800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAustrálie a Velký bariérový útes

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Sydney.
2. den: Let na trase s mezipřistáním v Asii.
3. den: Po příletu do Sydney krátká orientační prohlídka města s vyhlídkou na budovu Opery a přístavní most, ubytování, volný program na dorovnání časového posunu. Nocleh v Sydney.
4. den: Sydney, pěší prohlídka města, při níž navštívíme čtvrť Circular Quay s budovou Opery, most Harbour Bridge, čtvrť The Rocks, vyhlídkovou věž AMP Tower, Hyde Park či katedrálu svaté Marie. Projedeme centrem města monorailem, případně lodí po zálivu. Nocleh v Sydney.
5. den: Výlet do Canberry, metropole Austrálie. Prohlídka zahrnuje většinu atrakcí na obou březích jezera Lake Burley Griffin včetně originální budovy parlamentu. Večer návrat do Sydney. Nocleh.
6. den: Výlet do Blue Mountains. Nejdříve zastavíme v parku divokých zvířat Wildlife Park, kde uvidíte na vlastní oči klokana, koalu, ježuru či pštrosa emu. V Blue Mountains navštívíme vyhlídku na skalní útvar Tři sestry a vyjdeme si na procházku eukalyptovým lesem. Zpět se svezeme nejstrmější železnicí světa.
7. den: Transfer na letiště v Sydeny, přelet do přímořského ráje Gold Coast severně od Sydney a transfer do hotelu. Volno na plážích Surfers Paradise. Nocleh.
8. den: Volno na nekonečných plážích Gold Coast nebo výlet do deštného pralesa Národního parku Lamington s nádhernými výhledy. Nocleh na Gold Coast.
9. den: Přejezd přes Sunshine Coast do Hervey Bay – výchozího bodu pro návštěvu ostrova Fraser Island. Cestou prohlídka Brisbane, centra státu Queensland.
10. den: Výlet na největší písečný ostrov světa Fraser Island či volno na pláži. Ostrov a Národní park Great Sandy je známý neskutečně širokou pláží a písečnými dunami. Nechybějí čirá sladkovodní jezírka nebo deštný prales. Nocleh.
11. den: Přejezd do Rockhamptonu, překročení obratníku Kozoroha. Nocleh.
12. den: Přejezd do Airlie Beach, výchozího bodu pro návštěvu rezervace Whitsundays. Ubytování, volno na pláži. Nocleh.
13. den: Celodenní výlet do národního parku na ostrovech Whitsunday. Ostrovy nabízejí široké možnosti vodních radovánek – potápění, šnorchlování, koupání a romantické procházky. Nocleh.
14. den: Cesta přes Townsville s možností návštěvy akvária, v němž se dozvíme vše o životě na Bariérovém útesu. Odpoledne přejezd do Cairns. Nocleh.
15. den: Cairns, volno na plážích tropického severu nebo fakultativně výlet lodí se skleněným dnem pro pozorování podmořského života Velkého bariérového útesu – největšího korálového útesu planety. Možnost potápění či šnorchlování. Fakultativně též let vrtulníkem nad útesem. Nocleh.
16. den: Cairns, volno na plážích tropického severu nebo celodenní výlet do nedaleké Kurandy, která se nachází uprostřed deštného pralesa. Jízda železnicí kolem vodopádů a nejdelší lanovkou na světě nad deštným pralesem bude zakončena v místním kulturním centru vystoupením domorodé skupiny písní a tanců. Můžete si také vyzkoušet hod bumerangem nebo hru na domorodý nástroj Didgeridoo. Nocleh v Cairns.
17. den: Transfer na letiště a odlet z Cairns do Prahy s mezipřistáním v Asii.
18. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Cairns

21°C Bouřky

×