800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHong Kong - Macao - Austrálie - Tasmánie - Singapur

25-denní kombinovaný zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Hongkongu.

2. den

Hongkong
Po příletu transfer z letiště do hotelu.
Odpočinek po cestě.
Během svého pobytu v tomto fascinujícím městě byste v žádném případě neměli vynechat výlet na Victoria peak (552 m n. m.). Z tohoto vrcholu se nabízí jedinečný výhled na celý Hong Kong. Hong Kong Island, Kowloon i přístav budete mít jako na dlani.

3. den

Hongkong
Půldenní skupin. výlet s anglicky mluvícím průvodcem.
Zbývající část dne pak věnujte prohlídce města, zejména pak části zvané Kowloon, kde se střetává tradiční čínská kultura s tou západní. Neopakovatelné jsou i kulinářské zážitky.

4. den

Macao
Dnes se vydejte na individuální výlet do Macao, cesta lodí trvá příjemných 60-75 min. Bývalá purtugalská kolonie si i dnes udržela mnoho ze své historie jako jsou barokní domy, náměstí a kostely, které jsou ostrým kontrastem ke všemu asijskému, tak jak jsme zvyklí.
Odpoledne návrat lodí zpět do Hong Kongu.

5. den

Austrálie Transfer z hotelu na letiště a odlet do Sydney.
Po příletu transfer z letiště do hotelu. Ubytování a odpočinek.

6. den

Austrálie
Dopoledne Vás čeká seznamovací skupinová prohlídka Sydney, prohlédnete si oblast starého města The Rock, pohled na jednečnou budovu Sydneyské opery , Sydney Harbour Bridge, navštívíte Oxford Street a nevynecháte ani zdejší pláže Tamarama či Bondi. Závěr pak bue patřit plavbě po přístavu kolem Circular Quay, během kterého si kromě skvělých a nevšedních pohledů také vychutnáte oběd.
Večer doporučujeme navštívít Sydney Tower, po večeři a sklence dobrého australského vína se Vám jistě bude lépe usínat, i přes časový posun.

7. den

Austrálie
Celodenní výlet do národního parku Blue Mountains s anglicky hovořícím průvodcem. Tento park je asi nejznámější v okolí Sydney, uvidíte skalní formaci Tři sestry, zastavíte se i v dějišti OH 2000.

8. den

Austrálie
Voný den pro Vaše aktivity. Podívat se můžete na krásné pláže Sydney, např. známou Bondi Beach, projít se po útesech a vychutnat si krásné výhledy.

9. den

Austrálie
Dnes si vyzvedněte vůz v centrální oblasti Sydney a vydejte se na jih do oblasti zvané Snowy Mountains, kde se také nachází známý národní park Kosciuzko. Cestou projedete přes hlavní město Austrálie – Canberra.
Cesta je dlouhá cca 450 km, doba cesty 4,5 hod.
Snowy Mountains (Sněžné hory) tvoří část pohoří Velkého předělu, který se táhne po hranici NJW a Viktorie. Mt Kosciuszko (vyslovuje se kosjaskou) se nazývá po polském hrdinovy z americké války za nezávislost, je nejvyšším vrcholkém australské pevniny (2228 m). Velká část sněžných hor je zahrnutá do NP Kosciuszko, oblasti, která je zajímavá po celý rok: v zimě lyžováním a v létě túrami a divokými květy. Horní tok řeky Murray tvoří jihozápadní hranici státu i hraici národního parku. Sněžná řeka, známá z básně Banjo Patersona The Man from Snowy River a ze stejnomenného filmu (Muž od Sněžné řeky), pramení přímo pod vrcholem Mt Kosciuszko. V NP pramení i řeka Murrumbidgee. V létě, když je dost vody, je možné na řece raftovat v peřejích. Oblíbené jsou i vyjížďky na koních.

10. den

Austrálie
Klidný den s návštěvou parku NP Kosciuszko. Odpoledne přejezd na západ od NP. Vzdálenost cca 250 km. Doba cesty 3,3 hod.

11. den

Austrálie
Odjezd do Melbourne, cestou australským vnitrozemím se za necelé 4 hod. dostanete do Melbourne.
Po příjezdu ubytování.
Melbourne je hlavní město australského státu Victoria a po Sydney druhé nějvětší město v zemi. Počet obyvatel je 3,8 miliónu. V letech 1901 až 1927 bylo hlavním městem Austrálie. Město leží na březích řeky Yarra river. Jižní Melbourne je omýván zátokou Port Phillip.
Melbourne je často nazýván „Australské zahradní město“ z důvodu četných zahrad a parků. Ty kontrastují s moderní zástavbou mrakodrapů. Centrum zaujímá City of Melbourne.

