800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyCesta kolem světa soukromým letadlem

    CESTA KOLEM SVĚTA. Tři slova, která v sobě skrývají sen, touhu, dobrodružství, poznání, ale hlavně dechberoucí výzvu. Tu první absolvoval začátkem 16. století slavný Ferdinand Magellan. Známější jsou ale celkem tři obeplutí ještě slavnějšího Jamese Cooka z druhé poloviny století osmnáctého. Na planetě nežije mnoho šťastlivců, kterým se tento romantický sen podařilo proměnit ve skutečnost. I když se dnes tyto cesty nekonají na oplachtěných lodích, ale moderními letadly, nevadí. Nádech exotiky a výlučnosti přesto neztrácejí.

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Program zájezdu (změna vyhrazena):

DEN 1. PRAHA - ANTIGUA

V stále ještě chladném předjarním večeru se scházíme na třetím terminálu pražského letiště a odlétáme směrem na západ, tam, kde za nedozírnými dálavami Atlantiku tušíme prosluněný Karibik. Sklenka šampaňského na přípitek a naše životní cesta může začít. Odlétáme směr Antigua!

DEN 2. ANTIGUA

Noc uběhla jako voda a letadlo klesá k členitému pobřeží Antiguy. Karibský ráj je pod námi, pláže i z té výšky lákají ke svlažení. Už se nemůžeme dočkat! Vítá nás jeden z nejkouzelnějších ostrovů Malých Antil, ostrov pláží, malých zátočin a milého obyvatelstva. Šarmantní pasová úřednice nám tiskne prvé razítko do pasu, ještě lehké nezávazné zaflirtování, jak je na Karibských ostrovech zvykem, a brána ráje se nám zvedá. Prvé razítko v pase, prvá zastávka. Jaká bude? Po dojezdu do hotelu se ubytováváme a hurá na pláž. Dickenson Bay je prý údajně nejhezčí pláž ostrova! Po dlouhých zimních měsících je prosluněný mořský břeh to pravé. Smýt ze sebe tíhu studených zimních těžkých večerů a dostat se do prázdninové atmosféry! Míchané nápoje a lahůdky z nabídky all inclusive. A po večeři ještě na večerní drink, nezačíná nám to špatně!

DEN 3. ANTIGUA

Lenošit na pláži, či si na katamaránu objet ostrov? Toť dnešní otázka. Fakultativní výlet: KATAMARÁNEM KOLEM ANTIGUY (s obědem) Nasedáme na pláži na katamarán, nakládá se po námořnicku rum a ovoce, a vyjíždíme do azurových vln Karibského moře. Vyplouváme po směru hodinových ručiček kolem ostrova: a zanedlouho zastavujeme na neobydleném ostrůvku Green Island, kde nás čeká šnorchlování a na závěr pravý karibský oběd: kreolské kuře a pochopitelně bohatá nabídka z okolního moře. Dobré pivo Wadadli či rum? Pokračujeme do doků admirála Nelsona, britské námořní základny, kde se v muzeálním areálu seznámíme s historií britského pronikání do Karibiku. Piráti, korzáři a námořní admirálové. Tudy kráčely dějiny! Pokračujeme podél jihozápadního pobřeží a krátce před soumrakem se vracíme do Dickenson Bay. Den zakončíme dobrým drinkem v hotelovém baru a letmým pohledem k západnímu obzoru. Tam za vodou je Guatemala, náš zítřejší cíl.

DEN 4. GUATEMALA/Antigua

Ráno ještě rychle před snídaní do moře. Pár temp, na snídani a jedeme na letiště. Čeká nás krátký let do střední Ameriky. Přistáváme v Guatemale, miliónová metropole mnoho atraktivit nenabízí a tak z letiště míříme rovnou do nedaleké Antiguy. Dnes to byla trasa názvoslovně monotematická, výslovnostně však rozdíl nalézáme: z Antígy do Antigwy. Zdejší Antigua, zvaná kdysi noblesně Santiago de los Caballeros, byla jedním ze tří center ohromné a neskutečně bohaté španělské koloniální říše, po boku Mexika a Limy. Tyto dvě města se rozvinula v ohromné megapole, Antigua zůstala tak nějak mile zapomenutá a středověce kapesní. Z letiště nás čeká krátká jízda a dojíždíme do města, po ubytování se vydáváme do kočičími hlavami dlážděných uliček koloniální perly střední Ameriky. Dobrá guatemalská káva a rum Zacapa na oslavu prvého dne ve střední Americe.

