Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Austrálie

Amazing Australia

   Poloha a popis

   1. - 2. den

   PRAHA - SYDNEY
   Odlet z Prahy do Sydney. Cesta však není krátká, i v tom nejlepším případě trvá cesta cca 24 hod. Proto vám rádi zařídíme zastávku v některé asijské metropoli např. Hongkongu, Soulu, Bangkoku atd.

   3. den

   SYDNEY
   Přílet do Sydney. Po celním a imigračním odbavení vás bude čekat transfer z letiště do hotelu.
   Check in ve 13.-14.00
   Ubytování a odpočinek.

   Dnes jistě budete po dlouhé cestě unavení (navíc ani jet lag není nic příjemného), proto Vám neorganizujeme žádný náročný výlet. Až si odpočinete, zajděte si na dobrou australskou snídani do místní kavárny, kterých je v centru a kolem bezpočet a nasajte atmosferů tohoto fantastického města. Pak se vydejte na seznamovací prohlídku Sydney - prohlédněte si oblast starého města The Rocks, užijte si pohled na jedinečnou budovu Sydneyské opery , Sydney Harbour Bridge, navštivte Oxford Street a nevynechejte ani zdejší pláže Tamarama či Bondi.

   4. den

   SYDNEY
   Dopoledne Vás čeká seznamovací prohlídka Sydney, prohlédnete si oblast starého města The Rock, pohled na jednečnou budovu Sydneyské opery , Sydney Harbour Bridge, navštívíte Oxford Street a nevynecháte ani zdejší pláže Tamarama či Bondi. Závěr pak bude patřit plavbě po přístavu kolem Circular Quay, během kterého si kromě skvělých a nevšedních pohledů také vychutnáte oběd.
   Večer doporučujeme navštívít Sydney Tower, po večeři a sklence dobrého australského vína se Vám jistě bude lépe usínat, i přes časový posun.

   5. den

   SYDNEY
   Celodenní skupinový výlet do Blue Mountains: vydáte přes Sydney Harbour Bridge, exklusivní předměstí až do NP Blue Mountains National Park., kde se ponoříte do buše abyste objevily divoké klokany, papoušky, nebo ptáky zvané kookaburra. Průvodce Vám pak poví mnoho o fungování ekosystému nejen v NP ale i poměrech v Austrálii.
   V terénním voze se také vydáte a vydáte ke známé vyhlídce Tři sestry a poté k Anvil Rock. V této oblasti se Vám naskytnou zcela nové a nezapomenutelné výhledy na NP. Cestou na zpět do Sydney se zastavíte ve známém parku Featherdale Wildlife Park, kde uvidíte (a můžete si vyfotit) koaly.

   Modré hory (anglicky Blue Mountains) je pohoří nacházející se 100 km západně od města Sydney. Jedná se o protáhlý řetězec hor, jehož charakteristikou jsou mohutné, propastmi a roklinami rozervané pískovcové hory. Nejvyšší vrchol horstva je Birds Rock (1180 m). Krajina Modrých hor je právem zapsána do seznamu Světového dědictví UNESCO. Díky rozsáhlé, převážně zalesněné oblasti pískovcové náhorní plošiny. Vyskytují se zde vzácné druhy eukalyptů.

   6. den

   SYDNEY - BRISBANE
   Dopoledne vás čeká transfer na letiště a odlet do Brisbane. Po příletu transfer do hotelu.
   Ubytování.

   Třetí nejdůležitější ekonomické centrum Austrálie leží v jižní části Queenslandu a je jeho hlavním městem již od vyhlášení samostatnosti této provincie v roce 1859. Je turisticky vyhledávanou oblastí, nejen kvůli příjemnému klimatu, ale i kvůli zajímavostem.
   Ekonomicky se jedná o silné město světového formátu. Jeho sílu symbolizují mrakodrapy v centru města. Nicméně Brisbane má i svou krátkou historii, a tak návštěvníci mohou obdivovat mnohé viktoriánské budovy rozeseté po tomto městě. Jednou z dominant města je i jeho historická budova radnice postavená v klasicistním stylu a s věží vysokou 90 metrů. Přímo v této budově je umístěno také turistické centrum.

   7. den

   FRASER ISLAND
   Dnes vás čeká třídenní výlet na největší písečný ostrov na světě - Fraser (UNESCO) s rozhlohou 1 630 km². Dopoledne Vás vyzvedne reprezentant spol. Kingfisher v Brisbane Roma Street Transit Centre. Čeká Vás 4 hodinová cesta kolem krásného pacifického pobřeží do Hervey Bay a do přístavu v River Heads, odkud se vydáte lodí na ostrov Fraser. Po 50 min plavbě přistanete u mola nedaleko rezortu.

   Důvody proč navštívit Fraser Island:
   * Fraser Island je největším písečným ostrovem na světě
   * Je zapsán na seznam přírodního dědictví Unesco
   * Najdete zde unikátní druhy rostlin, které jinde nerostou
   * Jen zde jsou psi Dingo ve své původní, nekřížené formě
   * Deštný les zde, jako na jediném místě na světě, vyrůstá přímo na písečných dunách a v nadm. výšce 200 m.
   * Nalézá se zde více jak 350 druhů ptáku

   Na ostrově můžete potkat spoustu různých živočichů od dinga po různé druhy želv, rypouše sloního nebo žraloka. Fauna je zastoupena subtropickým pralesem, který bojuje s písečnými dunami o svoje místo na ostrově.

   Zajímavosti:
   Lake McKenzie - Nádherné jezero skryté uprostřed pralesa s pláží tvořenou pískem z přírodního minerálu – Silica. Jezero je skvělým místem na koupání nebo procházku po jeho malebném okolí.
   Central Station - Místo, kde kdysi bydleli dělníci těžící na ostrově Fraser písek. Nyní se využívá k piknikům a jako výchozí bod procházek do pralesa. Zdejší stezky pralesem patří k těm nejkrásnějším z celé Austrálie.
   Vrak Moheno - Slavný vrak lodi Moheno na hlavní pláži. Mohutná ikona ostrova.
   Lake Wabby - Nejhlubší jezero na ostrově. Je zasypáváno pohybující se dunou. Můžete zde pozorovat orla bělocípého.
   Říčka Elly - Největší říčka na ostrově. Můžete si v ní zaplavat nebo se podél jejího toku vydat do hloubi pralesa.
   Indiánská hlava - Slavná skála, ze které dobyvatele Jamese Cooka pozorovali místní Aboriginové. Skvělé místo k pozorování delfínů a žraloků.
   Jezírka Champagne - Jezírka ve skalních útesech, kde se můžete za přílivu koupat v teplé vodě a pozorovat moře.

