800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKřížem krážem Jižní Amerikou: Ekvádor-Peru-Brazílie-Argentina-Chile

    Jižní Amerika je světadíl, který příliš nesnese masovou turistiku. Přitom má co nabídnout každému cestovateli, který touží po originálním a jedinečném zážitku. Jižní Amerika jsou prastaré indiánské kultury opředené tajemstvími (Peru, Bolívie, Ekvádor), vysokohorské masívy budící respekt (Ekvádor, Peru, Bolívie, Chile, Argentina), deštné pralesy v povodí řeky Amazonky (Peru, Ekvádor, Kolumbie, Venezuela a Brazílie), koloniální města (Brazílie, Argentina), pouště (Peru, Chile, Argentina) a dramatická pobřeží (Argentina, Chile). Nesmíme opomenout skvělá vína z nádherných horských vinic (Argentina, Chile), golfová hřiště na unikátních místech (Argentina) a spoustu adrenalinových sportovních nabídek (Brazílie, Argentina). Rodinné putování po Jižní Americe může být tou nejskvělejší aktivní dovolenou pro rodiny s dětmi.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA - QUITO
Odlet z Prahy do Madridu a následně do Quita.

2. den

QUITO
Přílet do Quita, které se nachází na úpatí sopky Pichincha v nadmořské výšce 2.850 m.n.m. Na letišti už vás bude očekávat řidič a odveze do hotelu.
Odpočiňte si po dlouhém letu z Evropy a vydejte se po nedalekém okolí na váš první jihoamerický průzkum a také na dobré ekvádorské jídlo. Co třeba Chuleta de cerdo nebo Churrasco? Budete odvážní a ochutnáte tradiční Cuy (morče)?

3. den

QUITO
Po dobré snídani vás čeká půldenní výlet po Quitu, druhém nejvýše položeném hlavním městě na světě. Prohlédnete si starou část města, jež je nyní pod ochranou UNESCO, neboť se zde nacházejí historické monumenty a budovy. Nevynecháme skvost na Náměstí nezávislosti, katedrálu, kostel San Francisco a Santo Domingo. Z kopce Panecillo nebo Itchimbia budete mít nádherný pohled na Quito pod sebou, přes staré město dohlédnete až na severní moderní část, kterou charakterizují výškové budovy a rozhlehlé parky.

4. den

NÁRODNÍ PARK COTOPAXI
Brzy ráno Vás vyzvedne místní průvodce v hotelu a vydáte se nádhernou ekvádorskou krajinou plnou sopek (mnohdy i činných) po cestě přezdívané „Avenue of volcanos“ do Národního parku Cotopaxi, se stejnojmennou sopkou - jeden ze symbolů Ekvádoru. Pohled na majestátní největší činnou sopku na světě (5897 m.n.m.) a druhou nejvyšší ekvádorskou horu, s jejím stále zasněženým vrcholkem je naprosto úchvatný. Cestou I cesta může být cíl - panoramata s okolnímu sopkami, andské louky bez stromů, mokřady zvané „Páramos”, pozorování ptáků včetně kondorů (při troše štěstí), divokých koní atd.
Odpoledne možnost zajištění výletů, ať už se jedná o projížďky na koni, treky (např. na sopku Pasochoa) výlety na horských kolech se závěrečným sjezdem nebo adrenalinová zip-line (jízda na lanech v korunách stromů) na svazích sopky Rumiñahui.

5. den

QUITO
Dopoledne volný program s možností návštěvy okolních vesniček a místních trhů. Odpoledne návrat zpět do Quita.

6. den

CUSCO
Transfer na letiště a odlet do peruánského Cusca. Po příletu vás vyzvedne na letišti řidič a odveze do hotelu. Přenocování.

