800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAustrálie: Sydney - Melbourne - Tasmánie - Cairns - Daintree

19-denní kombinovaný zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET
Odlet z Prahy do Londýna.

3. den

SYDNEY
Transfer z hotelu na letiště a odlet do Sydney.
Po příletu transfer z letiště do hotelu. Ubytování a odpočinek.

4. den

SYDNEY
Dopoledne Vás čeká seznamovací skupinová prohlídka Sydney, prohlédnete si oblast starého města The Rock, pohled na jednečnou budovu Sydneyské opery , Sydney Harbour Bridge, navštívíte Oxford Street a nevynecháte ani zdejší pláže Tamarama či Bondi. Závěr pak bue patřit plavbě po přístavu kolem Circular Quay, během kterého si kromě skvělých a nevšedních pohledů také vychutnáte oběd.
Večer doporučujeme navštívít Sydney Tower, po večeři a sklence dobrého australského vína se Vám jistě bude lépe usínat, i přes časový posun.

5. den

SYDNEY
Celodenní výlet do národního parku Blue Mountains s anglicky hovořícím průvodcem. Tento park je asi nejznámější v okolí Sydney, uvidíte skalní formaci Tři sestry, zastavíte se i v dějišti OH 2000.

6. den

MELBOURNE
Transfer na letiště a odlet do Melbourne. Po příletu ubytování. Melbourne je hlavní město australského státu Victoria a po Sydney druhé nějvětší město v zemi. Počet obyvatel je 3,8 miliónu. V letech 1901 až 1927 bylo hlavním městem Austrálie. Město leží na březích řeky Yarra river. Jižní Melbourne je omýván zátokou Port Phillip.
Melbourne je často nazýván „Australské zahradní město“ z důvodu četných zahrad a parků. Ty kontrastují s moderní zástavbou mrakodrapů. Centrum zaujímá City of Melbourne.

7. den

MELBOURNE
Během dne prozkoumejte nezčetná zákoutí kolem melbournského přístavu a centrální části města. Na rozdíl od Sydney je Melbourne uvolněné a ne tak hektické a přímo vybízí k příjemnému posezení v některé z kaváren či restaurací a nerušnému odpočinku.

8. den

MELBOURNE
Celodenní výlet na vyhlášenou Great Ocean Road, kde se nachází úchvatné pobřežní panorama 12 Apoštolů - galerie abstraktních skulptur lemujících pobřeží v délce několika kilometrů a záliv Loch Ard Gorge, který připomíná norské fjordy. V ceně výletu je zahrnut oběd.
Great Ocean Road, jako scénická cesta po pobřeží, byla vyhlášena jako jedna z 10 nejhezčích na světě. Úchvatná pobřeží plné vysokých útesů a skalních útvarů, vyhlášené pláže, včetně surfařsky světově známé Bells Beach, sousedící s deštným pralesem, kde máte možnost z bezprostřední blízkosti spatřit klokany, papoušky a koaly žijící ve svém přirozeném prostředí. Největší atrakcí, ne však jedinou, jsou skalní útvary v moři, tzv. 12 Apoštolů. Tato cesta začíná v Melbourne, druhého největšího města Austrálie, centra sportu a kultury, kde mimo jiné můžete navštívit vyhlášené galerie a divadla nebo světově známé sportovní turnaje.

9. den

TASMANIA / CRADLE MOUNTAIN
Ráno transfer na letiště a odlet na ostrov Tasmania do města Launceston. Přílet po poledni. Na letišti si vypůjčíte vůz a vydáte se cca 2 hod. cestu přes městečka Deloraine, Elizabeth Town, Moltema, Sheffield, Gowrie Park a Daisy Dell do Cradle Mountain.
Tasmánie je nejjižnějším ostrovním státem Austrálie, který leží zhruba 300 km od pevniny. Často je nazývána jako země Under Down Under. Nejznámějším městem je hlavní město Hobart. Do povědomí se dostává zejména díky jachtařským závodům Sydney - Hobart, které se konají každým rokem o Vánocích.
Tento ostrovní stát je známý především svou nádhernou přírodou a mnoha národními parky. V centru ostrova se nachází jeden z nejznámějších národních parků Cradle Mountain, ve kterém najdete i nejhlubší sladkovodní jezero Austrálie. Objevíte tu také husté deštné pralesy, vysoká pohoří a obří eukalyptové lesy. Na jihozápadě můžete objevovat původní věznici a trestaneckou osadu. Dále na západ vás čekají nádherné přímořské oblasti s úžasnými plážemi.

10. den

TASMANIA / CRADLE MOUNTAIN
Volný program v Cradle Mountain. Dnes buedete mít čas objevovat krásy okolní přírody.

11. den

TASMANIA / STRAHAN
Cesta autem do World Heritage Cradle Mountain National Parku – nejhezčí národní park v Tasmánii. Užjete si procházku kolem jezera Dove Lake a výhledy z hory Cradle Mountain. Večer příjezd do Strahanu na západním pobřeží Tasmanie. Délka trasy cca 155 km.
Národní park Cradle Mountain
Je jednou z nejvíce navštěvovaných oblastí v Tasmáni. Turisté zde mohou obdivovat vodopády, strmé horské štíty, dešťové lesy či jezera. V parku se rovněž hojně vyskytují typičtí tasmánští savci: klokani, divoké kočky nebo Tasmánští čerti (Tasmanian Devil).