12. den

Austrálie
Během dne prozkoumejte nezčetná zákoutí kolem melbournského přístavu a centrální části města. Na rozdíl od Sydney je Melbourne uvolněné a ne tak hektické a přímo vybízí k příjemnému posezení v některé z kaváren či restaurací a nerušnému odpočinku.

13. den

Austrálie
Dnes se vydejte z Melbourne na výlet na vyhlášenou Great Ocean Road, kde se nachází úchvatné pobřežní panorama 12 Apoštolů - galerie abstraktních skulptur lemujících pobřeží v délce několika kilometrů a záliv Loch Ard Gorge, který připomíná norské fjordy.
Great Ocean Road, jako scénická cesta po pobřeží, byla vyhlášena jako jedna z 10 nejhezčích na světě. Úchvatná pobřeží plné vysokých útesů a skalních útvarů, vyhlášené pláže, včetně surfařsky světově známé Bells Beach, sousedící s deštným pralesem, kde máte možnost z bezprostřední blízkosti spatřit klokany, papoušky a koaly žijící ve svém přirozeném prostředí. Největší atrakcí, ne však jedinou, jsou skalní útvary v moři, tzv. 12 Apoštolů. Tato cesta začíná v Melbourne, druhého největšího města Austrálie, centra sportu a kultury, kde mimo jiné můžete navštívit vyhlášené galerie a divadla nebo světově známé sportovní turnaje.

14. den

Austrálie
Ráno odjezd na letiště, vráceni vozu a odlet na ostrov Tasmania do města Launceston. Přílet po poledni. Na letišti si vypůjčíte vůz a vydáte se cca 2 hod. cestu přes městečka Deloraine, Elizabeth Town, Moltema, Sheffield, Gowrie Park a Daisy Dell do Cradle Mountain.
Tasmánie je nejjižnějším ostrovním státem Austrálie, který leží zhruba 300 km od pevniny. Často je nazývána jako země Under Down Under.
Nejznámějším městem je hlavní město Hobart. Do povědomí se dostává zejména díky jachtařským závodům Sydney - Hobart, které se konají každým rokem o Vánocích.
Tento ostrovní stát je známý především svou nádhernou přírodou a mnoha národními parky. V centru ostrova se nachází jeden z nejznámějších národních parků Cradle Mountain, ve kterém najdete i nejhlubší sladkovodní jezero Austrálie. Objevíte tu také husté deštné pralesy, vysoká pohoří a obří eukalyptové lesy. Na jihozápadě můžete objevovat původní věznici a trestaneckou osadu. Dále na západ vás čekají nádherné přímořské oblasti s úžasnými plážemi.

15. den

Austrálie
Cesta autem do World Heritage Cradle Mountain National Parku – nejhezčí národní park v Tasmánii. Užjete si procházku kolem jezera Dove Lake a výhledy z hory Cradle Mountain. Večer příjezd do Strahanu na západním pobřeží Tasmanie. Délka trasy cca 155 km.
Národní park Cradle Mountain
Je jednou z nejvíce navštěvovaných oblastí v Tasmáni. Turisté zde mohou obdivovat vodopády, strmé horské štíty, dešťové lesy či jezera. V parku se rovněž hojně vyskytují typičtí tasmánští savci: klokani, divoké kočky nebo Tasmánští čerti (Tasmanian Devil).

16. den

Austrálie
Odjezd ze Strahanu do Hobartu (cca 290 km). Dnešní cesta Vás zavede do Národního parku Mt Field, který je v Tasmánii nejstarším, kde nesmíte minout vodopády Russel Falls. Cestou se však ještě zastavte u jezera St. Clair. Večer příjezd do Hobartu.
Národní park Mount Field
Je oblíbeným místem milovníků přírody a vzdálený pouze hodinu jízdy od Hobartu. V zimě je velmi oblíben jako středisko zimních sportů. Přes léto pokrývají zdejší pláně a vřesoviště nekonečně pestré koberce horských květin.