DEN 5. GUATEMALA/Antigua/Atitlán

Máme celý den na individuální potulku po malebných uličkách města anebo vyrazíme k scénickému jezeru Atitlán. Fakultativní výlet: PANORAMATA JEZERA ATITLÁN (s obědem) Jedno z nejkrásnějších světových jezer leží ve vulkanické kaldeře, které dominují tři sopky: Atitlán, Tolimán a San Pedro. Dojíždíme do městečka Panajachel, kde se naloďujeme na bárky a vyjíždíme přes jezero do Santiaga de Atitlán, vesnice, obydlené mayskou národností Tz’utuil, mezi místní zajímavosti patří svatyně vysoce pozoruhodného svatého Maximóna, bůžka uctívajícího alkohol a kuřivo. Po obědě nás čeká návrat do Panajachelu, krátké volno k nákupům halucinogenně barevných mayských textilií a vracíme se zpět do Antiguy.

DEN 6. GUATEMALA/Tikal

Po šálku dobré ranní guatemalské kávičky se přesouváme na letiště a naším letadlem odlétáme do Flores. Máme zde na výběr, strávit relaxační den u jezera Petén Itzá v přítomnosti místních opic či si prohlédnout jednu z nejzajímavějších mayských lokalit, Tikal? Fakultativní výlet: TIKAL – PYRAMIDY V DŽUNGLI (s obědem) Tikal byl dlouhá staletí největším mayským městem klasického období, v desátém století byl opuštěn a dalších 900 let zde kralovala jen Matka Příroda. Dnes Tikal představuje archeologický magnet prvé kategorie: šťavnatá zeleň a vysoké pyramidy, mystické stély a podivné hieroglyfy. Noříme se mezi pralesní velikány a nedočkavě vyhlížíme prvou pyramidu. A je to tu! Přicházíme na hlavní prostranství, Plaza Mayor, a v údivu zůstáváme stát před kolosálním pyramidálním komplexem. Jen se vcítit do dob, kdy zde pestrobarevně a výhružně odění kněží vykonávali své tajuplné obřady. A čekají nás další poklady v areálu Ztraceného světa a hlavně pyramida IV., se svými 70 metry nejvyšší mayský monument vůbec. Tikal nás nezklamal! Po vydatně stráveném dnu sedáme do letadla a odlétáme na cíp Kalifornského poloostrova, do Mexika! Stále ještě šestý den. To je dnes zážitků. Přelétáme rozsáhlé mexické Altiplano a úzké Cortézovo moře a přistáváme na letišti v pouštním Los Cabos. Nebe se barví do ruda, po večeři jednu tequillu a už se těšíme na zítřejší nabídku, co nám Dolní Kalifornie přichystala!

DEN 7. MEXIKO/Los Cabos

Strávíme den pod žhavým mexickým sluncem či vyrazíme dopoledne za velrybami? A večer pravá mexická fiesta! Fakultativní výlet: SETKÁNÍ S VELRYBAMI Oblast Cortézova moře je vyhlášeným útočištěm keporkaků, fotograficky nejvděčnějším druhem tohoto mořského savce. Keporkaci se jako jediní z druhů velryb vyznačují schopností vyskočit z vody. Úchvatná podívaná, kdy tento téměř třicetitunový živočich vyskakuje z mořské hladiny, otáčí se a s ohromným vodním gejzírem dopadá zpět, patří k vrcholům přírodní podívané, které se vyrovná máloco. Keporkaci jsou obvykle zvědaví a přátelští, patří tedy k tahákům velrybích pozorování, což je lepší alternativa k bývalému lovu a konzumaci „mořského hovězího“. Dopolední pozorování keporkaků z malých motorových rychlých člunů Apex s týmem zkušených mořských biologů se jistě zařadí k vrcholům naší cesty. A lodní hydrofonický systém nám umožní též poslech proslavených zpěvů keporkaků, kam se na ně hrabe nějaká mexická hitparáda! Fakultativní výlet: FIesta meXICaNa - folklórní večeře Autentická mexická restaurace Mi Casa je vyhlášeným místem milovníků rafinované mexické kuchyně. Zářivé barvy, keramika, malby, dlaždice. Mariachi, pěvci v sombrérech, a možná přijde i lidový kouzelník. Pravá mexická fiesta s ochutnávkou toho nej-lepšího, co slavná mexická kuchyně nabízí! Mole poblano – delikátně ostrá čokoládová omáčka s kuřetem, mistrovské dílo vysoké gastronomie koloniálního Nového Španělska a spousta dalších pochoutek! S Mexikem a s hispánským světem se dnes večer rozloučíme ve velkém stylu a peprně stejně jako je miska ostré salsy verde. V lehkém rozjaření se vracíme do hotelu. Ani se nám z Mexika nechce, ale zítra nás čeká Oceánie a prvá zastávka - čarovná Havaj!

DEN 8. USA/Havaj

Ráno si k snídani dopřejeme ještě jednu dobrou mexickou tortillu a pak již vylétáváme nad Pacifik. Polynésané nekonečné rozlohy modravé moany překonávali na katamaránech a vahadlových člunech, to my se pohodlně vezeme v oblacích. Čeká nás Velký ostrov Havaje, po dojezdu si třeba zkusíme zatančit hula hula a naše havajské dobrodružství může začít.