   8. den

   FRASER ISLAND
   Dnes se zůčasněte Full day ranger-guided Beauty Spots eco tour.
   Dozvíte se mnoho užitečných informací o zdejší jedinečné přírodě a fungování ekosystému. Později si můžete zaplavat v křišťálové vodě jezera McKenzie. Po obědě se vydáte na nenáročný trek kolem Wanggoolba Creek a kolem deštného lesa. Odjezd k Seventy-Five Mile beach a zastávka na koupání v Eli Creek. Výlet k vraku lodi SS Maheno a okolní barevné písečné duny. Kolem 16.30 návrat zpět do hotelu.

   9. den

   BRISBANE
   Fakultativně prodloužení pobytu o další noc(i)

   Dnes vás čeká návrat zpět do Brisbane a přesun do hotelu.
   Ubytování.

   10. den

   BRISBANE - PRAHA
   Volný program do odletu. Ve smluvený čas transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

   V případě zájmu vám radí zajistíme cestou stopover.

   11. den

   PRAHA
   Přílet.

   Rozšiřující balíček: Rudý střed po vlastní ose

   Vydejte se do samotného rudého centra Austrálie a poznejte tak zcela odlišnou krajinu, která pravděpodobně nemá srovnání s žadným jiným místem na světě.

   1. den: SYDNEY - AYERS ROCK
   Transfer na letiště a odlet do Ayers Rock v „Rudém středu“ Austrálie.
   Po příletu si vyzvednete v autopůjčovně vůz a vydáte se do hotelu.
   Typ: terenní vůz 4x4
   kompletní pojištění All Incl.
   Ubytovaní na 2 noci v Ayers Rock.

   Pozn: nezapomeňte, že v Austrálii se jezdí na levé straně vozovky.

   Odpoledne se vydejte k přírodnímu monumentu v rudém centru, k prehistorickému monolitu Uluru, s neopakovatelným západem slunce nad rudým obrem tyčícím se z australské buše.
   Pozn: vstup do NP: 25 AUD/os.

   Uluru (dříve Ayers Rock) je jeden z největších monolitů na světě a bezpochyby nejznámější ikona australské pouště.
   Uluru je jeden z největších skalních monolitů na světě hrdě vystupující nad okolní rovinatou pouštní krajinu. Toto místo bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO nejen pro své podmanivé přírodní krásy, ale i pro významnou spirituální hodnotu, kterou ji místní domorodí obyvatelé přikládají.
   Tento skalní obr, vystupující 348 metrů nad okolní rovinatou krajinu je tvořen pískovcovými vrstvami, které jsou pokryty tenkou vrstvou oxidů železa, což monolitu propůjčuje typickou rudou barvu (a je ostatně jedním z důvodů, proč sem návštěvníci přijíždějí).
   Uluru je však unikátní také svými duchovními hodnotami, které představuje pro místní domorodé obyvatele kmene Anangu (vyslov Arr-na-ngoo) v jejich systému hodnot zvaném „tjukurpa“ (vyslov Chook-orr-paa).Oblast nabízí několik pohodlných způsobů jak se seznámit nejen s monolitem, ale i s domorodou kulturou.
   K dispozici je několik pěších vycházkových okruhů různé obtížnosti i s informačními tabulemi, nedaleké moderní kulturní centrum nabízí komplexní pohled do života a kultury domorodých obyvatel a velmi oblíbené je také pozorování východu a západu slunce.

   2. den: AYERS ROCK/ ULURU/KATA TJUTA
   Dnes se vydejte k Olgas (Kata Tjuta), což je skupina asi 30 gigantických dómů ležící 42 km západně od Uluru.
   Každopadně, ať už navštívíte Uluru nebo Kata Tjuta ráno při východu slunce, v poledne, či večer při západu slunce, bude to pokaždé pro Vás zcela jistě nový a nezapomenutelný zážitek.

   Kata Tjuta (dříve The Olgas) je unikátní skalní komplex nedaleko monolitu Uluru (Ayers Rock) uprostřed australské pouště. Kata Tjuta je komplexem 36 skalních dómů vystupujících zhruba 50 kilometrů západně od Uluru.
   Jelikož dohromady s unikátním monolitem Uluru tvoří národní park Uluru – Kata Tjuta, byla tato oblast zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO nejen pro své podmanivé přírodní krásy, ale i pro významnou spirituální hodnotu, kterou ji místní domorodí obyvatelé přikládají.
   Kata Tjuta a zdejší skalní dómy vystupují ještě o 200 výškových metrů výše než Uluru a jsou tvořeny pevným materiálem slepeným z pískovce, bahna a na povrchu také oxidů železa, což jim propůjčuje typickou rudou barvu. Kata Tjuta je pro místní domorodé obyvatele svatyní, kde se dodnes odehrává spousta tajemných ceremonií, o nichž toho víme jen velmi málo. Od komplexu také vede několik odboček k domorodým rezervacím, kam je však bez povolení vstup zakázán.

   3. den: WATARRKA - KINGS CANYON
   Vynechat byste při svě cestě po rudém středu něměli ani Watarrka neboli Kings Canyon, který je vzdálený asi 280 km. Vydejte se dnes na tuto cestu a doplňte si svou zkušenost o další neopakovatelný zážitek.
   Ubytování v Kings Canyon.

   Kings Canyon (též někdy přezdívaný jako "australský Grand Canyon") je přírodní amfiteátr a výsledek eroze uprostřed nehostinné australské pouště, zhruba 350 kilometrů od Alice Springs. Kings Canyon je ohromujícím výsledkem přírodní eroze v nehostinných podmínkách australské pouště. Kaňon leží uprostřed národního parku Watarrka, stranou od hlavní silnice Lasseter Highway, ale zajížďka k němu se určitě vyplatí. Příroda tu vytvořila unikátní amfiteátr, 100metrů hluboký rýpanec obřím krumpáčem uprostřed jinak rovinaté krajiny. V jeho svěžích zahradách přežívá více než 600 druhů flory a fauny a jeho jezírka a tůně jsou důležitou zásobárnou sladké vody.
   Kaňon nabízí jednu z nejhezčích turistických stezek v celé Austrálii, zhruba 3hodinový trek po okraji kaňonu, s výhledy nejen do jeho hlubin, ale především do okolní podmanivé pouštní krajiny.
   Během treku budete svědky výsledků přírodní eroze trvající milióny let – kolmé 100metrové pískovcové stěny ploché jako dálniční billboardy, zbarvené do odstínů máslově žluté až tmavě okrové, okolní skalní homole připomínající vosí hnízda, zelené ostrovy poskytující blahodárný stín a útočiště stovkám druhů okolní fauny a flory, nesmělé mostní konstrukce s příchutí prvních objevitelů, výhledy do krajiny a perfektní značení. Pro dobrodruhy je možnost vydat se do oblasti na terénních čtyřkolkách či velbloudech.

