800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyChile - Bolívie - Argentina

  • Nádherný poznávací zájezd
  • Zážitky a vzpomínky na celý život

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

ODLET Z PRAHY

2. den

PŘÍLET DO SANTIAGO DE CHILE
Přílet, transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne prohlídka největších atrakcí hlavního města. Nocleh.

3. den

SANTIAGO – CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA
Snídaně. Po snídani transfer na letiště a odlet do Calamy. Po příletu transfer do San Pedro de Atacama. San Pedro je krásná barevná vesnička zasazená uprostřed zelené oázy v nadmořské výšce 2000 m. Odpoledne návštěva měsíční krajiny Valle de la Luna v pozadí se zasněženým vrcholkem sopky. Návrat do hotelu, nocleh.

4. den

SAN PEDRO DE ATACAMA – THE ATACAMA SALT LAKE
Po snídani návštěva města San Pedro de Atacama – centrum paleolitické civilizace, kterému dominuje skalní pevnost. Město je vybudováno v zeleném údolí obklopeném horami. Koloniální kostel v centru města byl postaven v roce 1577 a je největším a nejkrásnějším kostelem v regionu. Poté návštěva muzea Gustavo La Paige s mnoha artefakty a mumiemi, včetně jedné známé jako „ Miss Chile“. Následuje návštěva vesničky Tulor, která je stará přibližně 3000 let a je nejstarší doloženou osídlenou vesnicí v údolí a pevnosti Pucara de Quitor, která byla dobyta v roce 1540 španělskými dobyvatel. Odpoledne návštěva vesnice Toconao, kde obyvatelé tesají sochy z bílého vulkanického kamene. Další zastávkou je obrovské jezero Atacama Salt Lake, tzv. vnitrozemské moře staré miliony let. Je to bezpochyby jedna z nejpozoruhodnějších dramatických krajin v celém Chile. Návrat do San Pedra a nocleh.

5. den

EL TATIO – MACHUCA
Brzy ráno odjezd z hotelu do oblasti gejzírů El Tatio ve výšce 4.300 m n.m., aby se stihl krásný východ Slunce. Je to největší geotermální pole na světě. Je lepší si s sebou vzít teplé oblečení, protože díky nadmořské výšce je brzy ráno u gejzírů chladno. U gejzírů bude dostatek času užít si nádhernou přírodu, pozorovat sloupce páry vycházející z gejzírů a také jezírka pokryté briliantovými krystalkami soli. Následuje přejezd do vesnice Machuca, která byla v dávných dobách zastávkou na odpočinek pro lamí karavany na jejich cestách po „Incké dálnici“. V dnešní době v této vesnici žije jen hrstka obyvatel. Poté návrat do San Pedra, volný čas a nocleh.

6. den

SAN PEDRO – OJO DE PERDIZ
Ráno odjezd ze San Pedra k hranicím Bolívie. Po cestě zastávka v přírodní rezervaci Eduardo Abaroa s návštěvou Laguna Verde – laguna s překrásnou vodou smaragdové barvy. Cesta pokračuje dál kolem laguny Colorada ve výšce 4.600 m n.m., kde se nachází mimo této i množství jiných lagun a stovky plameňáků. Následuje příjezd do vesnice Ojo de Perdiz, ubytování a nocleh.

7. den

UYUNI
Snídaně. Odjezd do Uyuni. Uyuni leží u stejnojmenného solného jezera Uyuni (Salar de Uyuni), největšího solného jezera naší planety. S velmi nízkými ročními dešťovými srážkami je vlastně tato oblast polopouští. Přesto se jedná o krajinu s velmi agresivní krásou. Uvidíte zde velké skalní útvary formované působením eroze větru a písku. Lidé v Uyuni se již adaptovali na mimořádně drsné podmínky této krajiny. Oběd. Nocleh ve vesnici Tahua, která se nachází u sopky Tunupa Volcano.

