800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Argentinou

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy dopoledne, přestup v některém evropském městě, odlet do Jižní Ameriky.

2. den

Ráno přílet do Buenos Aires, transfer do hotelu Nogaro, ubytování na 2 noci se snídaní. Odpoledne city tour - náměstí Plaza de Mayo, třída Avenida de Mayo nejširší ulice světa, , Metropolitní katedrála, divadlo Colon, luxusní čtvrť Recoleta s grandiózním hřbitovem, včetně hrobu Evity, malebná čtvrť La Boca. Doba trvání výletu – cca 3:30. Návrat do hotelu, nocleh.

3. den

Volný den v Buenos Aires – možnost nákupů a dalších výletů a procházek. Toto nádherné město Vás zcela jistě uchvátí svou architekturou, gastronomií, příjemným klimatem i vstřícností místních obyvatel.

4. den

Brzy ráno transfer na letiště odlet do Trelew, po příletu celodenní výlet do rezervace Punta Tombo. Jedná se o největší kolonii tučňáků magellanských v Jižní Americe – v době od září do ledna je tu až 500.000 kusů. Cestou zpět krátká zastávka ve městečku Gaiman s památkami na původní velšské osídlení a také v Trelweu, kde je velmi pěkné paleontologické muzeum. Doba trvání výletu – cca 10 hodin. Na závěr transfer do městečka Puerto Madryn, ubytování v hotelu Península Valdés na 2 noci se snídaní.

5. den

Po snídani celodenní výlet na poloostrov Valdes – úžasná rezervace, kde můžete pozorovat různé druhy ptactva a mořských živočichů – lvouni, lachtani, tučňáci, a v době od července do listopadu navíc ideální doba na pozorování velryb. Objedete celý poloostrov a zastavíte na několika místech – Puerto Pirámide - kolonie lachtanů hřivnatých a v letě místo odkud vyplouvají lodě za velrybami, Punta Delgada – rypouší sloní a tučňáci magellanští, Punta Norte – velká kolonie lachtanů hřivnatých v těchto místech často napadána kosatkami přímo na plážích. Doba trvání výletu – cca 9 hodin.

6. den

Brzy ráno transfer na letiště, odlet do Calafate, města v podhůří patagonských And, po příletu celodenní výlet k ledovci Perito Moreno – jeden z největších ledovců světa je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Ledovec se nachází asi 80 kilometrů od městečka El Calafate v Národním Parku Los Glaciares. Na místě Vás pak čeká procházka po povalových chodnících s desítkami výhledů jak na jezero Lago Argentino, tak na ledovec Perito Moreno. Tento ledovec je jeden z mála ledovců, který neustupuje, ale naopak stále postupuje vpřed do jezera a denně se odlamují jeho bloky a za hlasitého hřmění se řítí do vod jezera. Doba trvání výletu – cca 9 hodin. Večer transfer do hotelu Edenia ubytování na 2 noci se snídaní.

7. den

Brzy ráno po snídani celodenní výlet k dalším ledovcům – transfer do přístaviště Puerto de la Cruz Port, které leží zhruba 50 kilometrů od El Calafate. Zde se nalodíte na jednu z výletních lodí a čeká Vás víc jak pětihodinová plavba – nejprve směrem k ledovci Upsala Glacier, poté k ledovci Onelli Glacier a na závěr nejvyššímu z těchto ledovců - Spegazzini Glacier – ten dosahuje výšky až 80 metrlů. Návrat to přístaviště, cesta busem zpět do hotelu. Doba trvání výletu – cca 9 hodin.

8. den

Brzy ráno transfer na letiště, odlet z Calafate do Buenos Aires, přestup na linku do Puerto de Igauzu, přílet do Iguazu večer. Transfer z letiště do lodge La Aldea de la Selva Lodge, ubytování na 3 noci se snídaní.

9. den

Po snídani celodenní výlet na argentinskou stranu vodopádů Iguazu – jedná se snad o nejkrásnější vodopády na světě. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara, nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu ani z jedné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat. Argentinská část národního parku Vám nabídne naprosto úžasné pohledy na vodopády, které máte možnost pozorovat z horní i spodní části z bezprostřední blízkosti. Po krátké procházce národním parkem přijdete k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které Vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů. Nejúžasnějším zážitkem je vyhlídka na částí vodopádů nazvané Ďáblův chřtán, kde se valí masy vod s usilovným hukotem a vodopády máte téměř na dosah ruky. Fakultativně jízda raftem po řece až přímo pod vodopády. Doba trvání výletu – cca 8 hodin.

10. den

Polodenní (buď dopoledne nebo odpoledne) výlet na brazilskou stranu vodopádů – tato část nabízí jiné pohledy na vodopády – jedná se spíše o panoramatické výhledy na celé vodopády. V závěru Vás dřevené chodníčky dovedou až téměř do nitra Ďáblova chřtánu, kde Vás zalije mohutná vodní tříšť a příjemná sprcha se Vám odvděčí nádhernými duhami. Délka trvání výletu – cca 5 hodin. Zbytek dne volno.

11. den

Dopoledne volno pro relaxaci u hotelového bazénu, či k výletu do městečka Puerto Igazu, odpoledne transfer na letiště, odlet do Buenos Aires. Transfer do hotelu Nogaro, ubytování na 1 noc se snídaní.

12. den

Dopoledne volno v Buenos na nákup posledních suvenýrů, poté transfer na letiště, odlet do Evropy.

13. den

Přestup v některém evropském městě, přílet do Prahy odpoledne nebo na večer.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bariloche

5°C Jasno

Buenos Aires

15°C Převážně oblačno

El Calafate

4°C Skoro jasno

Ushuaia

5°C Slabý déšť

×