800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDo Austrálie nejen za klokany

    Melbourne • NP Grampians • Sovereign Hill • Kuranda • prales Daintree • mys Tribulation • Cairns • Sydney

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

samostatně odlet z Prahy, let s přestupy.

2. den:

přílet do Melbourne. Po příletu vyřízení imigračních formalit, ubytování a nocleh.

3. den:

dopoledne prohlídka centra Melbourne spojená s jízdou historickou tramvají. Procházka podél řeky Yarra s moderním náměstím Federace a vyhlídka z moderní věže Eureka 360° (fakultativně). Po poledni program na jedné z nejkrásnějších scénických silnic světa – slavné Great Ocean Road. Bizarní skalní útvary, 12 apoštolů, London Bridge, spousta věhlasných australských pláží i přímořských letovisek. Nocleh.

4. den:

přejezd do NP Grampians bohatého na australskou faunu. Průzkum tohoto vyhlášeného národního parku s vodopády, bujnou vegetací i tradičními australskými zvířaty (především koaly a stáda klokanů). Vyhlídky Balconies a procházka k nedalekému vodopádu. Vrcholem bude procházka k vyhlídce Pinnacles skrz Grand Canyon. Nocleh.

5. den:

ranní odjezd do Melbourne s návštěvou zlatokopeckého městečka Sovereign Hill v oblasti Ballarat, kde se seznámíte se životem v Austrálii v dobách zlaté horečky, navečer přelet do tropů severu, Cairns. Nocleh.

6. den:

výlet do historického městečka Kuranda a na náhorní sopečnou plošinu Atherton. K cestě můžete využít nejdelší lanovku světa nad korunami stromů (fakultativně). V Kurandě možnost nákupů na zdejších vyhlášených trzích s místní produkcí či návštěvy motýlí ZOO anebo účast na domorodém tanečním představení aboriginců z oblasti Cairns. Na sopečné plošině Atherton prozkoumáte oblast s posvátnými majestátními stromy Fig a vydáte se ke kávovým plantážím. Návrat do Cairns. Nocleh.

7. den:

celodenní výlet do nejstaršího pralesa na světě Daintree. Nahlédnout pod pokličku tohoto opravdu jedinečného rezervoáru života vám umožní místní zkušený průvodce, s nímž se budete moci vydat na vyjížďku po umělém jezírku, které obývají desítky obrovských krokodýlů. Uvidíte tyto jedinečné tvory v jejich přirozeném prostředí. Během návštěvy tohoto unikátního parku (fakultativně) se setkáte také se vzácnými kasuáry, rudými klokany, koalami i spoustou tropických papoušků. V pralese Daintree budete moci pozorovat exotickou flóru a projdete se unikátními porosty mangrovů. Odpoledne ochutnáte vynikající pralesní zmrzlinu a navštívíte zdejší čajovou plantáž. Na závěr dne úchvatný mys Tribulation a jeho kokosové háje, pralesní potůčky a liduprázdné pláže. Večerní návrat do Cairns. Nocleh.

8. den:

volný den v Cairns nebo fakultativně celodenní výlet na neporušené části Velkého bariérového útesu. Necháte se pohltit pestrobarevnou záplavou podmořského života? Uvidíte želvy a velké útesové ryby. Pro zájemce je připravena možnost potápění s instruktorem (i pro nepotápěče). Výlet na útes je na katamaránu v malé skupince max. 20 osob. Dále možnost výletu na Green Island (pro ty, co nemají zájem o šnorchlování). Nocleh.

9. den:

brzy ráno přelet do Sydney. Prohlídka centra Sydney. Úchvatné scenérie Opery v Sydney a Harbour Bridge, spolu s botanickou zahradou a hejny papoušků a kaloňů. Návštěva starobylé čtvrti The Rocks se spoustou typicky australských hospůdek s okouzlujícím panoramatem, vynikajících restaurací i vinných barů. Možnost projížďky lodí v přístavu. Nocleh.

10. den:

celodenní výlet do oblasti přírodních krás Modrých hor (UNESCO). Prozkoumáte známý skalní útvar Tři sestry i vodopády Wentworth, navštívíte Scenic World, kde se můžete projet nejstrmější železnicí na světě. Poté podniknete nenáročnou procházku v kaňonu plném mohutných eukalyptů a vše zakončíte unikátní lanovkou nad korunami vzrostlého lesa. Večerní návrat do Sydney, s prohlídkou večerního Sydney případně zastávkou v Sydney Olympic Park. Nocleh.

11. den:

pro zájemce je připravena možnost průzkumu východního pobřeží Sydney. Navštívíte skalnaté útesy Watsons Bay, vykoupete se na slavné pláži Bondi, kde prozkoumáte úchvatné pobřeží. Poslední nákupy suvenýrů i poslední australské pivo. Rozloučení s Austrálií a samostatně odpolední odlet do ČR s přestupy.

12. den:

přílet do Prahy.

Počasí

Cairns

28°C Skoro jasno

Sydney

23°C Jasno

×