800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNapříč Jižní Amerikou: Peru, Argentina a Chile

Za historií, za přírodou, za památkami

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Mnichova přes Madrid a Limu do Cuzco.

2. den

Peru CUZCO/ 3 noci
Přílet do Cuzco. Po příletu transfer do hotelu.
Ubytování: Casa Andina Koricancha ***
Odpoledne privátní výlet s anglicky mluvícím průvodcem po Cuzcu s návštěvou starých inckých ruin.
Prohlédnete si toto úchvatné koloniální město vystavěné na základech inckých chrámů a paláců. Navštívíte chrám Koricancha, neboli Incký chrám slunce, kde se můžete převědčit o neuvěřitelných stavebních dovednostech této prastaré kultury, Plaza de Armas a katedrálu s vyřezávanými oltáři a obrazy. Pak zavítáte do incké pevnosti Sacsahuaman, do podzemní jeskyně a chrámu Kenko a do Tambomachay, známé jako Incké koupele.
Návrat zpět do hotelu

3. den

Peru CUSCO / SACRED VALLEY / CUSCO (snídaně/oběd)
Po snídani privátní výlet s anglicky mluvícím průvodcem do posvátného údolí.
Brzy ráno odjezd do Ollantaytambo, původního vojenského, náboženského a zemědělského centra. Odtud pevnost, nacházející se v nejvyšší části pohoří, chráněnila celé údolí od nájezdů útočníků. Pohled na město z vrcholu je ohromující a ještě dnes jsou úzké uličky a vodní kanály používány místními obyvateli. Po obědě v místní restauraci, budete pokračovat do Pisac, krásného města známého pro své typické řemeslné trhy, plné barev a tradice.

4. den

Peru CUSCO / MACHU PICCHU / CUSCO (snídaně/oběd)
Transfer na vlak (typ VISTADOME) a odjezd do Machu Picchu. Po příjezdu celodenní výlet s anglicky mluvícím průvodcem na vrchol hor, mezi ruiny předkolumbovského inckého kultovního města v peruánských Andách (2430 m n. m). Po prohlídce ruin oběd v místní restauraci. Transfer zpět do Cusca a do hotelu

5. den

Peru CUSCO / LIMA (snídaně) / 1 noci
Transfer na letiště a odlet do Limy. Po příletu transfer do hotelui
Ubytování: Casa Andina Miraflores-Centro ***

6. den

Argentina LIMA / IGUAZÚ (snídaně) / 2 noci
Transfer na letiště a odlet do Iguazú. Po příletu transfer do hotelu.
Ubytování: Hosteria Los Helechos ***.

7. den

Argentina IGUAZÚ / IGUAZÚ FALLS / IGUAZÚ (snídaně)
Celodenní výlet k vodopádům do národního parku Iguazú s anglicky mluvícím průvodcem včetně plavby po divoké řece až Devil Throat (Dáblovo chřtánu) .

8. den

Argentina IGUAZÚ / BUENOS AIRES (snídaně)
Privátní transfer na letiště a odlet do Buenos Aires. Po příletu transfer do hotelu. Ubytování: Wilton Hotel ***

9. den

Argentina BUENOS AIRES (snídaně)
Prohlídka Buenos Aires, cca 3,5 hod, s angl. mluvícím průvodcem. Navštívíte: Plaza de Mayo (May Square), "Casa Rosada" (Pink House), Metropolitan Cathedral. Dále známé čtvrti San Telmo, La Boca, Puerto Madero, Palermo a Recoleta.
Večeře a tango show v starém metropolitním divadle Tango Porteňo.

10. den

Argentina BUENOS AIRES / EL CALAFATE (snídaně) / 2 noci
Transfer na letiště a odlet do El Calafate, města v podhůří patagonských And u NP Los Glacieres. Po příletu transfer do hotelu Michelangelo ***

11. den

Argentina EL CALAFATE / PERITO MORENO National Park (snídaně)
Celodenní výlet výlet s anglicky mluvícím průvodcem k ledovci Perito Moreno – jeden z největších ledovců světa je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Ledovec se nachází asi 80 kilometrů od městečka El Calafate v Národním Parku Los Glaciares. Na místě Vás pak čeká procházka po povalových chodnících s desítkami výhledů jak na jezero Lago Argentino, tak na ledovec Perito Moreno. Tento ledovec je jeden z mála ledovců, který neustupuje, ale naopak stále postupuje vpřed do jezera a denně se odlamují jeho bloky a za hlasitého hřmění se řítí do vod jezera. Doba trvání výletu – cca 9 hodin. V ceně je zahrnut vstup do NP.