   4. den: GLEN HELEN GORGE
   Dnes se přesunete do soutěsky Glen Helen Gorge, nacházející se v ohybu řeky Finke, pravděpodobně nejstarší řeky na světě. Nedaleko je letiště, budete mít možnost si zaplatit vyhlídkový lety a poznat tuto neskutečnou obast ze zcela jiné perspektivy.
   Cesta do Glen Helen je prašná, nezpevněná Mereenie Loup Road, ke které jep otřeba povolení (cca 5 AUD není v ceně), které si vyzvedněte v The Visitor Centre, Glen Helen Resort nebo Hermannsburg Petrol Station nebo Kings Canyon Resort. Cestou se budete moci vykoupat v soutěsce Redbank Gorge a také navštivte posvátné místo Tnorala, kde se nachází obří kráter, který vznikl dopadem asteroidu, jmenuje se Gosse Bluff.
   Ubytování v Glen Helen.

   5. den: ALICE SPRINGS
   Dnešní relativně krátká cesta vede kolem pohoří Macdonnell Ranges. Cestou se zastavte podívat na skalní útvary Jessie a Emily Gap a soutěsku Trephina Gorge. Po příjezdu ubytování v civilizaci a odpočinek.

   6. den: ALICE SPRINGS - BRISBANE
   Vrácení vozu na letišti a odlet do Brisbaně, případně jiné destinace.


   Cena ve variantě Standard: 33.000 Kč/os.
   Cena zahrnuje: letenku Sydney - Ayers Rock / Alice Springs - Brisbane
   Pronájem vozu 4x4 na 6 dní
   Ubytování: 2x Voyages Outback Pioneer Hotel, 1x Kings Canyon Resort - standardní pokoj se snídaní, 1x Glen Helen Resort - standardní pokoj, Alice in the Territory - standardní pokoj


   Cena ve variantě Superior: 38.990 Kč/os.
   Cena zahrnuje: letenku Sydney - Ayers Rock / Alice Springs - Brisbane
   Pronájem vozu 4x4 na 6 dní
   Ubytování: 2x Voyages Sails In The Desert - pokoj Terrace Room se snídaní, 1x Kings Canyon Resort - Deluxe Spa Room, 1x Glen Helen Resort - standardní pokoj, Aurora Alice Springs - deluxe pokoj

   Pozn: balíček není samostatně prodejný, pouze v kombinaci s hlavním zájezdem.

   Rozšiřující balíček: Rudý střed s průvodcem

   1. den:SYDNEY - AYERS ROCK
   Po příletu vás čeká transfer do hotelu do hotelu. Odpoledne se vydáte na první výlet k monolitům Kata Tjuta a dále k soutěsce Walpa Gorge. Nakonec si při sklence vína vychutnáte západ slunce za monolit Uluru.
   Návrat do hotelu v Ayers Rock.

   Uluru (dříve Ayers Rock) je jeden z největších monolitů na světě a bezpochyby nejznámější ikona australské pouště.
   Uluru je jeden z největších skalních monolitů na světě hrdě vystupující nad okolní rovinatou pouštní krajinu. Toto místo bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO nejen pro své podmanivé přírodní krásy, ale i pro významnou spirituální hodnotu, kterou ji místní domorodí obyvatelé přikládají.
   Tento skalní obr, vystupující 348 metrů nad okolní rovinatou krajinu je tvořen pískovcovými vrstvami, které jsou pokryty tenkou vrstvou oxidů železa, což monolitu propůjčuje typickou rudou barvu (a je ostatně jedním z důvodů, proč sem návštěvníci přijíždějí).
   Uluru je však unikátní také svými duchovními hodnotami, které představuje pro místní domorodé obyvatele kmene Anangu (vyslov Arr-na-ngoo) v jejich systému hodnot zvaném „tjukurpa“ (vyslov Chook-orr-paa).Oblast nabízí několik pohodlných způsobů jak se seznámit nejen s monolitem, ale i s domorodou kulturou.
   K dispozici je několik pěších vycházkových okruhů různé obtížnosti i s informačními tabulemi, nedaleké moderní kulturní centrum nabízí komplexní pohled do života a kultury domorodých obyvatel a velmi oblíbené je také pozorování východu a západu slunce.

   Kata Tjuta (dříve The Olgas) je unikátní skalní komplex nedaleko monolitu Uluru (Ayers Rock) uprostřed australské pouště. Kata Tjuta je komplexem 36 skalních dómů vystupujících zhruba 50 kilometrů západně od Uluru.
   Jelikož dohromady s unikátním monolitem Uluru tvoří národní park Uluru – Kata Tjuta, byla tato oblast zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO nejen pro své podmanivé přírodní krásy, ale i pro významnou spirituální hodnotu, kterou ji místní domorodí obyvatelé přikládají.
   Kata Tjuta a zdejší skalní dómy vystupují ještě o 200 výškových metrů výše než Uluru a jsou tvořeny pevným materiálem slepeným z pískovce, bahna a na povrchu také oxidů železa, což jim propůjčuje typickou rudou barvu.
   Kata Tjuta je pro místní domorodé obyvatele svatyní, kde se dodnes odehrává spousta tajemných ceremonií, o nichž toho víme jen velmi málo. Od komplexu také vede několik odboček k domorodým rezervacím, kam je však bez povolení vstup zakázán.

   2. den: AYERS ROCK - KINGS CANYON
   Brzy ráno se při svítání vypravíte k Uluru. Máte na výber ze dvou možností prohlídek, A) individuální výlez na Uluru nebo B) průvodcovaný okruh kolem monolitu. Obě trasy zahrnují nakonec návštěvu prohlubně Mutitjulu Waterhole a kulturního centra původních obyvatel Uluru - Kata Tjuta Cultural Centre. Fakultativně možnost výletu helikoptérou. Odpoledne odjezd do Kings Canyon.
   Ubytování.

   Kings Canyon (též někdy přezdívaný jako "australský Grand Canyon") je přírodní amfiteátr a výsledek eroze uprostřed nehostinné australské pouště, zhruba 350 kilometrů od Alice Springs. Kings Canyon je ohromujícím výsledkem přírodní eroze v nehostinných podmínkách australské pouště. Kaňon leží uprostřed národního parku Watarrka, stranou od hlavní silnice Lasseter Highway, ale zajížďka k němu se určitě vyplatí. Příroda tu vytvořila unikátní amfiteátr, 100metrů hluboký rýpanec obřím krumpáčem uprostřed jinak rovinaté krajiny. V jeho svěžích zahradách přežívá více než 600 druhů flory a fauny a jeho jezírka a tůně jsou důležitou zásobárnou sladké vody.
   Kaňon nabízí jednu z nejhezčích turistických stezek v celé Austrálii, zhruba 3hodinový trek po okraji kaňonu, s výhledy nejen do jeho hlubin, ale především do okolní podmanivé pouštní krajiny.
   Během treku budete svědky výsledků přírodní eroze trvající milióny let – kolmé 100metrové pískovcové stěny ploché jako dálniční billboardy, zbarvené do odstínů máslově žluté až tmavě okrové, okolní skalní homole připomínající vosí hnízda, zelené ostrovy poskytující blahodárný stín a útočiště stovkám druhů okolní fauny a flory, nesmělé mostní konstrukce s příchutí prvních objevitelů, výhledy do krajiny a perfektní značení. Pro dobrodruhy je možnost vydat se do oblasti na terénních čtyřkolkách či velbloudech.