DEN 9. USA/Havaj

Dnes to bude náročný a zajímavý den: celodenní výlet k vulkánům a objezd ostrova a případně prodloužení až do černočerné tmy, ovšem s výjezdem na nejvyšší horu planety s pozorováním západu slunce a hvězdné oblohy. Fakultativní výlet: vUlkaNICkÁ HavaJ (s obědem) Odjíždíme ráno do Vulkanického národního parku. V tamním návštěvnickém centru se seznámíme s ohromnými geologickými silami, pokocháme se výhledem na kalderu aktivní sopky Kīlauea, nahlédneme do hlavního kráteru Halema´uma´u a kolapsního kráteru Kīlauea Iki s vulkanickým kuželem Pu´u Pua´i. Škoda, že jsme tu nebyli tehdy v roce 1959, kdy zde periodicky z kráteru stoupaly k nebi nádherné lávové fontány bazické tekuté lávy do výše až 500 metrů! To musela být podívaná! Současná vulkanická aktivita zahrnuje rozsáhlé vývěry plynů, výlevy řídkých láv, které tuhnou v provazovitých útvarech, zvaných havajsky pahoe-hoe. Poobědváme na okraji kaldery v nejstarším havajském hotelu, tradičním Volcano House, a že by byly na pořadu dne speciality z lávového grilu? Raději pacifická ryba mahi-mahi! Pokračujeme k východnímu pobřeží a přes městečko Hilo se vydáváme napříč ostrovem do sedla mezi Mauna Keou a Mauna Loou. Zde odbočuje silnička k vrcholku, kdo z nás má chuť se podívat nahoru, přesedá do mikrobusku a míří nahoru. A my se vydáváme zpátky do Kony a po návratu vstřebáváme dojmy z dnešní nevšední geologické podívané. A že bychom to nakonec zapili šálkem vyhlášené Kona Coffee? Fakultativní výlet: MAUNAKEA – DOTYK HVĚZD Mimořádně si balíme teplejší oblečení a odjíždíme po klikaté horské silnici k astronomické observatoři na Mauna Kee, která v mimozemsky krásné krajině působí jak výjev z jiné planety. Cestou krátce zastavujeme v návštěvnickém centru v sedle mezi dvěma vrcholy Mauna Keou a Mauna Loou, po dojezdu k observatoři se vydáváme na krátkou procházku až na samotný vrchol ve výšce 4.205 m.n.m. / 10.205 metrů od mořského dna, stojíme tak na vrcholku druhé nejvyšší hory Sluneční soustavy! Sledujeme úchvatný západ Slunce, poté sjíždíme zpět k návštěvnickému centru a sledujeme zářivé hvězdy havajské noční oblohy. Dnešek byl náročný, ale plný zážitků. Zítra Havaj opouštíme, ale v Polynésii ještě zůstáváme, letíme do bájného Hawaiki, pravlasti všech tichomořských mořeplavců, na kouzelnou Samou.

DEN 10. USA/Havaj - Samoa

Havajská snídaně a pak hned na letiště, letadlo opouští pevninu a míří do široširých modrých dálav. Tudy že jezdívaly kánoe Polynésanů? Opouštíme severní polokouli, překračujeme rovník a náhle den končí. Bez západu Slunce. A najednou je zítra!

DEN 11. SAMOA/Upolu

Přeletěli jsme mezinárodní datovou hranici a jsme na východní polokouli. Během jednoho letu měníme severní a západní polokouli za jižní a východní, to je tedy skok! Přistáváme na zářivě zeleném ostrově Upolu na Samoe. Nikoliv káva, ale kava nás čeká na uvítanou; vyhlášený a chutný mořský červ pololo bohužel v nabídce bude chybět, modrozelená pochoutka se tu chytá pouze jeden den v roce, a to za listopadového úplňku. Ale nevadí, atraktivit bude na Samoe dost a to i bez lahodných kroužkovců! Třeba se sem a červobraní ještě někdy vrátíme!

DEN 12. SAMOA/Upolu

Probouzíme se do tropického vlahého rána, kokosové palmy se blyští v nízkém Slunci, příboj se tříští o korálový útes a klidná hladina laguny láká ke svlažení. Ale vyražme raději do nitra okouzlujícího ostrova, čekají nás polynéské krásy! Fakultativní výlet: sRDCe PolYNÉsIe UPolU Ráno vyjíždíme pobřežní scénickou silničkou k vodopádu Sopo’aga, který leží v husté tropické zeleni. Pokračujeme dále k jeskynní propadlině Ta Sua, kdo se odváží po nebezpečně vyhlížejícím příkrém žebříku, je dole odměněn koupelí ve smaragdové laguně. Míříme poté na pláž a zde nás pod fotogenicky skloněnými palmami čeká příjemný polynéský piknik. Přejíždíme poté ostrov do hlavního města Apie a již se před námi zjevuje fantaskní budova mormonského chrámu. Rychlá fotozastávka, nažehlení věřící s kravatami tvoří dobrý kontrast vůči neuspořádanému reji apiiské tržnice, kam míříme poté. A večer po dojezdu ještě na naši pláž, ať si jižního Tichomoří užijeme.