12. den

Chile EL CALAFATE / PUERTO NATALES (snídaně)/ 2 noci
Transfer na nádraží a odjezd do Puerto Natales (cca 5 hod) na okraji NP Torres del Paine. Po příjezdu ubytování v hotelu Charles Darwin *** Torres del Paine je chilský národní park, který byl v roce 1978 prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Nachází se v nejjižnějším chilském kraji XII Región de Magallanes y de la Antártica Chilena, asi 130 km severně od města Puerto Natales. Z hlavního města Santiago de Chile je vzdálen asi 2500 km vzdušnou čarou. Park je otevřený celoročně, každý rok jej navštíví skoro 100 000 turistů. S rozlohou 242 242 ha se jedná o jeden z největších národních parků Chile, a také údajně o jeden z nejhezčích. Na mnoha desítkách kilometrů cest v nadmořských výškách od 50 do 3000 metrů můžete vidět pštrosy nandu, lamy guanako či majestátní kondory.

13.den

Chile PUERTO NATALES / NP TORRES DEL PAINE (snídaně, oběd)
Celodenní výlet do národního parku Torres del Paine (Seat In bus), který je vyhlášen za biosférickou rezervaci UNESCO a patří mezi největší turistické atrakce celé Patagonie. Nádherná tyrkysová jezera, ledovce, žulovémasivy a husté lesy vytvářejí úchvatný obraz přírody, který musí spatřit každý návštěvník Patagonie. Cestou uvidíte Sarmiento Lake s nadhernými panoramaty, Amarga Lagoon, Salto Grande Fall, Los Cuernos a další zajímavá místa. V ceně výletu je zahrnut poplatek za vstup do NP a oběd.

14. den

Chile SANTIAGO DE CHILE (snídaně) / 1 noci
Transfer na letiště a odlet do Santiaga. Po příletu transfer do hotelu Montecarlo ***
Hlavní město Chile má okolo 5,5 mil. obyvatel. Patří mezi největší města Latinské Ameriky. Nachází se v nadmořské výšce 520m. Panuje zde mírné podnebí - v suchém létě (prosinec - až březen) teploty až kolem 35C a s vlhčí zimou, kde teploty dosahují max. 15C. Santiago bylo založeno Pedrem de Valdivia 12.2. 1541. Valdivia zvolil polohu města kvůli mírnému podnebí a poloze, aby mohlo být město lehce bráněno.

15. den

Chile ODLET (snídaně)
Check out v 10.00 (za příplatek lze zajistit i večerní check out) Fakultativně: půldenní prohlídka Santiaga de Chile. Prohlédnete si Libertador Bernardo O’Higgins Avenue, komerční centrum Providencia, park Balmaceda, horu San Cristóbal (s možností výstupu), Forestal Park a Umělecký Palác, Park Armas s katedrálou. V případě volného času navštívíte Government Palace a krátká zastávka u prezidentského paláce. Nakonec návštěva stré části města s neoclasickými, barokními a koloniálními budovami.
V podvečerních hodinách transfer na letiště.
Odlet do Mnichova přes Madrid.

16. den

PŘÍLET
Přílet do Mnichova

Cena zarhrnuje

- veškeré letenky včetně letištních tax (mezinárodní i vnitrostatní linky) - transfery letiště – hotel– letiště
- ubytování ve 3* hotelech na bázi dvoulůžkových pokojů
- stravování: snídaně a dle programu
- výlety dle programu s anglicky mluvícím průvodcem (převážně jako privátní, se slevou lze zajistit Seain in bus – ve skupině s dalšími lidmi)
- vstupy do NP: Iguazú, Tierra del Fuergo National Park, Perito Moreno National Park
- základní pojištění léčebných výloh
- pojištění CK proti úpadku

Slevy a příplatky

- privátní doprava microbusem Praha – Mnichov // Mnichov – Praha, lze zajistit za cenu 9.000 Kč
- odlet lze i z Prahy

Počasí

Bariloche

7°C Jasno

Buenos Aires

15°C Oblačno

El Calafate

5°C Polojasno

Ushuaia

6°C Převážně oblačno

×