   3. den: KINGS CANYON - ALICE SPRINGS
   Celé dopoledne budete mít volný čas na prohlídku malého bratra amerického Grand Canyonu - Kings Canyon s nádhernými vyhlídkami na Národní park Watarrka. Odpoledne odjezd do Alice Springs.
   Ubytování.

   4. den: ALICE SPRINGS - BRISBANE
   Transfer na letiště a odlet do Brisbaně nebo jiné destinace.

   Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji: 30.590 Kč/os.
   Cena zahrnuje: letenku Sydney - Ayers Rock / Alice Springs - Brisbane
   Ubytování ve 3* hotelech a lodžích: 1x Ayers Rock např. Voyages Outback Pioneer Hotel, 1x Kings Canyon Kings Canyon Resort a 1x Alice in the Territory
   Výlety a dopravu ve skupině s dalšímu turisty s anglicky mluvícím průvodcem.

   Pozn: balíček není samostatně prodejný, pouze v kombinaci s hlavním zájezdem.
   Při kombinaci s více destinacemi (balíčky) výraznější sleva na letenky.

   Rozšiřující balíček: Australské safari

   Zažijte opravdové, autentické stylové dobrodružstvi. Cestujeme v menší skupině max 16 os. v upravenných offroadech 4x4. kromě toho, že spatříte přírodní skvosty Rudého středu jako je Uluru (Ayers Rock), Kata Tjuta (The Olgas) a Watarrka (Kings Canyon) budete mít příležitost poznat poušť a divočinu, cestovat po prašných cestach, přespávání v soukromých kempech, vařit si venku na ohni a spát pod nádhernou jižní oblohou s miriádami hvězd.

   1. den: SYDNEY - ALICE SPRINGS
   Po příletu do Alice Springs transfer do hotelu a po zbytek dne volný program.

   2. den: ALICE SPRINGS - AYERS ROCK (oběd, večeře)
   Velmi časně ráno vás vyzvedneme a vydáme na cestu. Cílem bude Uluru, ale ještě než dorazíme zastavíme se na velbloudí farmě na občerstvení. Další zastávka je v Mount Ebenezer Roadhouse, kde si můžete koupit nějaké umělecké dílko od místních aboriginců a než dorazíme do Ayers Rock nevynecháme ani vyhlídku na skálu Atilla (Mount Connor). Po příjezdu do NP Uluru-Kata Tjuta si dáme oběd a vydáme na prohlídku do kulturního centra (Tjukurpa) poznat starodávné zvyky, kulturu, nábeženství mstních původních obyvatel. Poté se vydáme na krátkou cestu k Uluru s možností výstupu na monolit (pokud to dovolí počasí). Závěr dne bude patřit poklidnému pozorování zapadajícímu slunci a měnící se barvě povrchu posvátného monolitu se skleničkou vína v ruce.

   Uluru (dříve Ayers Rock) je jeden z největších monolitů na světě a bezpochyby nejznámější ikona australské pouště.
   Uluru je jeden z největších skalních monolitů na světě hrdě vystupující nad okolní rovinatou pouštní krajinu. Toto místo bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO nejen pro své podmanivé přírodní krásy, ale i pro významnou spirituální hodnotu, kterou ji místní domorodí obyvatelé přikládají.
   Tento skalní obr, vystupující 348 metrů nad okolní rovinatou krajinu je tvořen pískovcovými vrstvami, které jsou pokryty tenkou vrstvou oxidů železa, což monolitu propůjčuje typickou rudou barvu (a je ostatně jedním z důvodů, proč sem návštěvníci přijíždějí).
   Uluru je však unikátní také svými duchovními hodnotami, které představuje pro místní domorodé obyvatele kmene Anangu (vyslov Arr-na-ngoo) v jejich systému hodnot zvaném „tjukurpa“ (vyslov Chook-orr-paa).Oblast nabízí několik pohodlných způsobů jak se seznámit nejen s monolitem, ale i s domorodou kulturou.
   K dispozici je několik pěších vycházkových okruhů různé obtížnosti i s informačními tabulemi, nedaleké moderní kulturní centrum nabízí komplexní pohled do života a kultury domorodých obyvatel a velmi oblíbené je také pozorování východu a západu slunce.

   Kata Tjuta (dříve The Olgas) je unikátní skalní komplex nedaleko monolitu Uluru (Ayers Rock) uprostřed australské pouště. Kata Tjuta je komplexem 36 skalních dómů vystupujících zhruba 50 kilometrů západně od Uluru.
   Jelikož dohromady s unikátním monolitem Uluru tvoří národní park Uluru – Kata Tjuta, byla tato oblast zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO nejen pro své podmanivé přírodní krásy, ale i pro významnou spirituální hodnotu, kterou ji místní domorodí obyvatelé přikládají.
   Kata Tjuta a zdejší skalní dómy vystupují ještě o 200 výškových metrů výše než Uluru a jsou tvořeny pevným materiálem slepeným z pískovce, bahna a na povrchu také oxidů železa, což jim propůjčuje typickou rudou barvu.
   Kata Tjuta je pro místní domorodé obyvatele svatyní, kde se dodnes odehrává spousta tajemných ceremonií, o nichž toho víme jen velmi málo. Od komplexu také vede několik odboček k domorodým rezervacím, kam je však bez povolení vstup zakázán.

   3. den: AYERS ROCK - KINGS CANYON (snídaně, oběd, večeře)
   Ráno se vám z vyhlídky od kempu naskytne výhled na východ slunce na Uluru a Kata Tjuta. Po snídani se vydáme ke skalám Kata Tjuta kde nás čeká pohodový 7km výšlap "Údolím větrů" Poté nás čeká odjezd do Kings Canyon.
   Cestou si dáme občerstvení, než na večer dorazíme do Kings Creek Cattle Station, kde je náš soukromý kemp s kompletním vybvením (WC, sprchy). Na míle daleko je opuštěná, divoká krajina se skvělými výhledy na George Gill. Večeře.

   4. den: KINGS CANYON - ALICE SPRINGS (snídaně, oběd)
   Dopoledne odpočinek a odjezd do NP Watarrka (Kings Canyon), kde vás čeká cca 6 km trek po tomto přírodním skvostu, který lze přirovnat k menšímu bratříčkovi amerického Grand Canyonu.Prohlédnete si "Amfiteátr" a "Ztracené město" a pokud budete chtít můžete si zaplavat v "Zahradě Eden". Odpoledne odjezd do Alice Spring po typické prašné cestě outbacku. Po příjezdu ubytování v hotelu.

