800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTváře Jižní Ameriky: Argentina a Brazílie s českým průvodcem

    Poznávací zájezd do Argentiny a Brazílie: navštívíme argentinskou metropoli Buenos Aires s jejím nespoutaným tangem. Vydáme se na úchvatné vodopády Iguazu a prohlédneme si je jak z brazilské, tak i argentinské části. Poté zavítáme tropického Ria de Janeira s jeho nádhernými plážemi, sochou Krista i proslavenou dominantou "Cukrovou homolí".

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA - BUENOS AIRES
Odlet z Prahy do Buenos Aires.

2. den

BUENOS AIRES
Po příletu transfer do hotelu a ubytování.

Odpoledne vás čeká prohlídka Buenos Aires. Navštívíte: Plaza de Mayo (May Square), "Casa Rosada" (Pink House), Metropolitan Cathedral. Dále známé čtvrti San Telmo, La Boca Puerto Madero, Palermo a Recoleta.
Večer návštěva pravého jihoamerického Tanga včetně večeře a nápojů.

Buenos Aires je hlavním městem státu Argentina. Jedná se zároveň o největší město a důležitý přístav. Město leží na jižním pobřeží řeky Río de la Plata (známější pod názvem River Plate) a na jihovýchodním pobřeží Jižní Ameriky. Buenos Aires je město silně ovlivněno evropskou kulturou. Často je také nazýváno „Paříž jihu" či „Paříž Jižní Ameriky". Ve městě sídlí Teatro Colón, což je jedno z největších světových operních divadel. Ve městě se nachází také nespočet muzeí. Světově proslulé jsou také místní Zoologická a Botanická zahrada. Mezi další nejdůležitější místa města patří Plaza de Mayo s budovou Casa Rosada, což je prezidentský palác. Dále zde stojí např. Metropolitní katedrála a budovy zvané Cabildo. Od Plaza de Mayo se v délce 1,5 km táhne třída Avenida de Mayo až k náměstí Plaza del Congreso. Na tomto náměstí se nachází budova Congreso de la Nación (Národní shromáždění) a pomník Dvou kongresů (Monumento a los dos Congresos). Velmi zajímavým místem je hřbitov Cementario de la Recoleta, který připomíná svými hroby miniaturu města. Spousta kulturních míst je postaveno ve čtvrti Palermo, stojí zde botanická a zoologická zahrada, planetárium, dostihová dráha, hřiště na pólo a růžový sad. Nejznámějším symbolem metropole je obelisk nacházející se na ulici Avenida 9 de Julio.Oblíbeným místem turistů jsou čtvrtě San Telmo a La Boca, kde mimo jiné sídlí nejslavnější argentinský fotbalový klub, Boca Juniors. Fotbal a Argentina patří k sobě a narazíte na něj téměř všude. Buenos Aires je 10 největší město na zeměkouli.

3. den

BUENOS AIRES
Volný program.
Fakultativně prodloužení výlet na argentinský ranč, kde jednak poznáte umění a dovednosti argentinských kovbojů Gauchos a také ochutnáte skvělou argentinskou kuchyni.

Alternativně např. výlet do Tigre, kde začíná největší delta na světě, patřící řece Paraná. Rozměry tohoto ústí do moře jsou vskutku ohoromné - rozloha je 14,000 km², délka delty je 320 km a šíře až 60 km.
Projedete rezidenční částí města, minete městečko Olivos s prezidentskou rezidencí Quinta de Olivos, San Isidro se starobylou katedrálou a známým obchodním centrem, a dostanete se k deltě řeky Paraná, 30 km severně od hlavního města. Zde se nachází jedinečná ekologická oblast Delta del Río Paraná. Po příjezdu do Tigre, které je považováno za ráj veslařů, budete moci během plavby vychutnávat nádhernou přírodu.

Pokud preferujete místní atrakce, rádi vám zařídíme např. vstupenky na fotbalový zápas mužstva Boca Junior nebo River Plate. Jetliže však dáváte přednost tanci, pak lekce Tanga bude uričitě to pravé.

4. den

BUENOS AIRES - IGUAZU
Transfer na letiště a odlet do Cataratas u vodopádu Iguazu. Následuje půldenní výlet na brazilskou stranu vodopádů – tato část nabízí jiné pohledy na vodopády – jedná se spíše o panoramatické výhledy na celé vodopády. V závěru Vás dřevené chodníčky dovedou až téměř do nitra Ďáblova chřtánu, kde Vás zalije mohutná vodní tříšť a příjemná sprcha se Vám odvděčí nádhernými duhami. Délka trvání výletu – cca 5 hodin.
Odpoledne návrat zpět do hotelu.