DEN 13. AUSTRÁLIE/Sydney

Letadlo opět nabírá směr jihozápad a míříme do největšího australského města Sydney. Přistáváme na rušném letišti, v polynéském poklidu jsme ruchu velkoměsta už nějak odvykli, tak se musíme na megapoli trochu osmělit. Cestou z letiště tedy jedeme na slavnou pláž Bondi, trochu se vyhřejeme v písku, a pak již do našeho hotelu. Večer si uděláme krátkou orientační procházku po okolí a zaskočíme si do nejstarší místní hospody The Fortune of War na jedno australské točené.

DEN 14. AUSTRÁLIE/Sydney

Dnes nás čeká poznání Sydney. A to bude určitě stát za to. Včera jsme nasáli trochu té typické rozdováděné místní atmosféry, tak co nás čeká dnes? Fakultativní výlet: sYDNeYskÁ PaNoRamata (s obědem) Den začínáme návštěvou světoznámé Opery, jedné z ikon moderní architektury. Zajímavých symbolických plachet Opery si ještě užijeme z dálky, z druhého břehu, z místa s kouzelným austrálským jménem Kirribilli. Odtud dál jedeme přes rozsáhlá předměstí rodinných domků, hektary splněných snů australské střední třídy, k vyhlídkovému bodu North Point u vjezdu do Sydneyské zátoky. Z hustého porostu tzv. čajových stromů, známých svým léčivým olejíčkem, se vynořuje panorama vzdálených mrakodrapů. Poznáme náš hotel? Následuje pláž Manly s úchvatnými siluetami jehličnatých kassuarin, čas na osvěžení se a dobrý oběd v místní hospůdce. Zpátky se vracíme linkovým trajektem. To jsou panoramata!

DEN 15. AUSTRÁLIE/Sydney

Další den v Sydney, které nás už stačilo chytit za srdce. Co dnes podnikneme: výlet do Modrých hor či navštívíme vinice s ochutnávkou dobrého australského vína? Fakultativní výlet: moDRÉ HoRY (s obědem) Ještě než vyjedeme ze Sydney, zastavujeme v malé ZOO. Zde to máme vše pohromadě: věčně ospalé koaly, skákající klokany, zavalité vombaty i načepýřené ježury. Zanedlouho již stoupáme ke kdysi nepřekonatelnému Velkému předělovému pohoří. Všude eukalypty a vzduch nasycený jejich silicemi. Tak vznikl typický modravý opar, který dal horám jejich jméno. Po obědě se projedeme nejstrmější zubačkou světa se sklonem závratných 52°, pokocháme se výhledy z panoramatických lanovek na nekonečné zalesněné pohoří a na památku se vyfotografujeme před skalním útvarem Tří sester. Fakultativní výlet: VINAŘSKÉ POKLADY Z HUNTER V ALLEY (s obědem) A což takhle navštívit několik vinařství v proslaveném Hunter Valley. Vyjedeme tedy na venkov, do malebné vinařské krajiny. Cestou zastavíme také ve známé továrně na čokoládu a poté navštívíme tři vinařství s ochutnávkou. A dobrý oběd mezi tím. A což takhle dobrý kozí sýr? Ještě, že máme soukromé letadlo bez váhového limitu, abychom si naložili pár lahvinek pro přátele, až budeme doma vzpomínat nad fotkami. A večer ještě do Rocks, ať si města užijeme. Zítra odlétáme do Asie!

DEN 16. FILIPÍNY/Cebu/Mactan

Poslední australský toast k snídani a sklenka dobrého džusu. Přelétáme zpět na severní polokouli do kouzelného souostroví Filipín, přistáváme na Cebu a přejíždíme na ostrůvek Mactan, který vešel do historie objevných plaveb a cest kolem světa. 27. dubna 1521 zde byl místním náčelníkem Lapu Lapu zabit Fernão de Magalhães, velitel prvého námořního obeplutí zeměkoule. Vztahy mezi domorodci a návštěvníky se od té doby značně posunuly k lepšímu a jsme tu tedy vítáni jako vzácní hosté.