   Kings Canyon (též někdy přezdívaný jako "australský Grand Canyon") je přírodní amfiteátr a výsledek eroze uprostřed nehostinné australské pouště, zhruba 350 kilometrů od Alice Springs. Kings Canyon je ohromujícím výsledkem přírodní eroze v nehostinných podmínkách australské pouště. Kaňon leží uprostřed národního parku Watarrka, stranou od hlavní silnice Lasseter Highway, ale zajížďka k němu se určitě vyplatí. Příroda tu vytvořila unikátní amfiteátr, 100metrů hluboký rýpanec obřím krumpáčem uprostřed jinak rovinaté krajiny. V jeho svěžích zahradách přežívá více než 600 druhů flory a fauny a jeho jezírka a tůně jsou důležitou zásobárnou sladké vody.
   Kaňon nabízí jednu z nejhezčích turistických stezek v celé Austrálii, zhruba 3hodinový trek po okraji kaňonu, s výhledy nejen do jeho hlubin, ale především do okolní podmanivé pouštní krajiny.
   Během treku budete svědky výsledků přírodní eroze trvající milióny let – kolmé 100metrové pískovcové stěny ploché jako dálniční billboardy, zbarvené do odstínů máslově žluté až tmavě okrové, okolní skalní homole připomínající vosí hnízda, zelené ostrovy poskytující blahodárný stín a útočiště stovkám druhů okolní fauny a flory, nesmělé mostní konstrukce s příchutí prvních objevitelů, výhledy do krajiny a perfektní značení. Pro dobrodruhy je možnost vydat se do oblasti na terénních čtyřkolkách či velbloudech.

   5. den ALICE SPRINGS - BRISBANE
   Transfer na letiště a odlet do Brisbane.


   Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji/ stanu: 27.990 Kč/os.
   Cena zahrnuje: letenku Sydney - Alice Springs - Brisbane
   Ubytování: 2x Alice in the Territory, 2x kemp
   Výlety a dopravu ve skupině s dalšímu turisty a anglicky mluvícím průvodcem.
   Pozn.: spacák si je možné pronajmou za 20 AUD/os.

   Pozn: balíček není samostatně prodejný, pouze v kombinaci s hlavním zájezdem.
   Při kombinaci s více destinacemi (balíčky) výraznější sleva na letenky.

   Rozšiřující balíček: Tropický sever - Cairns

   1. den: SYDNEY - CAIRNS
   Odlet ze Sydney do Cairns. Po příletu transfer do hotelu.

   Cairns je jedním z hlavních přístavů, odkud lodě vyjíždějí k Velkému bariérovému útesu. Turisticky zajímavá je příroda, která toto město obklopuje. Prales, jež se zde vyvinul před tisíci lety, je stejně jako Velký bariérový útes na seznamu UNESCO. Lidé mají také možnost vyjet trajektem na blízké ostrovy.

   2. den: CAIRNS
   Dnes vás čeká celodenní výlet se šnorchlováním na Velký bariérový útes. Fakultativně lze i klasické potápění s přístrojem nebo jsou k dispozici i několikadenní plavby nebo pobyty na ostrovech.

   Velký bariérový útes
   Toto místo plné ohromných korálových útesů je opravdu jedinečné. Obdobné krásy se dají najít i blíže Evropě, ale žádné z těchto míst se svou velikostí nemůže vyrovnat Velkému bariérovému útesu.
   Barva moře v tomto místě je neopakovatelně tyrkysově modrá. Západ slunce je typický hřejivými barvami. Východ slunce zase na horizontu maluje téměř dokonalou duhu všech barev. To všechno je možné zažít, pokud se vydáte alespoň na dvoudenní plavbu k největšímu korálovému útesu světa. To nejdůležitější na vás samozřejmě čeká pod hladinou. Korálové útesy všech barev, které zde žijí v symbióze s neméně pestrobarevnými rybami, klesají mnohdy desítky metrů pod hladinu. V některých místech jako by nešlo dohlédnout konce. Jinde zase máte možnost proplout nefalšovanou branou z korálů. Pro ty, co může podmořský svět oslovit, je toto místo rájem.

   3. den: CAIRNS - DAINTREE
   Ráno si vyzvednete v autopůjčovně vůz. Typ: střední kategorie - Toyota Camry nebo podobný, vč. kompletního pojištění All Incl

   Dnes se vydáte se na sever od Cairns, do nejstaršího deštného pralesa na světě, Daintree (cca 110 km).
   Cestou do prehistorického pralesního světa Vás opět jistě uchvátí úžasné výhledy na Velký bariérový útes. A pak už může následovat pozorování obrovských slanovodních krokodýlů při vyjížďce po řece Daintree s místními průvodci, který zde znají doslova každý kámen, každé stéblo trávy a snad i každého živočicha. Záleží jen na Vás, jaký z výletů a aktivit si zvolíte.

   Tropický prales Daintree je nejstarší tropický deštný prales na světě a je rájem pro jednodenní turisty z Cairns, milovníky přírody, tropické zeleně, mangrovových porostů i obrovských krokodýlů. Tropický prales Daintree skýtá útočiště pro spoustu unikátních druhů fauny a flory včetně obrovských slanovodních krokodýlů. Tato neprostupná tropická zeleň je součástí mnohem většího komplexu, rozkládajícího se na 500 km pobřeží od Townsville až po Cooktown. Předchůdci místních ekosystémů byli již na prakontinentu Gondwana a stáří určitých části Daintree bylo vědci určeno na zhruba 130 mil. let. Dnes je toto místo nejen chráněnou oblastí, národním parkem a položkou na seznamu UNESCO, ale především historickým inkubátorem spousty dnešních australských druhů fauny a flory, domovem slanovodních krokodýlů, rájem motýlů i vodního ptactva – jednoduše rájem milovníků přírody ve všech jejích proměnách a podobách.
   Oblast nabízí široké možnosti aktivit a vyplatí se věnovat jí alespoň jeden celý den. V nabídce je mnohé – plavba po krokodýlí řece, procházky v mangrovových porostech, pralesní cukrárna s vlastní zmrzlinou, čajové i kávové plantáže, koupání v azurové vodě sladkovodních říček i procházky uprostřed bujné zeleně, to vše korunováno bělostným mysem Cape Tribulation i odkrývání zajímavých spojitostí Cookovy plavby v roce 1770 s tímto regionem.
   Nejkrásnější je prales v období dešťů (od prosince do dubna), říčky jsou plné vody a všude je spousta motýlů, vodního ptactva i ryb a především je zde méně turistů.

   4. den: DAINTREE - CAIRNS - BRISBANE
   Pokud si ráno přivstanete, vydejte se k nedalekému mysu Cape Tribulation (plavba trajektem přes řeku Daintree, cca 20 AUD/OW) s mangrovníky a tajuplnými pralesními potůčky. Oblast na sever od Daintree k mysu je proslulá deštným pralesem, písečnými plážemi a rozeklanými horami Thorton Peak a Mt Sorrow. Cestou zpět se se můžete zastavit u některých skvělých pláží a vykoupat se v pacifiku, třeba ve Four Mile Beach, Pebbly Beach, Turtle Creek beach atd.
   Návrat zpět do Cairns na letiště, vrácení vozu a odlet do Brisbane.

