800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyStejky, tango a záhadné sochy - 15 dní

PRAHA/VÍDEŇ – BUENOS AIRES – MENDOZA - SANTIAGO DE CHILE – VALPARAISO - VINA DEL MAR – VELIKONOČNÍ OSTROV – PRAHA/VÍDEŇ

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA / VÍDEŇ – BUENOS AIRES
Sraz skupiny na pražském nebo vídeňském letišti. Odlet do Buenos Aires. Občerstvení během letu.

2. den

BUENOS AIRES
Přílet do hlavního města Argentiny. Transfer do hotelu, ubytování. Odpočinek. Prohlídka města s návštěvou nejširší ulice světa - Avenidy 9 de Julio, náměstí Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácem atd. Návrat do hotelu, nocleh.

3. den

BUENOS AIRES
Snídaně. Celodenní výlet do pampy, typická zemědělská usedlost, kde pocítíte atmosféru venkovského života, seznámíte se s „gauchos“ v jejich typických krojích a ochutnáte místní speciality. Návrat do Buenos Aires. Večer fakultativně „Tango show“. Nocleh.

4. den

BUENOS AIRES – MENDOZA CITY
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do města Mendoza. Po příletu transfer do hotelu. Volný program. Nocleh.

5. den

MENDOZA
Snídaně. Dopolední prohlídka města Mendoza. Příjemné městečko s uličkama lemovanýma stromořadím a 500km dlouhými zavlažovacími kanály. Díky univerzitě, divadlům, muzeím a galeriím i kultura si zde našla své místo. Po prohlídce návrat do hotelu. Volné odpoledne. Nocleh.

6. den

MENDOZA
Snídaně. Tento den bude věnován vínu. Navštívíte tři nejznámější a nejdůležitější vinařské závody v této oblasti, spojené s ochutnávkou místních vín a výkladem o výrobě. Oběd v místním vinném sklípku. Návrat do hotelu. Nocleh.

7. den

MENDOZA – PŘEJEZD AND – SANTIAGO DE CHILE
Snídaně. Celodenní přejezd And. Vychutnání během cesty nádherných scenérií. Příjezd do Santiaga de Chile. Ubytování v hotelu. Nocleh.

8. den

SANTIAGO DE CHILE – VIŇA DEL MAR – VALPARAISO – SANTIAGO DE CHILE
Snídaně. Celodenní výlet do zajímavých míst centrálního Chile: Valparaiso – největší přístav Chile, město bohémů s překrásnými ulicemi a náměstími, Vina del Mar – letní letovisko v Chile, s malým starým přístavem, je pravý opak Valparaisa. Toto město je díky zeleni, parkům a zahradám nazýváno také jako „Zahradní město“. Návrat do Santiaga de Chile. Nocleh.

9. den

SANTIAGO DE CHILE
Snídaně. Prohlídka města zahrnující nejznámější historické a kulturní objekty např. kostel San Francisco, pahorek Santa Lucia, Alameda, Palac de la Moneda, náměstí de la Constitucion, Ex Congreso Nacional, náměstí Zbraní, katedrála de Santiago a pahorek San Cristobal. Návrat do hotelu. Nocleh.

10. den

SANTIAGO DE CHILE – VELIKONOČNÍ OSTROVY Snídaně. Transfer na letiště a odlet na Velikonoční ostrovy. Po příletu setkání s místním zástupcem a transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.

11. den

VELIKONOČNÍ OSTROVY
Snídaně. Odjezd na prohlídku Vinapu, pozůstatky dvou Ahu, kde jeden z nichž je až pozoruhodně kamenické práci podobný z Machu Picchu Prohlídka soch a pokračování cesty do Rano Raraku - sopky, která se nachází na sever od města Hanga Roa, jednoho z nejdůležitějších archeologických nalezišť ostrova, kde většina soch byla vytvořena. Pokračování cesty na pláž Anakena kde se nachází další sochy Ahu Nau-Nau a Ature Huki. Návrat do hotelu. Nocleh.

12. den

VELIKONOČNÍ OSTROVY
Snídaně. Dopoledne prohlídka archeologického naleziště Ahu Akivi, zde se nachází 7 soch hledících do moře. Dále pokračování do Puna Pau, kde byly vytvořeny klobouky pro sochy. Po cestě je možno pozorovat stezku, kudy byly kloubouky přepravovány a některé zde zůstaly. Odpoledne odjezd do Ahu Vinapu, která je tvořena ze dvou Ahu ( chrámových plošin ). Cesta pokračuje podél pobřeží k sopce Rano Kao. Nedaleko kráteru se nachází starověké ceremoniální naleziště Orongo, kde je k vidění mnoho kamenořezeb. Je zde výjev „ptačího muže“ Tangata Manu, stvořitele Make Make a Komari, symboly plodnosti. Je od tud i krásný pohled na tři malé ostrovy Motu Iti, Motu Nui a Moto Kao Kao, které hrály důležitou roli v legendě o „ptačím muži“. Návrat do hotelu. Nocleh.

13. den

VELIKONOČNÍ OSTROVY – SANTIAGO DE CHILE
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Santiaga de Chile. Transfer do hotelu. Nocleh.

14. den

SANTIAGO DE CHILE – PRAHA / VÍDEŇ
Snídaně. Transfer na mezinárodní letiště a odlet do Prahy nebo Vídně. Občerstvení během letu.

15. den

PRAHA / VÍDEŇ
Přílet do Prahy nebo Vídně.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bariloche

4°C Skoro jasno

Buenos Aires

17°C Oblačno

El Calafate

2°C Skoro jasno

Ushuaia

1°C Slabé sněžení

×