění a dovednosti argentinských kovbojů Gauchos, a také ochutnáte skvělou argentinskou kuchyni. Ranč se nachází zhruba 1,5h od Buenos Aires a je uchráněn od masové turistiky. Okusíte typické empanády s tradiční čajem maté, ochutnáte různé druhy grilovaného masa alias "parillada" a vyhlášené argentinské steaky "asado" a poznáte tradice a folklór místních obyvatel. Fakultativně bude možnost vyzkoušet jízdu na koni jako opravdový Gaucho. Na farmě získáte neobyčejný zážitek a poznáte estancii v pravém slova smyslu. Večer odjezd zpět do Buenos Aires. Přenocování.

   5. den BUENOS AIRES - IGUAZÚ

   V dopoledních hodinách vás čeká transfer na místní letiště a odlet směr Iguazú. Přílet do Iguazú a transfer do hotelu 3*. Ubytování. Odpoledne budete moct využít k návštěvě nedalekého mezníku tří států (Argentina, Brazílie, Paraguay) neboli "Hito de las Tres Fronteras", kde navíc můžete pozorovat soutok dvou řek Paraná a Iguazú.

   6. den IGUAZÚ

   Po snídani vás vyzvedne anglicky mluvící průvodce a vydáte se na cca 6 hod. výlet na argentinskou stranu vodopádů Iguazu – jedná se snad o nejkrásnější vodopády na světě. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara, nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu ani z jedné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat. Argentinská část národního parku vám nabídne naprosto úžasné pohledy na vodopády, které máte možnost pozorovat z horní i spodní části z bezprostřední blízkosti. Po krátké procházce národním parkem přijdete k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů. Nejúžasnějším zážitkem je vyhlídka nad částí vodopádů nazvané Ďáblův chřtán, kde se valí masy vod s usilovným hukotem a vodopády máte téměř na dosah ruky.Fakultativně plavba motorovým člunem pod vodopády.

   7. den IGUAZÚ

   Dopoledne vás čeká výlet na brazilskou stranu vodopádů – tato část nabízí jiné pohledy – jedná se spíše o panoramatické výhledy na celé vodopády. V závěru vás dřevěné chodníčky dovedou až téměř do nitra Ďáblova chřtánu, kde vás zalije mohutná vodní tříšť a příjemná sprcha se vám odvděčí nádhernými duhami. Fakultativně přelet helikoptérou nad vodopády. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

   8. den IGUAZÚ - RIO DE JANEIRO

   Po snídani následuje transfer na letiště a odlet do Rio de Janeiro. Po příletu se přesunete na ubytování. Rio je synonymem pro Karneval, dlouhé pláže a zábavu. Projděte se po známé pláži Copacabana, ochutnejte koktejl caipirinhu a zaposlouchejte se do rytmu brazilské smyslné a podmanivé samby.

   9. den RIO DE JANEIRO

   Dopoledne vás čeká půldenní prohlídka města, jeho pláží a s výletem na Cukrovou homoli - vrchol vysoký 390 m, který prudce ukončuje horský hřeben přímo na pobřeží. Jeden z nejznámějších a nejvyhledávanějších cílů turistů, přímo uprostřed města nad pláží Copacabana. Po výjezdu lanovkou na vrchol kopce se vám nabídne úchvatný pohled na Rio, velikou zátoku zařezávající se do pevniny i na scenérii hor protínajících město. Na jedné straně oceán s množstvím drobných ostrůvků, na straně druhé město zakončené dalším symbolem města - vrcholem Corcovado se sochou Krista. Odpoledne je věnováno výletu na Corcovado - nejvyšší bod horského hřebenu v Riu, 704 m vysoký vrchol viditelný ze všech míst v Riu. Pozemní lanová dráha vystavěná již v roce 1884 vás zaveze až k samému vrcholu a poskytne vám nezapomenutelné pohledy na město, stejně jako kouzelný průjezd pravým pralesem. Socha Krista, vystavěná na samém vrcholu v roce 1931, se již dávno stala hlavním symbolem města. Její výška je 30 metrů, váha 1 145 tun a rozpětí rukou je 28 metrů.

   10. den RIO DE JANEIRO

   Dnes vás čeká relaxační den na nejznámější pláži na světě. Několikakilometrová Copacabana je plná zábavy a zláká vás velkým množstvím restaurací, barů a kaváren, sportovním vyžitím či rušným nočním životem. Užijte si horký písek na pláži s osvěžující caipirinhou v ruce a obdivujte nejen nádherné moře, ale i okolní typické horské scenérie. Využijte den také k procházce na nedalekou neméně oblíbenou a poklidnější pláž Ipanema. Fakultativně návštěva jedné z favel, kde procházením se v jejích uličkách poznáte život a zvyky místní komunity.

   11. den RIO DE JANEIRO - PRAHA

   Po snídani následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

   12. den PRAHA

   Přílet do Prahy.

   Cena zahrnuje

   Letenky včetně letištních tax v optimální knihovací třídě: Praha - Buenos Aires - Iguazú - Rio de Janeiro a zpět do Prahy. Ubytování ve 3* hotelech se snídaní. Veškeré transfery letiště - hotel - letiště. Výlety dle programu. Vstupy (do NP) dle programu. Pojištění CK proti úpadku. Základní pojištění léčebných výloh.

   Cena nezahrnuje

   Připojištění proti stornu, ztrátě zavazadel atd. (1490,-/ os.). Spropitné.