   Fakultativně možnost prodloužení pobytu jak v Dantree, na některém z tropických ostrovů, nebo na pobřeží v některém z plážových hotelů severně od Cairns.


   Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* hotelech: 19.990 Kč
   Cairns: Bay Village Tropical Retreat
   Daintree: Daintree Wilderness Lodge

   Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelech: 25.690 Kč
   Cairns: Pullman Cairns International (pokoj s výhledem na přístav)
   Daintree: Silky Oaks Lodge

   Cena zahrnuje:
   letenku Sydney - Cairns - Brisbane
   ubytování: 2x Cairns a 1x Daintree
   Pronájem vozu střední kategorie na 2 dny.
   Celodenní výlet se šnorchlováním na Velký barierový útes

   Pozn: balíček není samostatně prodejný, pouze v kombinaci s hlavním zájezdem.
   Při kombinaci s více destinacemi (balíčky) výraznější sleva na letenky.

   Rozšiřující balíček: Whitsunday - Hamilton Island

   Zažijte opravdový tropický luxus na dohled Velkého barierového útesu na ostrově Hamilton. Zdejší plaže patří k nejkrásnějším na světě a není to jen reklamní trik, přesvědčte se na vlastní oči.

   1. den: SYDNEY - HAMILTON ISLAND
   Odlet ze Sydney na ostrov Hamilton ve vyhlášené oblasti Whitsunday. Transfer z letiště do hotelu. Ubytování na 4 noci.

   2.-4. den: HAMILTON ISLAND
   Odpočinek a relax na plážích. Možnost potápění, šnorchlování, kajaking, golf a další sporty. V rezoru jsou pro vás dále připraveny masáže, spa, fitness, beach club a mnoho dalšího.

   5. den: HAMILTON ISLAND - BRISBANE
   Transfer na letiště a odlet do Brisbane.

   Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu PALM BUGALOW ***: 23.400 Kč

   Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu REEF VIEW ****
   Pokoj s výhledem do zahrady: 24.190 Kč
   Pokoj s výhledem na moře: 29.990 Kč

   Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu BEACH CLUB *****: 32.100 Kč

   Cena zahrnuje:
   letenku Sydney - Hamilton Island - Brisbane
   transfer letiště - hotel - letiště
   ubytování na 4 noci ve zvoleném rezortu s polopenzí
   bezplatné sportovní aktivity: katamarány, fitness, spa a mořský kajak

   Pozn: balíček není samostatně prodejný, pouze v kombinaci s hlavním zájezdem.
   Při kombinaci s více destinacemi (balíčky) výraznější sleva na letenky.

   Rozšiřující balíček: Darwin a N.P. Kakadu

   Sever Austrálie je výjmečná část země a Národní park Kakadu je toho nejlepším příkladem.

   1. den SYDNEY - DARWIN
   Odlet ze Sydney do Darwinu. Po příletu vás čeka transfer do hotelu.
   Přenocování.

   2. den: DARWIN - MARY RIVER (snídaně, večeře)
   Brzy ráno vás vyzvedne průvodce a se skupinou se vydáte na 3 denní výlet do Mary River a Národního parku Litchfield a Kakadu.
   V NP Litchfield si prohlédnete dechberoucí vodopády, zároveň budete mít čas si i zaplavat. Pak si vychutnáte oběd a cesta pokračuje do oblasti Wulna, kde se setkáte s domorodými obyvateli této části země, lidmi Limilngan-Wulna. Zde budete mít možnost se blíže seznámit s Aboriginci a zkusit si zahrát na nástroj didgeridoo či si zaházet loveckým oštěpem. Zbytek dnes pak strávíte v oblasti Mary River, kde se nachází jedinečný ekosystém mokřadů. Je to ideální místo pro pozorování nejen exotických ptáků, ale i krokodýlu. Tuto možnost budete mít i během odpolední plavby. Přenocování v kempu.

   NP LITCHFIELD
   Tento národní park se nachází zhruba 100 kilometrů východním směrem od Darwinu. Ročně ho navštíví statisíce turistů, kteří zde naleznou úchvatné vodopády. Ty někdy končí v přírodních jezerech. Některé z nich jsou přitom oficiálně uznané jako bezpečné ke koupání. Na návštěvníky čekají také ohromná termitiště. Park nabízí hned několik tras, které člověka zavedou do neopakovatelných koutů této země.

   3. den: MARY RIVER - NP KAKADU (snídaně, oběd, večeře)
   Dnes vás čeká cesta do jednoho z nejkrásnějších národních parku na území Austrálie, NP Kakadu. Budete objevovat nejen jeho přírodní krásy ale i jeho kulturní dědictví zanechané a ředávané domorodými obyvateli.Česká vás i cesta do Maguk (Soutěska Barramundi), kde si budete moci zaplavat. Večer přenocování v kempu.

   NP KAKADU
   Tento národní park se rozkládá na rozloze zhruba 20 000 kilometrů čtverečních. To je plocha velká asi jako polovina Švýcarska.
   Ochrana tohoto území, které vyniká nedotčenou a divokou přírodou, byla zahájena v roce 1965, kdy byl podán návrh na ochranu oblasti území okolo Alligator River. Australská vláda později ustanovila park v několika fázích. V podobě, v jaké ho známe dnes, vnikl v roce 1991. Postupně byl také zapsán na seznam kulturního přírodního dědictví UNESCO.
   Domorodé obyvatelstvo tuto oblast obývá po dobu minimálně 40 000 let. Právě jim patří zhruba polovina půdy, předání druhé poloviny je nyní v řízení.V národním parku se dochovaly četné skalní malby. Jsou dvě velké oblasti, které se vyznačují tímto „skalním uměním“. Jedná se o oblast Ubirr. Tato oblast může být prozkoumána díky několika kilometrům stezek, které vás zavedou k malbám starým tisíce let. Druhou oblastí je Nourlangie, která se dá projít také pěšky. Hlavní místa jsou od parkoviště vzdálená pouhých pár minut chůze.
   Kromě umění původních obyvatel je tento park vyhledáván především pro svá přírodní bohatství. Ty spočívají ve stovkách různých druhů rostlin a živočichů. Na své si tu přijdou milovníci ptactva. Žije jich zde až 280 druhů.

   4. den: KAKADU - KARTHERINE (snídaně, oběd, večeře)
   Dnes se vydáte offroadem na akční jízdu k vyhlášeným vodopádům Jim Jim, které patří k tomu nejlepšímu z Kakadu. Jistě budete potřebovat delší chvilku na to vstřebat tento úchvatný přírodní skvost, 200 m vysoký vodopád padající do soutěsky z náhorní plošiny.
   Až se dosytosti vynadíváte přesunete se k neméně zajímavým vodopádům Twin Falls, kde vás také čeká plavba lodí. Odtud se pak vydáte do zlatokopeckého městečka Pine Creek, kde se přímo na hranici s NP Nitmuluk nachází váš kemp.