Cusco je bezpochyby nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století.
Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533.
Cusco dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. Ve městě a jeho okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

7. den

CUSCO/MACHU PICCHU
Machu Picchu – Dobytí ráje
Snídaně v hotelu a transfer na vlakové nádraží. Odjedete luxusním vlakem Vistadome krásnou peruánskou horskou krajinou až na úpatí hory, na které stojí mýtické Machu Picchu. Zde vás čeká nazapomenutelná prohlídka světoznámé památky. Odpoledne se vrátíte zpět dolů do městečka Machu Picchu Pueblo na oběd. Všichni víme, co bude tématem hovoru. Machu Picchu je tak silný zážitek s historickým podtextem, že na tento výlet budete vzpomínat ještě dlouho. Večer návrat vlakem zpět do Cusca a do hotelu.

Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo tak jak jej známe mi, ale tzv. Kipu - uzlové písmo, které je dodnes nerozluštěno, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl, kromě několika místních Kečuů, nikdo. Až v roce 1911 na něj narazil americký historik Hiram Bingham. Prohlídka s průvodcem Vám dá možnost orientace po tajemstvím opředeném městě, včetně zajímavého výkladu.

Fakultativně prodloužení pobytu a přenocování v luxusním hotelu Machu Picchu Sanctuary Lodge.
Je to jediný hotel, který se nachází přímo u světoznámé památky. Strávit zde noc, znamená odvést si ty nejlepší vzpomínky na Peru. Buďte u toho, když nad starými inckými chrámy vychází a zachází slunce.
V hotelu je vám k dispozici kromě dvou výtečných restaurací a baru také spa a masáže. Po prohlídce Machu Picchu můžete relaxovat v krásné zahradě a užívat si okolní tropickou přírodu. Součástí pobytu v tomto hotelu je i plná penze včetně nápojů.

8. den

CUSCO / CENTRUM ŘÍŠE INKŮ
Cusco – centrum říše Inků
Dnes vstoupíte do říše Inků a budete kráčet historií. Doslova na každém kroku vás bude čekat střípek incké kultury a historie. Prohlédnete si koloniální město Cusco vystavěné na základech inckých chrámů a paláců. Navštívíte chrám Koricancha, neboli Incký chrám Slunce, Plaza de Armas a katedrálu s vyřezávanými oltáři a obrazy. Pak zavítáte do incké pevnosti Sacsahuaman, do podzemní jeskyně a chrámu Kenko a do Tambomachay, známé jako Incké koupele. Vyslechnete si nejen historii, ale hlavně historky z peruánských dějin. Nejen španělské dobyvatele, ale i místní Indiány provází pověst krutých a krvavých válečníků. Historky tak patří do skupiny „jen pro dospělé“. Pozdě odpoledne se vrátíte do hotelu.

Cusco je nejhezčích peruánských měst, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533. Cusco dodnes budí obdiv zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuscu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

9. den

LIMA
Transfer na letiště a odlet do Limy. Přílet do Limy. Následuje transfer do hotelu a ubytování. Dnes vás také čeká půldenní prohlídka města. Navštívíte historické centrum: Plaza Mayor, Vládní palác, Arcibiskupský palác, Konvent Sv. Františka, rezidenční čtvrti San Isidoro, Miraflores a další zajímavá místa v Limě.

Lima byla založena roku 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizarrem na obou březích řeky Rimac, kdysi byla nejbohatším městem světa. Dnešní Lima je kosmopolitním velkoměstem s řadou koloniálních památek převážně církevního charakteru, které kontrastují s moderní výstavbou a chudinskými čtvrtěmi na okraji města. Klasická koloniální architektura vyniká barokním zdobnostím. Chloubou města je centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou. V jedné z kaplí katedrály odpočívá Francisco Pizarro, dobyvatel, který rozvrátil nejmocnější indiánskou říši amerického kontinentu, Inckou říši. Největší atrakcí Limy je jedinečné Muzeum zlata, kde je možné vidět pozůstatky bývalého bohatství z období civilizací Chavín, Paracas, Nazca, Chimú, Moche, Wari, Lambayeque a Inca.

10. den

IGUAZU
Transfer na letiště a odlet do Cataratas u vodopádu Iguazu. Transfer do hotelu. Ubytování.