DEN 17. FILIPÍNY/Bohol

Probouzíme se do příjemného tropického rána, počasí láká strávit den na pláži či u bazénu, ale byla by škoda, nevydat se na sousední ostrov Bohol. Ten pro nás připravil řadu nevšedních lákadel. Fakultativní výlet: ČOKOLÁDOVÉ HORY A ROZTOMILÍ NÁRTOUNI (s obědem) Vyplouváme přes mořskou úžinu na ostrov Bohol. Těšíme se na mimořádně scénickou krajinu, která dostala zvláštní jméno Čokoládové vrchy. Dle místní legendy se nejedná o žádnou cukrovinku, ale o zkamenělé slzy. Nesmrtelný obr Arogo se tu kdysi dávno zamiloval do místní krasavice. Ta však, jak už to u běžných lidí bývá, nakonec zestárla a zemřela a obr, který tu zůstává na věky věků, pak ronil tyto obří slzy. Ač geologická vysvětlení ale bývají poněkud nudnější, jedná se o mimořádně surrealistickou krajinu. Kocháme se neskutečným výhledem, poté jedeme na dobrý filipínský oběd a odpoledne nás čeká další boholská zvláštnost: návštěva biologické stanice, kde žijí roztomilí nártouni, nejmenší známí primáti světa. Jedná se o savce, kteří mají v poměru ke svému tělu mají největší oči vůbec. Radost pohledět na ty roztomilé opičky. A pak nás už čeká jen cesta lodí zpátky přes úžinu a příjemný filipínský večer. Užijme si ho, zítra na krátkou chvíli opustíme tropy a přeneseme se do jara!

DEN 18. FILIPÍNY - JAPONSKO

Opouštíme horké tropy a míříme na japonské Kjúšú do té nejlepší jarní nálady. Rozkvetlé sakury, svěží vzduch a jarní optimismus ve vzduchu. Země vycházejícího Slunce nás vítá stylově. Tak večer krátká procházka po ruchu velkoměsta, sklenka sake a nějaká dobrá japonská specialita.

DEN 19. JAPONSKO/Kjóto

Odvěké sídlo císařů Kjóto je plné historických pamětihodností. I když rušné moderní velkoměsto tak na prvý pohled nevypadá. Vydáme se tedy po jednotlivých historických pozoruhodnostech, uvidíme jich však jen zlomek, to nejdůležitější, vždyť po zahradách, palácích a chrámech bychom tu mohli chodit celé týdny. Fakultativní výlet: CÍSAŘSKÉ KJÓTO (s obědem) Prohlídku města zahajujeme v klasické zenové zahradě Rjóandži. Uhlazené oblázky, patnáct omšelých kamenů, úplně tu vidíme meditovat staré mistry zenu. A hned poté další zenová zahrada, Kinkakudži, Zlatý pavilón, malebně umístěný v jezírku, pokroucené borovice, jarní květy, mech. Nádhera, umění japonské zahrady ve své vrcholné formě. Dále nás čeká šógúnská rezidence: hrad Nidžó se svými zpívajícími slavičími podlahami a minimalistickými interiéry. Masívní kamenné hradby Honmaru, kvetoucí aleje sakur. Intermezzo v době oběda s japonsky vytříbenou kuchyní. A poté odpoledne v tradiční čtvrti Gion, jsou ty dámy v kimonech pravé gejši či jen převlečené návštěvnice? A nakonec buddhistický chrám Kijomizudera se svoji pověstnou dřevěnou terasou. Dnes už se z ní pro splněné přání neskáče do hlubiny, co ale můžeme chtít více, než si užít Kjóta, to je náš splněný sen. A večer zajdeme do nějaké dobré izakayi, posedět a popít po japonsku. Kampai!

DEN 20. JAPONSKO/Kjóto/Himedži/Ósaka

Prohlédnout si další kjótská zákoutí či vyrazit za dalšími japonskými lákadly? Pojede se šinkansenem, a to rozhoduje! Fakultativní výlet: ŠINKANSENEM NA HRAD HIMEDŽI (s obědem) Sedáme na ultramoderním kjótském nádraží do bílé soupravy šinkansenu, čím to, že rychlovlak, který tu jezdí už více jak půlstoletí, nám stále připadá jak novodobý zázrak techniky? Souprava se potichu rozjíždí a míří přes Ósaku a Kóbe do Himedži. Vystupujeme a jdeme se podívat na starý šlechtický hrad, patřící mezi národní klenoty. Jeden z mála, který se dochoval. Po hradě zastávka na japonský oběd a pak už se vracíme autobusem do Kóbe, zastávka ve varně sake (lze ji nazvat sakevar?) na ochutnávku tradičního japonského nápoje, krátká prohlídka futurologického nábřeží a pak do Ósaky. Zdejší ulička Dótonbori překypuje životem, bizarně vystrojené slečny jak z japonské mangy. A pak již urbanizovanou krajinou zpět do Kjóta a nějak stylově se s Japonskem rozloučit.

