800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAustrálie pro každého

  • Sydney
  • Barbecue
  • Opékání na pouštní farmě

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

samostatně odlet z Prahy, let s přestupy.

2. den:

přílet do Melbourne. Setkání s průvodcem. Po příletu vyřízení imigračních formalit, ubytování a nocleh.

3.- 4. den:

ranní odjezd z Melbourne s možností návštěvy zlatokopeckého městečka Sovereign Hill v oblasti Ballarat. Následně přejezd do NP Grampians. Průzkum tohoto vyhlášeného národního parku s vodopády, bujnou vegetací i tradiční australskou faunou (především koaly a stáda klokanů). Vyhlídky Balconies a procházka k nedalekému vodopádu. Vrcholem bude procházka k vyhlídce Pinnacles skrz Grand Canyon. Nocleh. Další den prohlídka jedné z nejkrásnějších scénických silnic světa, slavné Great Ocean Road. Bizarní skalní útvary, 12 apoštolů, London Bridge, spousta věhlasných australských pláží i přímořských letovisek. Nocleh.

5. den:

přejezd zpět do Melbourne. Následně prohlídka centra Melbourne. Jízda historickou tramvají, návštěvy tenisového komplexu Australian Open (zvenku), procházka v Čínské čtvrti (Chinatown) a podél řeky Yarra s moderním náměstím Federace, večerní vyhlídka z moderní věže Eureka 360° (fakultativně). Nocleh.

6. den:

přelet do Alice Springs a následně přejezd ke Královskému kaňonu. Krátká prohlídka pouštního města Alice Springs, následně aboriginská stanice s ukázkami místního umění a stanice silničních pouštních vlaků v Erldunda. Nocleh nedaleko Královského kaňonu, na jedné z posledních tradičních velbloudích farem v australském vnitrozemí. Večerní BBQ v poušti, kdy zažijete pravé australské grilování v úchvatné lokalitě. Nocleh.

7. den:

brzy ráno přejezd ke Kings Canyon a krásná túra po obvodu Královského kaňonu (2-3 hod.), případně lehčí varianta po dně kaňonu (1 hod.). Přejezd k Uluru s pouštními zastávkami. Navštívíte aboriginské kulturní centrum. Dále procházky u nejzajímavějších míst u Uluru a prohlídka vodního zdroje Mutitjulu a další soutěsky. Večer západ slunce u Uluru a přesun zpět do hotelu. Nocleh.

8. den:

ráno východ slunce u posvátné Uluru. Ranní túra soutěskami skalního masivu Kata Tjuta podél staré aboriginské stezky lidu Anangu Údolím větrů (max. 3-4 hod.), příp. krátká varianta Walpa (1 hod.) mezi tajemné skalní hlavy. Po odpočinku odjezd do Alice Springs. Večer návštěva pouštních barů s živou hudbou a šťavnatými steaky (fakultativně). Nocleh.

9. den:

dopoledne prohlídka Alice Springs, vyhlídka z vrcholu Anzac Hill. Vynikající možnosti nákupu místních suvenýrů, možnost návštěvy historické telegrafní stanice a stanice létajících doktorů. Přelet do tropického Cairns. Pro zájemce možnost večerní procházky po promenádě s nákupy na zdejším nočním trhu Night Market a pozorováním netopýrů (kaloňů). Nocleh.

10. den:

výlet do historického městečka Kuranda a na náhorní sopečnou plošinu Atherton. K cestě můžete využít nejdelší lanovku světa nad korunami stromů (fakultativně). V Kurandě možnost nákupů na zdejších vyhlášených trzích s místní produkcí a návštěva motýlí ZOO. Následuje program na sopečné plošině Atherton, kde prozkoumáme oblast s posvátnými majestátními stromy Fig. Večer zpět do Cairns. Nocleh.

11. den:

celodenní výlet do nejstaršího pralesa na světě Daintree. Prohlídku jedinečného rezervoáru života nám umožní místní zkušený průvodce, s nímž se budeme moci vydat na vyjížďku po umělém jezírku, které obývají desítky obrovských krokodýlů. Dále se setkáte také se vzácnými kasuáry, rudými klokany, koalami i spoustou tropických papoušků. V pralese Daintree budete moci pozorovat exotické vodní ptactvo a projdete se i unikátními porosty mangrovů. Odpoledne ochutnáte vynikající pralesní zmrzlinu a navštívíte zdejší čajovou plantáž. Na závěr dne úchvatný mys Tribulation a jeho kokosové háje, pralesní potůčky plné želv a liduprázdné pláže. Večerní návrat do Cairns. Nocleh.

12. den:

volný den v Cairns nebo fakultativně celodenní výlet na neporušené části Velkého bariérového útesu. Necháme se pohltit pestrobarevnou záplavou podmořského života. Uvidíme želvy a velké útesové ryby. Pro zájemce je připravena možnost potápění s instruktorem (i pro nepotápěče). Výlet na útes je na katamaránu v malé skupince max. 20 osob. Dále možnost výletu na Green Island (pro ty, co nemají zájem o šnorchlování). Nocleh.

13. den:

přelet do Sydney. Prohlídka centra Sydney. Úchvatné scenérie Opery v Sydney a Harbour Bridge, spolu s botanickou zahradou a hejny papoušků a kaloňů. Návštěva starobylé čtvrti The Rocks se spoustou typicky australských hospůdek s okouzlujícím panoramatem, vynikajících restaurací i vinných barů. Projížďka lodí v přístavu. Nocleh.

14. den:

celodenní výlet do oblasti přírodních krás Modrých hor (UNESCO). Prozkoumáte známý skalní útvar Tři sestry i vodopády Wentworth, navštívíte Scenic World, kde se projedete nejstrmější železnicí na světě. Poté podniknete nenáročnou procházku v kaňonu plném mohutných eukalyptů a vše zakončíte unikátní lanovkou nad korunami vzrostlého lesa. Návrat do Sydney, s prohlídkou večerního Sydney případně zastávkou v Sydney Olympic Park. Nocleh.

15. den:

volný den v Sydney. Pro zájemce je připravena možnost průzkumu východního pobřeží Sydney. Navštívíte skalnaté útesy Watsons Bay, vykoupete se na slavné pláži Bondi, kde prozkoumáte úchvatné pobřeží. Odpoledne návštěva Chinatown, případně volný program spojený s prohlídkou Námořního muzea, obřího akvária v zátoce Darling aj. Nocleh.

16. den:

dopoledne individuální program v Sydney, poslední nákupy suvenýrů i poslední australské pivo. Rozloučení s Austrálií a samostatně odpolední odlet do ČR s přestupem.

17. den:

přílet do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Cairns

25°C Jasno

Sydney

22°C Převážně oblačno