11. den

IGUAZU
Dnes se vydáte na půldenní výlet na brazilskou stranu vodopádů. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara, Iguazu nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu ani z jedné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat. Brazilská část nabízí jiné pohledy na vodopády než argentinská – jedná se spíše o panoramatické výhledy na celé vodopády. V závěru vás dřevěné chodníčky dovedou až téměř do nitra Ďáblova chřtánu, kde vás zalije mohutná vodní tříšť a příjemná sprcha se vám odvděčí nádhernými duhami.

12. den

IGUAZU
Celodenní výlet na argentinskou stranu vodopádů Iguazu.
Argentinská část národního parku vám nabídne naprosto úžasné pohledy na vodopády, které máte možnost pozorovat z horní i spodní části z bezprostřední blízkosti. Po krátké procházce národním parkem přijdete k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů. Nejúžasnějším zážitkem je vyhlídka na částí vodopádů nazvané Ďáblův chřtán, kde se valí masy vod s usilovným hukotem a vodopády máte téměř na dosah ruky.
Fakultativně: jízda člunem po řece přímo pod vodopády (cca 30 min).

13. den

BUENOS AIRES
Po snídani následuje transfer na letiště na argentinské straně a odlet do metropole Buenos Aires. Transfer do hotelu a odpoledne vás ještě čeká průvodcovaná prohlídka toho nejlšího co Buenos Aires nabízí: Plaza de Mayo (May Square), "Casa Rosada" (Pink House), Metropolitan Cathedral. Dále známé čtvrti San Telmo, La Boca Puerto Madero, Palermo a Recoleta.

Fakultativně návštěva pravého jihoamerického tanga.

Buenos Aires je hlavním městem státu Argentina. Jedná se zároveň o největší město a důležitý přístav. Město leží na jižním pobřeží řeky Río de la Plata (známější pod názvem River Plate) a na jihovýchodním pobřeží Jižní Ameriky. Buenos Aires je město silně ovlivněno evropskou kulturou. Často je také nazýváno „Paříž jihu" či „Paříž Jižní Ameriky". Ve městě sídlí Teatro Colón, což je jedno z největších světových operních divadel. Ve městě se nachází také nespočet muzeí. Světově proslulé jsou také místní Zoologická a Botanická zahrada. Mezi další nejdůležitější místa města patří Plaza de Mayo s budovou Casa Rosada, což je prezidentský palác. Dále zde stojí např. Metropolitní katedrála a budovy zvané Cabildo. Od Plaza de Mayo se v délce 1,5 km táhne třída Avenida de Mayo až k náměstí Plaza del Congreso. Na tomto náměstí se nachází budova Congreso de la Nación (Národní shromáždění) a pomník Dvou kongresů (Monumento a los dos Congresos). Velmi zajímavým místem je hřbitov Cementario de la Recoleta, který připomíná svými hroby miniaturu města. Spousta kulturních míst je postaveno ve čtvrti Palermo, stojí zde botanická a zoologická zahrada, planetárium, dostihová dráha, hřiště na pólo a růžový sad. Nejznámějším symbolem metropole je obelisk nacházející se na ulici Avenida 9 de Julio.Oblíbeným místem turistů jsou čtvrtě San Telmo a La Boca, kde mimo jiné sídlí nejslavnější argentinský fotbalový klub, Boca Juniors. Fotbal a Argentina patří k sobě a narazíte na něj téměř všude. Buenos Aires je 10 největší město na zeměkouli.

14. den

EL CALAFATE
Dnes vás čeká odlet do El Calafate, města v podhůří patagonských And u NP Los Glacieres. El Calafate, je velmi příjemné městečko s venkovským nádechem na břehu tyrkysového jezera Lago Argentino, v jehož laguně kmůžete spatřit plameňáky. Centrem Calafate vede nákupní třída, kde je mnoho velmi milých restaurací, kde se dá dlouze posedávat, ať už u dobrého vína nebo kávy či skvělého jídla (určitě ochutnejte na ohni počené jehněčí) a užívat si patagonskou atmosféru.

15. den

EL CALAFATE
Dnes vás ráno, po snídani, vyzvedne průvodce a vydáte se na celý den do NP Los Glacieres abyste na vlastní oči spatřili ohromný ledovec Perito Moreno.