DEN 21. JAPONSKO - LAOS

Opouštíme technologicky vyspělé Japonsko, cesta na letiště vede neskutečně antropomorfní krajinou, to bude rozdíl oproti vesnickému Laosu. A letíme do Indočíny. A rovnou do místa, které bylo donedávna zapadákovem největším. Laos. Díky odlehlosti si ale bývalé Království miliónu slonů uchovalo kouzlo méně uspěchaných dob s nádechem šarmu francouzské Indočíny. A zase zpět z jarní svěžesti do tepla tropů. Přilétáme na letiště v Luangprabangu a po ubytování si děláme čas na neformální procházku po malém, ale o to hezčím centru městečka. Dřevěné okenice, prejzové červené střechy, prodejci baget, pravá mediteránní nálada, okořeněná buddhistickou exotikou pagod a zlatých soch Buddhy. Už se těšíme na zítřek!

DEN 22. LAOS/Luang

Prabang Kdo se chce účastnit dnešního výletu, musí si přivstat. Vstávat se nechce, ale takto to kdysi nařídil Buddha, je to pro naše dobro. Bude to ale rozhodně stát za to. Odpoledne pak máme volné, můžeme se opak tedy věnovat příjemnému relaxu, ať už u bazénu či bezcílnou toulkou po městečku. Zabloudit tu nelze. Fakultativní výlet: ŠARM LUANGPRABANGU Dle tradice za rozednění chodí ulicemi bosí mniši a sbírají dary pro klášter. Z mlhavého rána se potichu vynořují oranžové a šafránové postavy, před domy a obchody stojí věřící, předávají mnichům dary a klaní se a děkují. Dar pro mnicha, to se počítá, to bude lepší zrození v příštím životě. Procházíme ulicemi a atmosféra je vskutku až sureálná. Navštěvujeme rovnou zlatý chrám Wat Xien Thong a poté se vracíme do hotelu k poklidné a ležérní snídani. Dopoledne nás pak čeká ještě výlet lodí po Mekongu, k jeskynnímu chrámu v Pak Ou, scenérie z paluby lodi se chrámu jistě vyrovnají. Po návratu máme volné odpoledne pro vychutnání kouzla starých uliček i tajemství věhlasné laoské gastronomie v některé z lákavých kavárniček. A v podvečer si vyjdeme na vrch Phousi, odkud se nám otevírá pohled na západ Slunce.

DEN 23. LAOS - MALEDIVY

Bageta a dobrá laoská káva, nasedáme do našeho letadla a letíme dále na jihozápad. Čeká nás poslední zastávka, je to vůbec možné, že to tak uteklo? Letíme do středu Indického oceánu, letadlo klesá do modravých vod, nespletl se pan kapitán? Ale ne, na poslední chvíli se vynořuje maličký kousek souše, ostrůvek Gan, a za chvíli již sedáme na letišti. Z letadla do lodě a rovnou do našeho prázdninového hotelového areálu. Na pláži a v prohřáté laguně si odpočneme a utřídíme zážitky z předcházejících destinací.

DEN 24. MALEDIVY/Villingili

Kam bychom dnes jezdili? Teplé moře barvy tyrkysu je přímo před námi, šnorchl a maska jsou v pohotovosti a noříme se rovnou z pláže do reje korálových ryb. Pestré barvy rybích těl, barevné korály a zářivě modrozelené zévy. A nad hladinou bělostný písek a kýčovitě skloněná palma. Den nicnedělání a relaxace si věru zasloužíme. A těšíme se na závěrečnou večeři, kolik tady máme už přátel s podobnou láskou k cestování! Tolik témat k hovoru snad ani nestihneme probrat, tak že by zase někdy příště?

DEN 25. MALEDIVY - PRAHA

Po tropické snídani nás čeká poslední cesta na letiště. Při posledním letu se ohlížíme zpět k východu, odkud jsme přiletěli, cíl je však před námi, na západě. Máme stále stejný směr, stále kupředu, a přesto se vracíme, zpátky do výchozího bodu. Domů! Ano, přesvědčili jsme se, že je naše planeta opravdu kulaťoučce kulatá a že všechny cesty vedou nakonec tam, kde začaly. Není nakonec naše životní cesta podobná?

ORIENTAČNÍ DÉLKY JEDNOTLIVÝCH LETŮ

Praha – Azory 5 hod. 00 min.
Azory – Antigua 6 hod. 05 min.
Antigua – Guatemala 4 hod. 50 min.
Guatemala – Flores 1 hod. 00 min.
Flores – Los Cabos 3 hod. 35 min.
Los Cabos – San Diego 2 hod. 25 min.
San Diego – Havaj 6 hod. 15 min.
Havaj – Samoa 6 hod. 05 min.
Samoa – Sydney 6 hod. 35 min.
Sydney – Darwin 4 hod. 45 min.
Darwin – Cebu 3 hod. 45 min.
Cebu – Osaka 4 hod. 25 min.
Osaka – Luang Prabang 6 hod. 10 min.
Luang Prabang – Bangkok 1 hod. 30 min.
Bangkok – Gan 5 hod. 05 min.
Gan – Muscat 4 hod. 35 min.
Muscat – Praha 7 hod. 00 min.

