Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Argentina

Argentinsko-chilské dobrodružství v Andách

   Poloha a popis

   1. den: SALTA - CALCHAQUÍ

   Vyzvednutí na letišti v Saltě (1200 m.n.m.), jedno z nejstarších koloniálních měst v Argentině. Dnes vás čeká cesta tzv. „Biskupským svahem“, která se klikatě vine podél útesů a propastmi. Celoročně je možné z vrcholků vidět různé mrakové útvary a létající kondory několik metrů nad vašimi hlavami. Také zahlédnete zemědělská údolí a jejich mnohabarevné kopce. 8 km jižně od Cachi se nachází ranč Rancagua. Jedná se o andskou zemědělskou usedlost, která leží mezi řekou Calchaquí a jejími rozsáhlými roklemi, a která vám každý den poskytne nádherné výhledy na údolí a okolní hory. Zůstanete zde 3 noci, vychutnáte si báječnou argentinskou kuchyni, či siestu, která vám doplní energii, a samozřejmě prozkoumáte blízké okolí.

   2.-3. den: CALCHAQUÍ

   Následující dva dny budete procházet spletitými údolími Calchaquí a přes ranč Rancagua, který se chlubí 5 000 ha. Krajina je hornatá a polosuchá, setkáte se s nesčetnými skalními útvary vytvarovanými větrem, dále se sladkovodními toky stékající z hor a mísící se se slanými vodami řeky Calchaquí. Při přejezdu zemědělskými obydlími s různými druhy plodin navštívíte ruiny, archeologické lokality a místa se skalními malbami místních indiánů Calchaquí. Také se přiblížíte k hoře Nevado de Cachi, která je se svými 6,380 m.n.m. nejvyšším vrcholem v regionu. Oba dny zakončíte u ohně s příjemnou konverzací doprovázenou kouzelným soumrakem a příjemným vánkem, který nese vůni vzdálených krajin a grilovaného masa.

   4. den: CALCHAQUÍ - CACHI

   Následuje sestup údolím směrem k La Poma, tradiční horské vesnici, která se zaměřuje na chov koz a ovcí v 3000 m.n.m. Odtud se vydáte ke kráteru jednoho z vulkánů „Gemelos“, a za soumraku dosáhnete nejstarší vesničky v údolí Calchaquí - Cachi, což v kečuánštině znamená „sůl“. Pozdě večer dorazíte do druhého kempu La Quesera - skupina kamenných chatek ztracených uprostřed hor, které vás zatáhnou do života a zvyků andských pastýřů - poznáte klidné ticho, ve kterém každodenně žijí, stejně tak jako radost a jednoduchost, s níž vítají své návštěvníky.

   5. den: CACHI - EL LACO

   Vaše cesta pokračuje přes Abra del Acay, oblast, která byla prohlášená za přírodní památku a považuje se za jednu z nejvýše položených oblastí na světě (s 5 061 m.n.m. ve svém nejvyšším bodě). Také se zde nachází mýtická Ruta Nacional 40, která křižuje Argentinu od severu k jihu, a kde se rodí řeka Calchaquí, stékající z chladných a suchých hor do údolí bohatého na rozmrzající vody, zelená zemědělská pole a červené kopce. Poté vyrazíte do Chile přes přechod Sico, což je jedinečné místo, kde hory naprosto a zcela dominují. V závislosti na zájmu a schopnostech každého z vás, se odpoledne můžete vydat směrem k sopce El Laco (5 300 m.n.m.) nebo zvolit klidnější procházku po stopách některé ze starých táhnoucích se stezek. Za soumraku dorazíte do kempu El Laco, jednoho z nejvýše položených a nejvíce izolovaných během vaší cesty, a který se nachází v jedné ze starých obchodních cest v regionu. Jeho osamělost uprostřed tak rozsáhlého prostředí vám připomene průkopníky, kteří cestovali po těchto zemích, spali pod hvězdami obklopenou oblohou a vzbudili se za svítání s červeno-růžovo-žlutým nádechem.

   6. den: EL LACO - SAN PEDRO DE ATACAMA

   Ráno začnete cestu přes vysoké hory a pojedete směrem na severozápad až k okolí proslulé pouště Atacama. Po několika hodinách jízdy se váš první průzkum hornatiny uskuteční na slané pánvi známé jako Salar de Aguas Calientes a u laguny Tuyajto. Ve výšce 4.000 metrů projdete neuvěřitelnou krajinou solných pánví, hor a sopek, které se mohou chlubit stále se měnícími barvami, a které vás zavedou do jedinečné a tajuplné krásy tohoto andského regionu. Příjezd na ubytování v San Pedro de Atacama (2 500 m.n.m.). Samotné zázemí se nachází v oblastech, které dříve patřily starým kmenům Atacameño a bylo zachováno dodnes. Jedná se o malou oázu s listnatými stromy a nekonečným výhledem na náhorní plošinu Altiplano a pohoří And.

   7.-8. den: SAN PEDRO DE ATACAMA

   Během následujících dvou dnů prozkoumáte překvapující divočinu a kulturní bohatství pouště Atacama, nejsušší pouště na světě. Cyklistické výlety, projížďky na koni a výlety různých stupňů obtížnosti, navrženy s odbornou péčí, vám dají životní zkušenost během objevování okolí kultury Atacameño.

   9. den: SAN PEDRO DE ATACAMA - CALAMA

   Odjezd ze San Pedro de Atacama na letiště v městě Calama.

   CHILE

   V absolutní harmonii s okolím a tradicemi, explora Atacama vybízí k objevování esencí okolní pouštní přírody, hor i místních obyvatel, kteří žijí hluboce spjati se svým okolím. Ponořte se ticha, které vás zde obklopí a hledejte smysl cestování a poznávání neznámých a málo prozkoumaných částí naší planety. Hotel se nachází se v oáze lokality San Pedro de Atacama na 17 ha, které patří do konzervačního programu, které si dává za úkol nejen ochrany přírody, ale i jeho historického dědictví.

   Pěšky, na kole nebo na koni? explora Atacama má pro vás připraveno více jak 40 objevitelských výletů do přírody a za místním kulturním dědictvím. To vše all inclusive k vašemu pobytu - přijeďte, ubytujte se, objevujte, relaxujte.

   50 pokojů, které jsou velmi pečlivě zařízené, s důrazem na nerušený pobyt, ticho a soukromý. Servis, které splní i ty nejnáročnější požadavky.

   Cena zahrnuje

   5x ubytování v explora kempech a 3x v explora Atacama ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní, Plnou penzi, Kompletní transfery, Výlety dle programu, Pojištění CK proti úpadku, Vstup do NP Atacama.

   Cena nezahrnuuje

   Mezinárodní letenky z/do Evropy, které vám rádi zařídíme podle vašeho přání a finální podoby cesty. Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí (590 Kč/os) a připojištění proti stornu, sportovní aktivity ve vysokých nadmořských výškách atd. (1800,-). Odletová taxa z Chile: cca 10 USD. Osobní výdaje. Spropitné.

   Poznámka

   Přejezd přes Andy je unikátní cestování, při kterém zažijete přírodu ve své nespoutané syrové podobě a zároveň objevíte malebné horské vesnice a jedinečnou místní pohostinnost.

   Pojedete 6 dní v dodávce mezi Argentinou a Chile, budete spát ve vzdálených andských kempech luxusní cestovní společnosti Explora a 3 noci strávíte v ubytování v Atacamě. Tato zázemí si udržují svou naprostou izolaci od všeho mimo úchvatné přírody ve své nejčistší podobě.