5. den

IGUAZU
Celodenní výlet na argentinskou stranu vodopádů Iguazu – jedná se snad o nejkrásnější vodopády na světě. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara, nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu ani z jedné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat.
Argentinská část národního parku Vám nabídne naprosto úžasné pohledy na vodopády, které máte možnost pozorovat z horní i spodní části z bezprostřední blízkosti. Po krátké procházce národním parkem přijdete k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které Vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů. Nejúžasnějším zážitkem je vyhlídka na částí vodopádů nazvané Ďáblův chřtán, kde se valí masy vod s usilovným hukotem a vodopády máte téměř na dosah ruky. Fakultativně jízda na člunu po řece až přímo pod vodopády. Délka trvání výletu – cca 8 hodin.

6. den

IGUAZU - RIO DE JANEIRO
Odlet do brazilského Rio de Janeiro.
Po příletu transfer z letiště do hotelu u pláže Copacabana nebo Ipanema. Ubytování.

Rio de Janeiro - jedno z největších a nejkrásnějších měst světa, nazývané CIDADE MARAVILHOSA – nádherné město. Město s úžasnou polohou mezi nádherným zálivem s rozmanitými ostrůvky a vysokým hřebenem, na němž již začíná prales. Město, kde horská pásma spadají až do centra města a přetínají kouzelné pláže. Nepřeberné množství zátok, zálivů a výběžků, světoznámé vrcholy Cukrová homole či Corcovado, to vše uchvátí srdce každého návštěvníka.

7. den

RIO DE JANEIRO
Dnes vás čeká celodenní prohlídka města (7 hod.) s výletem na Corcovado, Nejvyšší bod horského hřebenu v Riu, 704 m vysoký vrchol viditelný ze všech míst v Riu. Pozemní lanová dráha vystavěná již v roce 1884 vás zaveze až k samému vrcholu a poskytne vám nezapomenutelné pohledy na město, stejně jako kouzelný průjezd pravým pralesem. Socha Krista, vystavěná na samém vrcholu v roce 1931, se již dávno stala hlavním symbolem města. Její výška je 30 metrů, váha 1 145 tun a rozpětí rukou je 28 metrů.
Vydáte se také na Cukrovou homoli - Vrchol vysoký 390 m, který prudce ukončuje horský hřeben přímo na pobřeží. Jeden z nejznámějších a nejvyhledávanějších cílů turistů, přímo uprostřed města nad pláží Copacabana. Po výjezdu lanovkou na vrchol kopce se vám nabídne úchvatný pohled na Rio, velikou zátoku zařezávající se do pevniny i na scenérii hor protínajících město. Na jedné straně oceán s množstvím drobných ostrůvků, na straně druhé město zakončené dalším symbolem města - vrcholem Corcovado se sochou Krista.

8. den

RIO DE JANEIRO
Volný program.

Fakultativně celodenní výlet na tropické ostrovy s nádherným koupáním a bohatým obědem s typickými brazilskými specialitami. Z ruchu Ria se přenesete do nádherné oblasti několika stovek drobných ostrůvků s úžasnou přírodou. Výletní loď Vás proveze oblastí ostrůvků a po krátké zastávce v jedné z nejhezčích zátok s koupáním přímo z lodi Vás zaveze na malý ostrov, kde budete mít možnost si prohlédnout přírodu s pralesním porostem s množstvím orchidejí, bromélií i dovádivých opic, odpočnout si na pláži a vykoupat se. Zde bude rovněž připraven oběd s mnoha brazilskými specialitami.

9. den

ODLET Z BRAZÍLIE
Transfer na letiště a odlet do Prahy.

10. den

PRAHA
Přílet do Prahy

Ubytování

3* - 3*+
Rio de Janeiro: Majestic Rio Palace Hotel a pod.
Iguazu: Slaviero Suites Foz do Iguazu a pod.
Buenos Aires: Bohemia Hotel Boutique a pod.

Za příplatek ubytování ve 4* hotelech např.:
Rio de Janeiro: Windsor Leme a pod.
Iguazu: Recanto Park Thermas & Resort a pod.
Buenos Aires: Vain Boutique a pod.

Počasí

Buenos Aires

14°C Jasno

×