12. den

TASMANIA / HOBART
Odjezd ze Strahanu do Hobartu (cca 290 km). Dnešní cesta Vás zavede do Národního parku Mt Field, který je v Tasmánii nejstarším, kde nesmíte minout vodopády Russel Falls. Cestou se však ještě zastavte u jezera St. Clair. Večer příjezd do Hobartu.
Národní park Mount Field
Je oblíbeným místem milovníků přírody a vzdálený pouze hodinu jízdy od Hobartu. V zimě je velmi oblíben jako středisko zimních sportů. Přes léto pokrývají zdejší pláně a vřesoviště nekonečně pestré koberce horských květin.

13. den

TASMANIA / PORT ARTHUR
Volný den, který můžete věnovat odpočinku v Hobartu nebo se vypravit do Part Arthur na východní pobřeží.
Hobart je hlavním městem Tasmánie a leží v jižní části ostrova. Místní přístav je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Jedna z nejrušnějších australských slavností se tu pravidelně odehrává koncem prosince, kdy u přístavní hráze Constitution Dock končí svou pouť účastníci plachetní regaty na trati mezi Sydney a Hobartem. Ve městě najdete řadu zajímavých historických památek, od veřejných budov po malebné obytné domy. Srdcem Hobartu je náměstí Salamanca Place obklopené mnoha restaurovanými kamenními domy z 19.stol., v nichž dnes sídlí různé umělecké obchody, butiky a restaurace. Za návštěvu stojí také historická budova parlamentu Parliament House z roku 1840, královské divadlo Theatre Royal či kasárna Anglesea Barrack (nejstarší vojenská ubytovna v Ausrálii).
Port Arthur byl založen jako dřevařský závod a trestanecká kolonie pro nenapravitelné zločince. Věznice, která vznikla roku 1830 je pokládána za nejtvrdší svého druhu v britském impériu. Zůstala v provozu až do roku 1877 a prošlo jí přes 12 000 trestanců. Dnes patří k nejnavštěvovanějším památkám Tasmánie. Port Arthur je vzdálen pouhých 102 km od Hobartu a je tak jedinečným typem na jednodenní výlet.

14. den

CAIRNS
Ráno vrácení vozu na letišti v Hobartu a odlet do Cairns s přestupem v Sydney. Po příletu transfer do hotelu.

15. den

CAIRNS
Dnes Vás čeká skvělý den, v hotelu Vás vyzvedne průvodce a vydáte se na celodenní výlet na Velký bariérový útes. Šnorchlování u mělkých korálů Vám nabídne jedinečnou čarokrásnou podívanou, kdy se doslova můžete nechat pohltit pestrobarevnou krásou podmořského života. Pokud nejste příznivci šnorchlování můžete zvolit plavbu malou ponorkou nebo procházky po plažích s místním průvodcem.
Oběd v ceně. Večer návrat zpět do hotelu v Cairns.

16. den

DAINTREE a CAPE TRIBULATION
Dnes se vydáte na dvoudenní výlet se skupinou do nejstaršího deštného pralesa na světě, Daintree. Cestou do prehistorického pralesního světa Vás uchvátí úžasné výhledy na Velký bariérový útes. A pak už bude následovat pozorování obrovských slanovodních krokodýlů při vyjížďce po řece Daintree s místními průvodci, který zde znají doslova každý kámen, každé stéblo trávy a snad i každého živočicha. Čeká Vás exlusivní ubytování uprostřed pralesa v resortu Ferntree Rainforest Lodge.
Oběd v ceně.

17. den

CAIRNS
Dopoledne volný program k objevování úchvatné tropické přírody. V poledne se vydáte na divoký mys Cape Tribulation, kde ztroskotal slavný kapitán James Cook, který je obklopen s magrovými porosty a kokosovými palmami. Dále Vás čeká plavba po řece Daintree, kde Vás budou doprovázet krokodýli a jiní místní obyvatelé. Kolem 18.30 hod návrat zpět do hotelu v Cairns.

18. den

ODLET
Odlet z Cairns do Prahy.

19. den

PRAHA
Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

- letenky: Praha – Sydney // Sydney - Melbourne // Melbourne – Launceston // Hobart – Cairns // Cairns – Praha
- letištní taxy a palivové poplatky
- transfery během celého pobytu letiště – hotel– letiště
- ubytování ve 3* až 4* hotelech: 3x Sydney, 3x Melbourne, 5x Tasmánie, 3x Cairns, 1x Daintree
- výlety s anglicky mluvícím průvodcem:
Sydney - City Tour s plavbou kolem opery, Blue Mountains
Cairns - Velký barierový útes, 2dny/1noc NP Daintree a Cape Tribulation
- pronájem vozu střední kategorie během pobytu v Tasmánii vč. pojištění
- Asistenci našeho zástupce v Austrálii
- základní pojištění léčebných výloh
- pojištění CK proti úpadku
- vízum do Austrálie

Cena nezahrnuje:

- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu): 990 Kč
- benzín do auta
- poplatky za parkování

Poznámka:

Austrálie a Tasmánie. Navštívíte Sydney s jeho slavnou operou a Modrými horami - čeká Vás uvolněné Melbourne s "12 apoštoly" - vydáte se vozem po Tasmánii a pak se vydáte na sever Austrálie do tropického Cairns s Velkým Bariérovým útesem a na závěr Vás čeká přenocování v nejstarším deštném pralese, v NP Daintree

Top zážitky:
Syney - plavba kolem opery a přístavu, nádherné Blue Mountains
Melbourne - uvolněné kosmopolitníí město, Great Ocean Road s "12 Apoštoly"
Tasmánie - jedinečná příroda a národní parky
Cairns - výlet na Velký barierový útes a nejstarší deštný prales Daintree
Pozn: zájezd lze uspořádat kdykoliv během roku.

Počasí

Cairns

23°C Skoro jasno

×