8. den

TAHUA – TUPIZA
Po snídani odjezd do města Tupiza. Toto město je jedno z nejstarších v Bolívii a založil ho Diego de Almagro v roce 1535. Tupiza je známá také díky dvěma zlodějům, Butchi Cassidym a Sundance Kidovi, kteří zde vyloupili jejich poslední banku, než byli zabiti. Nocleh v Tupize.

9. den

TUPIZA – LA QUIACA – PURMAMARCA
Po snídani odjezd směrem ke hranicím s Argentinou. Cesta vede přes krásný argentinský sever městem La Quiaca, dále pak městem nízkých domků a strmých uliček Tilcara. Město je považováno za archeologický skvost oblasti Jujuy. Následuje návštěva města Humahuaca, které je jedno z nejdůležitějších obchodních centrech a především známé díky Quebrada de Humahuaca, údolí zapsaného v UNESCU, díky archeologickým nalezištím a krajině s dominantní řekou Rio Grande. Příjezd do Purmamarca, ubytování a nocleh.

10. den

PURMAMARCA – SALTA
Snídaně. Návštěva krásného města Permamarca přezdívaného „Město panenské přírody“. Centrum města bylo vyhlášeno národní památkou pro jeho zvláštní architekturu. V centru se nalézá hlavní kostel z roku 1648 a řemeslný trh, kde si lze zakoupit tradiční výrobky jako je keramika, tkané koberce, ponča, hudební nástroje a typické oblečení. Další zastávkou je město Salta, ve kterém je vidět výrazný vliv španělské architektury z období kolonizace během 16. stol. Prohlídka města začíná náměstím 9 de Julio, pokračuje návštěvou katedrály Basílica, kostela San Francisco a klášterem San Bernardo. Pár metrů od kláštera se nachází muzeum města a řemeslný trh, první v zemi. Poslední zastávkou je San Bernardo Hill, ze kterého je úchvatný panoramatický pohled na celé město a údolí Valle de Lerma. Nocleh.

11. den

SALTA – CAFAYATE
V brzkých ranních hodinách odjezd z města Salta přes Quebrada de las Conchas. Tato oblast je známá především díky kontrastním barvám a unikátní geografií zahrnující od horských pouští po subtropické lesy. Údolí Cafayate má speciální mikroklima, ve kterém se daří vinné révě, a proto je zde hodně vinic a významná produkce vína. Další zastávkou jsou ruiny starověkého osídlení Quilmes, nejvýznamější archeologické naleziště v zemi. Tato osada byla osídlena mezi 9. a 17. stoletím. Návrat do Cafayate, nocleh.

12. den

CAFAYATE – CACHI – SALTA
Po snídani začíná typický okruh pro tuto oblast „Exkurze po údolích Calchaquí Valleys“. Cesta vede podél úrodného údolí řeky Río Calchaquí přes malé vesnice Molinos a San Carlos. Stará vesnice Cachi se nachází na soutoku řek Cachi a Calchaquí a je situovaná 2.280 m n.m. Toto důležité centrum produkce pepře je obklopeno impozantními horami. Na zpáteční cestě jízda přes národní park Los Cardones do města Salta, nocleh.

13. den

SALTA – BUENOS AIRES
Po snídani odjezd na letiště a přelet do Buenos Aires. Následuje transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne prohlídka města a jeho nejvýznamnějších památek jako Casa Rosada, Plaza de Mayo, Pirámide de Mayo, Catedral Metropolitana, Avenida de Mayo, Avenida 9 de Julio, Obelisco, Plaza Congreso, Basílica Nuestra Seňora del Pilar, Cementerio de la Recoleta. Večer je přichystán program v podobě návštěvy tango show. Nocleh.

14. den

ODLET Z BUENOS AIRES

15. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Možnosti ubytování

Počasí

Bariloche

9°C Skoro jasno

Buenos Aires

25°C Jasno

El Calafate

7°C Převážně oblačno

Ushuaia

5°C Převážně oblačno

×