Perito Moreno je jeden z největších ledovců světa je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Ledovec se nachází asi 80 kilometrů od městečka El Calafate v Národním Parku Los Glaciares. Na místě Vás pak čeká procházka po povalových chodnících s desítkami výhledů jak na jezero Lago Argentino, tak na ledovec Perito Moreno. Tento ledovec je jeden z mála ledovců, který neustupuje, ale naopak stále postupuje vpřed do jezera a denně se odlamují jeho bloky a za hlasitého hřmění se řítí do vod jezera.

16. den

TORRES DEL PAINE
Dnes se časně ráno vydáte autobusem na úchvatnou cestu, doslova dechberoucí krajinou do Chile.
Po snídani odjezd autobusem do Puerto Natales a dále až do NP Torres del Paine, jednomu z nových divů světa. Během dvou dní si prohlédnete biosférickou rezervaci UNESCO, která patří mezi největší turistické atrakce celé Patagonie. Nádherná tyrkysová jezera, ledovce, žulové masivy a husté lesy vytvářejí úchvatný obraz přírody, který musí spatřit každý návštěvník Patagonie. Cestou uvidíte jezero Nordenskjold Lake, Pudeto kde uvidíte vodopád Salto Grande, a také vyhlídku Los Cuernos, kde vás čeká cca 1 hodový procházka, to vše s anglicky mluvícím průvodcem. Ubytování v nádherném hotelu Lago Grey přímo v národním parku (žádný jiný hotel zde není).

17. den

TORRES DEL PAINE
Volný program. Dnes budete moci objevovat krásy Torres del Paine buď sami, nebo při fakultativních výletech pořádaných hotelem (doporučujeme rezervaci při objednání zájezdu):
Plavba lodí k ledovci Grey (3 hod).
Výlet na vyhlídky, jezera, vodopády do vnitra parku (8 hod)
Trek pod věže Torres del Paine (12 hod - vysoká náročnost, možnost zajištění přepravy na koni)
Trek do French Valley (12 hod - vysoká náročnost)
Trek k vodopádu na řece Pingo (8 hod - střední náročnost)
Výlet do údolí Pingo (3 hod)
Výlet Mirador de los Tres Lagos (3 hod - střední náročnost)
+ další výlety, treky.

18. den

PUNTA ARENAS
Po snídani vás čeká takřka celodenníní autobusový transfer skrze patagonskou krajinu do chilského Punta Arenas na pobřeží Magalhãesova průlivu. Ubytování v hotelu a přenocování.

19. den

SANTIAGO
Dnes se rozloučíte s Patagonií, čeká vás odlet do hlavního města Chile - Santiaga.

Santiago je opravdu vzrušující jihoamerická metropole. Část města je doslova obehnaná hradbou několika tisícovými andskými velikány, z druhé strany se pak rozpínají skvělé chilské vinice. V samotném městě pak stojí za návštěvu a prohlídku jak staré čtvrti a části města jako Italy, Recoleta, Independencia, tak i oblasti s moderními výškovými budovami (v Santiagu se také nachází největší jihoamerický mrakodrap). To co vám nesmí ujít, je posezení v některé z restaurací, zde snad ani není možné vybrat nějakou špatnou. Skvělé jídlo, dobré víno a také pivo(!) s venkovním posezením bude na závěr vaší jihoamerické cesty tou pravou tečkou.

Pro ty, kteří by si rádi prohlédli intenzivněji Santiago, doporučujeme balíček 3 dny/2 noci, ve kterém se kombinuje prohlídka Santiaga s přístavním městem Viňa del Mar a Valparaiso. Dále je také možné přidat rozšření o pobyt v nejsušší poušti světa Atacama, či několik dní strávit v jezerní oblasti kolem San Martin de Los Andes a San Carlos de Bariloche - z jedné strany Andy, z druhé fjordy a jezera.

20. den

ODLET
Dnes se rozloučíte s Jižní Amerikou. Čeká vás transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

21. den

PRAHA
Přílet

Počasí

Buenos Aires

19°C Jasno

×