   5. den: KATHERINE - DARWIN (snídaně, oběd)
   Dnes vás čeká návrat do Darwinu a přenocování v hotelu. Dopoledne však můžete strávit např. fakultativní plavbou po Katherine Gorge nebo si vyjet sami na kánoii. Po odjezdu z Katherine Gorge se ještě zastavíte kaskádovitých vodopádů Edith Fallsnaž se vydáte na cestu australským outbackem zpět do Darwinu. Přenocování v hotelu.

   6. den: DARWIN - BRISBANE
   Transfer na letiště a odlet do Brisbane.

   Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji/stanu: 41.590 Kč/os.
   Cena zahrnuje: letenku Sydney - Darwin - Brisbane
   Ubytování: 2x Darwin ve 3* hotelu 3x stany v kempech
   Stravování: 4x snídaně, 3x obědy, 3x večeře
   Transfer letiště - hotel - letiště
   Výlety a dopravu ve skupině s dalšímu turisty a anglicky mluvícím průvodcem.

   Pozn: balíček není samostatně prodejný, pouze v kombinaci s hlavním zájezdem.

   Rozšiřující balíček: Melbourne

   Melbourne není zdaleka pověstné jen soupeřením se Sydney, ale také příjemnou atmosférou a mnohými zajímavostmi. Charakterizovat by se Melbourne dalo třemi slovy: pulzující, živé a přívětivé. Toto město vás uspokojí, ať už jste milovníky dobrého jídla, sportu nebo umění. A kdyby vám přeci jen přestalo stačit, přejděte po mostě na nedaleký Phillip Island.

   1. den: SYDNE - MELBOURNE
   Přelet ze Sydney do Melbourne. Po příletu vás čeká transfer do hotelu a ubytování. Zbyvající část dne volný program.

   Melbourne

   Soupeření se Sydney
   S počtem obyvatel okolo 3,5 miliónu se řadí až za Sydney , ale v mnohém je s největší australskou metropolí srovnatelné. Rivalita mezi oběma největšími městy je zřejmá nejenom mezi obyvateli těchto měst, ale i turisté mají často ve zvyku tato dvě velkoměsta porovnávat. Melbourne se nedá upřít především odlehčená atmosféra, která je zde všudy přítomná.

   St. Kilda
   Jedna z velmi známých čtvrtí města se rozkládá zhruba sedm kilometrů od centra. Původně se jednalo o místo, kde si své soukromé paláce stavěla velká část místní honorace.
   Postupem času se z tohoto předměstí stalo místo vyhledávané turisty, a to nejen pro své pláže, lunapark a rušný noční život, ale především také pro velký počet různých uměleckých a hudebních akcí, které se zde konají. Jedná se například o filmový festival nebo literární festival. Největší akcií je St. Kilda festival, který každoročně přiláká stovky tisíc lidí.

   Kde se dobře najíst
   Unikátní a opravdu nezapomenutelnou může být večeře v jedoucí starodávné tramvaji, která vás během vaší večeře zaveze do některých velmi zajímavých koutů Melbourne. Mezi ně patří například Toorak Road, známá luxusními obchody, nebo pařížský konec Collins Street.

   Phillip Island
   Tento ostrov ležící v blízkosti Melbourne je s pevninou spojen mostem. Na jedné jeho straně je město San Remo, na druhém konci se nachází Newhaven, který je součástí ostrova.
   Na ostrově žije permanentně pouze 7 000 obyvatel. Každoročně jej ale navštíví neuvěřitelných 3,5 miliónů turistů, kteří zde hledají především pověstnou kolonii tučňáků. Ti den co den vychází na večer z moře na pláž. Tato podívaná běžně známá pod názvem Penguin Parade se odehrává na území národního parku Phillip Island Nature Park.

   Kolonie tuleňů
   Populární atrakcí jsou také skaliska, kde pobývá velké množství tuleňů. Jedná se o největší kolonii tuleňů v celé Austrálii, jejichž počet je odhadován až na 16 000.

   2. den: MELBOURNE
   Dnes se vydáte na celodenní skupinový výlet z Melbourne na výlet na vyhlášenou Great Ocean Road, kde se nachází úchvatné pobřežní panorama 12 Apoštolů - galerie abstraktních skulptur lemujících pobřeží v délce několika kilometrů a záliv Loch Ard Gorge, který připomíná norské fjordy.

   Great Ocean Road, jako scénická cesta po pobřeží, byla vyhlášena jako jedna z 10 nejhezčích na světě. Úchvatná pobřeží plné vysokých útesů a skalních útvarů, vyhlášené pláže, včetně surfařsky světově známé Bells Beach, sousedící s deštným pralesem, kde máte možnost z bezprostřední blízkosti spatřit klokany, papoušky a koaly žijící ve svém přirozeném prostředí. Největší atrakcí, ne však jedinou, jsou skalní útvary v moři, tzv. 12 Apoštolů. Tato cesta začíná v Melbourne, druhého největšího města Austrálie, centra sportu a kultury, kde mimo jiné můžete navštívit vyhlášené galerie a divadla nebo světově známé sportovní turnaje.

   3. den: MELBOURNE
   Volný program na individuálni poznávání města. Fakutlativně je k výběru velké množství výletů jak v Melbourne, tak i mimo něj. Kromě výše zmíněných atrakcí jako je Phillip Island jsou to např. i vyhlášené vinice Yarra Valley.

   4. den: MELBOURNE - BRISBANE.
   Transfer na letiště a odlet do Brisbane.


   Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* hotelu: 12.290 Kč/os.
   Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelu: 13.690 Kč/os.

   Ubytování:
   3* Ibis Styles Melbourne a pod.
   4* Citadines on Bourke Melbourne a pod.

   Cena zahrnuje: letenku Sydney - Melbourne - Brisbane
   Ubytování: 3x ve vybraném hotelu v Melbourne bez stravování
   Transfer letiště - hotel - letiště
   Výlet na Great Ocean Road a dopravu ve skupině s dalšímu turisty a anglicky mluvícím průvodcem.

   Pozn: balíček není samostatně prodejný, pouze v kombinaci s hlavním zájezdem.
   Při kombinaci s více destinacemi (balíčky) výraznější sleva na letenky.

   Rozšiřující balíček: Tasmánie

   Tasmánie je nejjižnějším ostrovním státem Austrálie, který leží zhruba 300 km od pevniny. Často je nazývána jako země Under Down Under.
   Nejznámějším městem je hlavní město Hobart. Do povědomí se dostává zejména díky jachtařským závodům Sydney - Hobart, které se konají každým rokem o Vánocích.Tento ostrovní stát je známý především svou nádhernou přírodou a mnoha národními parky. V centru ostrova se nachází jeden z nejznámějších národních parků Cradle Mountain, ve kterém najdete i nejhlubší sladkovodní jezero Austrálie. Objevíte tu také husté deštné pralesy, vysoká pohoří a obří eukalyptové lesy. Na jihozápadě můžete objevovat původní věznici a trestaneckou osadu. Dále na západ vás čekají nádherné přímořské oblasti s úžasnými plážemi.