Všeobecné informace:

JEDINEČNÁ CESTA KOLEM SVĚTA
V roce 2016 pro Vás CK CK travel připravila zcela novou Cestu kolem světa, kterou oslavíme pětileté výročí od příchodu tohoto konceptu do České republiky. Při tvorbě itineráře jsme se snažili zohlednit veškeré připomínky a podněty z předchozích ročníků Cest. Z minulosti víme, že stejně důležitá, jako je atraktivita jednotlivých zastávek a vysoký standard všech služeb, jsou lidé, se kterými tuto Cestu absolvujete. Nechceme v žádném případě slevit z našich nároků na kvalitu, a proto se budeme i v nadcházející době chtít osobně poznat a sejít s každým zájemcem. Čeká Vás 10 nevšedních destinací a můžete se také těšit na příjemnou neformální atmosféru. Naše cesta je skvělým řešením pro ty, kteří nemají více času navštívit každou zemi a strávit v ní delší čas. Pobyt v každé zastávce je dostatečně dlouhý na to, abychom mohli zažít místní atmosféru a navštívit ty nejatraktivnější zajímavosti a památky. Naši klienti také oceňují možnost návštěvy destinací nacházejících se na druhé straně naší planety bez nutnosti úmorných letů na pravidelných linkách čítajících dlouhé desítky hodin a několik přestupů. V průběhu Cesty kolem světa dosáhneme i těch nejvzdálenějších míst naší planety krátkými přelety, a to v pohodlí vlastního letadla. Opět Vám nabídneme další nadstandardní služby, jako je asistence při manipulaci se zavazadly nebo asistence lékaře po celou dobu cesty. Společně s 10 atraktivními zastávkami na zajímavých místech naší nádherné planety, činí i výše zmíněné racionální argumenty naši Cestu kolem světa jedinečným zájezdem, ke kterému se budete ve svých vzpomínkách rádi vracet.

10 EXOTICKÝCH DOVOLENÝCH ZA 25 DNÍ
Za 25 dní navštíví účastníci 10 exotických destinací, kde si každý přijde na své. Vy, cestovatelé, ochutnáte omamný koktejl kultur a přírodních krás, který namíchala naše čarokrásná planeta Země. Jako krásný sen, který se snad jen zdál, se budou jevit vzpomínky na úžasnou Antiguu s její karibskou atmosférou, mýtické mayské ruiny v Guatemale, úchvatné scenérie mexického Los Cabos a velryb, které zde budeme mít možnost pozorovat, či nespoutanou přírodu na Havaji. Do vašich vzpomínek se navždy zapíší Samoané a jejich polynéský ráj v dechberoucím kontrastu s metropolí Sydney v Austrálii, jejíž koaly vystřídají nártouni v unikátním prostředí čokoládových hor na Filipínách. Úžasným cestovatelským dezertem se pak stane návštěva Japonska, včetně návštěvy po rekonstrukci nově otevřeného hradu Himedži nedaleko města Kobe, po které vás čekají nepoznané krásy Laosu a závěrečný odpočinek na nedostižných Maledivách.

UBYTOVÁNÍ NA LUXUSNÍ ÚROVNI
V každé destinaci na trase Cesty kolem světa je pro Vás zajištěno luxusní ubytování v 5* hotelu náležejícímu k těm nejlepším hotelovým řetězcům světa.

LETECKÁ DOPRAVA BOEING 737-800 „COMFORT JET“
Leteckou dopravu na Cestě kolem světa 2016 s odletem z Prahy zajišťuje česká letecká společnost TRAVEL SERVICE, která patří mezi největší dopravce ve střední Evropě a jejíž služby byly při všech třech předchozích cestách bezchybné a na nejvyšší možné úrovni. Moderní letadlo Boeing 737-800 bude speciálně upravené z klasické 189místné verze na 64místnou komfortní konfiguraci se službami v duchu "Private jet". Standardní sedadla (trojsedačky) jsou nahrazena komfortními a pohodlnými koženými křesly (dvojsedačkami), s možností polohování do 120°. Mezi řadami sedaček je zvětšen rozestup na 110 cm a více (ze standardních 76). Samozřejmostí je profesionální a prověřený palubní personál. O Vaše pohodlí a bezpečnost letu a pohodlí na palubě se postarají 3 zkušení piloti a 4 šarmantní české stewardky a stewardi. Během celého zájezdu nemusíte nikdy a nikde přestupovat, všude budete cestovat vašim letadlem, které Vám poskytne maximální komfort. Průměrná délka výlučně denního letu z jedné destinace do druhé je cca 6 hodin. Odlet je většinou naplánován na ráno, aby přílet do následující zastávky byl odpoledne místního času (s chutným obědem a pár drinky na palubě letadla).

PRODEJNÍ SÍŤ CESTY KOLEM SVĚTA
Cestu kolem světa 2016 si lze zakoupit výhradně přímo v cestovní kanceláři CK Travel Praha, respektive v Exclusive Travel Čedok. Při objednávce zájezdu je nutno složit 30% zálohy, doplatek celé ceny zájezdu pak 3 měsíce před odletem. Před samotným podpisem Smlouvy o obstarání zájezdu je možné tuto smlouvu prostudovat, k čemuž slouží 7denní lhůta ode dne rezervace. Organizátor projektu Cesty kolem světa si vyhrazuje právo zrušit zájezd v případě jeho nízké obsazenosti, nejpozději však 3 měsíce před odletem. V tomto případě okamžitě vrátí klientům uhrazenou 30% zálohu v plné výši.

DOKONALÉ PALUBNÍ SLUŽBY
Na palubě vašeho letadla o Vás bude vždy postaráno, během každého letu bude servírováno občerstvení v kvalitě, pestrosti a množství běžné business třídy. Opakovaně se tedy můžete těšit na přípitky značkovými alkoholickými nápoji, čerstvé ovoce, tříchodové obědové menu s možností výběru hlavního jídla ze 2 denních nabídek, značkové nealkoholické i alkoholické nápoje včetně kvalitních vín, koňaků, whisky, piva, kávy či čaje. Odbavování cestujících před každým odletem bude urychlené, jelikož rozdělení křesel v letadle zůstává po celou dobu cesty stejné a Vy se bude vracet vždy na svou sedačku.

ZAVAZADLOVÝ SERVIS
V každé destinaci uděláme maximum pro Váš komfort i z hlediska zavazadel. Po příletu budou Vaše cestovní zavazadla dopravena z letiště až do hotelového pokoje za osobního dohledu jednoho člena obslužného týmu. Tentýž servis Vám nabídneme také při odletu. Maximální hmotnost odbaveného zavazadla na osobu je 30 kg + 8 kg příručního zavazadla. Z naší zkušenosti můžeme potvrdit, že tyto limity jsou pro sbalení na Cestu kolem světa naprosto dostačující.

NEPŘETRŽITÁ SLUŽBA LÉKAŘE
Jedním z důležitých členů našeho týmu je lékař, který je cestujícím k dispozici během celého zájezdu (na palubě letadla i během pobytů). Námi vybraný a prověřený lékař má velké zkušenosti s cestováním a tímto typem Cesty. Kromě základních lékařských služeb a konzultací nabídne i vlastní zkušenosti a rady, jak překonávat případné problémy s cestováním a v neposlední řadě je připraven na místní odlišnosti jednotlivých destinací, ale zároveň je vybaven dostatečným množstvím medikamentů z ČR.

NAŠI NEJLEPŠÍ PRŮVODCI K VAŠIM SLUŽBÁM
Po celou dobu naší společné cesty se o Vás budou starat naši nejlepší průvodci, kteří jsou připraveni Vám poskytnout naprosto kompletní informace o zemi, kterou navštívíte včetně exkluzivních zajímavostí, pikantností a jejich tajných tipů. Na naší cestě budou po celou dobu na všechny služby (transfery, ubytování, gastronomii) dohlížet a osobně při nich asistovat 3 zkušení čeští či slovenští průvodci. Spolu s domácími průvodci budou také provázet všechny naplánované výlety a prohlídky. Na každého průvodce připadne vždy skupina maximálně o 22 osobách. Tato skupina bude mít také vždy k dispozici vlastní autobus. Díky tomuto rozdělení Vám můžeme garantovat i v autobusech na naší cestě maximální pohodlí a dostatečný prostor. V neposlední řadě zajišťuje tento systém i vlastní okénko pro každého, což je při okružních prohlídkách velice oceňovaný bonus.


POJIŠTĚNÍ ALLIANZ NADSTANDARD
Jelikož si uvědomujeme, že Cesta kolem světa není obyčejný zájezd, je nutné se na něj včas připravit a objednat si ho se značným předstihem. Díky tomu vzniká určitá obava z případných komplikací v době odletu. Z tohoto důvodu Vám fakultativně nabízíme možnost speciálního nadstandardního pojištění storna zájezdu ALLIANZ (bez limitu ceny zájezdu a bez spoluúčasti), které v případě nepředvídaných situací zabraňujících vycestovat na Cestu kolem světa plně pokryje požadovaný storno poplatek.

Možnosti ubytování

Počasí

Bariloche

8°C Převážně oblačno

Buenos Aires

16°C Jasno

El Calafate

10°C Převážně oblačno

Ushuaia

8°C Slabý déšť

×