   1. den: SYDNEY - HOBART
   Odlet do Hobartu v Tasmánii. V autopůjčovně na letišti v Hobartu si vyzvednete vůz. Typ: Hyundai Elantra nebo pod.
   Zbytek dne volný program na objevování Hobartu.

   Hobart je hlavním městem Tasmánie a leží v jižní části ostrova. Místní přístav je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Jedna z nejrušnějších australských slavností se tu pravidelně odehrává koncem prosince, kdy u přístavní hráze Constitution Dock končí svou pouť účastníci plachetní regaty na trati mezi Sydney a Hobartem. Ve městě najdete řadu zajímavých historických památek, od veřejných budov po malebné obytné domy. Srdcem Hobartu je náměstí Salamanca Place obklopené mnoha restaurovanými kamenními domy z 19.stol., v nichž dnes sídlí různé umělecké obchody, butiky a restaurace. Za návštěvu stojí také historická budova parlamentu Parliament House z roku 1840, královské divadlo Theatre Royal či kasárna Anglesea Barrack (nejstarší vojenská ubytovna v Austrálii).

   2. den: HOBART - STRAHAN
   Odjezd do Strahanu. Dnešní cesta Vás zavede do Národního parku Mt Field, který je v Tasmánii nejstarším, kde nesmíte minout vodopády Russel Falls. Cestou se také zastavte u jezera St. Clair.

   3. den: STRAHAN - CRADLE MOUNTAIN
   Odjezd do Cradle Mountain na západním pobřeží Tasmánie.
   Cradle Mouintain platí ua jeden z nejhezčích národních parků v Tasmánii. Užjete si procházku kolem jezera Dove Lake a výhledy z hory Cradle Mountain.
   Národní park Cradle Mountain a Lake St. Claire National Park
   Je jednou z nejvíce navštěvovaných oblastí v Tasmáni. Turisté zde mohou obdivovat vodopády, strmé horské štíty, dešťové lesy či jezera. V parku se rovněž hojně vyskytují typičtí tasmánští savci: klokani, divoké kočky nebo Tasmánští čerti (Tasmanian Devil)

   Vznik parku
   Svému vzniku vděčí tento národní park Australanovi rakouského původu Gustavu Weindorferovi. Ten usiloval o prohlášení tohoto území národním parkem od roku 1912 až do roku 1922.

   Nejvyšší hora Tasmánie
   V parku leží i nejvyšší hora celé Tasmánie, kterou je Mount Ossa, jejíž vrchol leží ve výšce 1 617 metrů nad mořem.

   Tůra k jezeru St. Claire
   V parku dodnes stojí Weindorferova lesní chata Waldheim Chalet, v níž sídlí přírodovědné středisko. Právě v něm se mohou zájemci přihlásit na túru po slavné stezce Overland Track, která protíná rozmanitou krajinu a vede divokou tasmánskou přírodou - vysokohorskými vřesovišti, travnatými pláněmi, údolími vodopády i deštnými pralesy. Zvládnout se dá v průměru za pět dnů a nocování je možné ve stanech, veřejných nebo soukromých chatách. V polovině cesty narazíte na horu Mount Ossa vysokou 1617 metrů nad mořem, která je nejvyšší horou celé Tasmánie. .

   4. den: CRADLE MOUNTAIN
   Volný program na výlety do parku.

   5. den: CRADLE MOUNTAIN - LAUNCESTON
   Dnes se vydejte na cca 2 hod. cestu přes malebná městečka jako Elizabeth Town, Deloraine, a pod. do provičního města Launceston.

   Do Launcestonu, druhého největšího tasmánského města, lidé jezdí především kvůli Cataract Corge. Působivá rokle je jedním z nejkrásnějších koutů Tasmánie, a navíc dobrým turistickým cílem v každém ročním období. Jeden z nejkrásnějších koutů Tasmánie je téměř součástí tohoto města. Od centra k místu, kde leží Cataract Gorge, je to pouhých pět minut jízdy. Jedná se o působivou rokli, kterou si razí cestu řeka South Esk.

   6. den: LAUNCESTON - NP FREYCINET
   Přejezd na východní pobřeží do Národního parku Frycinet

   Nejproslulejším místem národního parku Freycinet je nádherná zátoka Wineglass Bay s obloukovitou pláží s bílým pískem. Moře zde má tyrkysovou barvu. Člověk jako by se nacházel kdesi na tropickém ostrově v Queenslandu. Wineglass Bay dokonce americký magazín zvolil jako jednu z deseti nejkrásnějších pláží světa.
   Národní park Freycinet láká také milovníky aktivního odpočinku a poznávání. Hojně se sem sjíždějí horolezci, pěší turisté, ale také vyznavači vodních sportů, jako je potápění, surfing, jízda na kajaku nebo plavání. Trekeři si zde přijdou na své, park je totiž protkán mnoha turistickými stezkami, které vedou přes pobřeží, kopce, kolem mysů, lagun a do vnitrozemí. Velkým zážitkem bývá jízda podél východního pobřeží směrem na sever, kdy se před vámi otevřou výhledy na oceán, útesy, písečné zátoky a bažiny. Nadšeni budou v Národním parku Freycinet také ornitologové, kteří zde mohou pozorovat mořské orly, černé labutě a mnoho dalších ptačích druhů.

   7. den: NP FREYCINET
   Volný program.

   8. den: NP FREYCINET - HOBART
   Odjezd zpět do Hobartu. Cestou si však máte možnost ježtě zajet do Port Arthur.
   Port Arthur byl založen jako dřevařský závod a trestanecká kolonie pro nenapravitelné zločince. Věznice, která vznikla roku 1830 je pokládána za nejtvrdší svého druhu v britském impériu. Zůstala v provozu až do roku 1877 a prošlo jí přes 12 000 trestanců. Dnes patří k nejnavštěvovanějším památkám Tasmánie. Port Arthur je vzdálen pouhých 102 km od Hobartu a je tak jedinečným typem na jednodenní výlet.

   9. den: HOBART - BRISBANE
   Vrácení vozu na letišti a odlet do Brisbane.


   Cena za os. ve dvolůžkovém pokoji: 31.230 Kč

   Cena zahrnuje:
   - letenku Sydney - Hobart - Brisbane
   - pronájem vozu na 9 dní včetně kompletního pojištění
   - ubytování ve 3-4* hotelech a lodžích
   - stravování: 3x snídaně

   Pozn: balíček není samostatně prodejný, pouze v kombinaci s hlavním zájezdem.
   Při kombinaci s více destinacemi (balíčky) výraznější sleva na letenky.