17. den

Austrálie
Volný den, který můžete věnovat odpočinku v Hobartu nebo se vypravit do Part Arthur na východní pobřeží.
Hobart je hlavním městem Tasmánie a leží v jižní části ostrova. Místní přístav je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Jedna z nejrušnějších australských slavností se tu pravidelně odehrává koncem prosince, kdy u přístavní hráze Constitution Dock končí svou pouť účastníci plachetní regaty na trati mezi Sydney a Hobartem. Ve městě najdete řadu zajímavých historických památek, od veřejných budov po malebné obytné domy. Srdcem Hobartu je náměstí Salamanca Place obklopené mnoha restaurovanými kamenními domy z 19.stol., v nichž dnes sídlí různé umělecké obchody, butiky a restaurace. Za návštěvu stojí také historická budova parlamentu Parliament House z roku 1840, královské divadlo Theatre Royal či kasárna Anglesea Barrack (nejstarší vojenská ubytovna v Ausrálii).
Port Arthur byl založen jako dřevařský závod a trestanecká kolonie pro nenapravitelné zločince. Věznice, která vznikla roku 1830 je pokládána za nejtvrdší svého druhu v britském impériu. Zůstala v provozu až do roku 1877 a prošlo jí přes 12 000 trestanců. Dnes patří k nejnavštěvovanějším památkám Tasmánie. Port Arthur je vzdálen pouhých 102 km od Hobartu a je tak jedinečným typem na jednodenní výlet.

18. den

Austrálie
Ráno vrácení vozu na letišti v Hobartu a odlet do Cairns s přestupem v Sydney. Po příletu transfer do hotelu.

19. den

Austrálie
Dnes Vás čeká skvělý den, v hotelu Vás vyzvedne průvodce a vydáte se na celodenní výlet na Velký bariérový útes. Šnorchlování u mělkých korálů Vám nabídne jedinečnou čarokrásnou podívanou, kdy se doslova můžete nechat pohltit pestrobarevnou krásou podmořského života. Pokud nejste příznivci šnorchlování můžete zvolit plavbu malou ponorkou nebo procházky po plažích s místním průvodcem.
Oběd v ceně. Večer návrat zpět do hotelu v Cairns.

20. den

Austrálie
Dnes se vydáte na dvoudenní výlet se skupinou do nejstaršího deštného pralesa na světě, Daintree. Cestou do prehistorického pralesního světa Vás uchvátí úžasné výhledy na Velký bariérový útes. A pak už bude následovat pozorování obrovských slanovodních krokodýlů při vyjížďce po řece Daintree s místními průvodci, který zde znají doslova každý kámen, každé stéblo trávy a snad i každého živočicha. Čeká Vás exlusivní ubytování uprostřed pralesa v resortu Ferntree Rainforest Lodge.
Oběd v ceně.

21. den

Austrálie
Dopoledne volný program k objevování úchvatné tropické přírody. V poledne se vydáte na divoký mys Cape Tribulation, kde ztroskotal slavný kapitán James Cook, který je obklopen s magrovými porosty a kokosovými palmami. Dále Vás čeká plavba po řece Daintree, kde Vás budou doprovázet krokodýli a jiní místní obyvatelé. Kolem 18.30 hod návrat zpět do hotelu v Cairns.

22. den

Singapur
Transfer na letiště a odlet přes Darwin do Singapuru.
Po příletu v nočních hodinách transfer do hotelu.
Singapur, to je fascinující směs Výhodu a Západu, tradic i moderních technologií. Vydejte se s námi do Singapuru a čeká Vás nezapomenutelný zážitek! Singapur Vás dozajista překvapí neuvěřitelným pořádkem, disciplínou, čínskou malebností, kvalitními službami a milými lidmi.
Singapur je ideálním místem několikadenní zastávky na Vaší cestě do Indonésie, Thajska, Malajsie a ostatních zemí. Je to město plné rozmanitých chutí asijské kuchyně a nákupních možností. Ponořte se do nákupní třídy Orchard Road, která Vás uchvátí množstvím moderních nákupních galerií a obchodů všech světových značek. Zejména pak v době výprodejů se Singapur promění v meccu neuvěřitelných nákupů. Až budete míst dost nákupů, tak se musíte vydat na projížďku na obřím ruském kole Singapore Flyer odkud objevíte kouzlo singapurských mrakodrapů. Výhled na město s přístavem Vás určitě omámí. Večer si pak můžete vychutnat kulinářské zážitky v místních restauracích, které nabízejí jídla snad všech světových kuchyní nebo si můžete posedět v některém z místních barů se sklenkou tradičního koktejlu Singapore Sling v ruce.

23. den

Singapur
Dnes Váš pobyt končí, ale protože je odlet až v nočních hodinách je Váš hotel zajištěn až do večera. Den můžete strávit odpočinkem, výhodnými nákupy nebo objevováním různorodých kulinářských zážitků.
V podvečer transfer na letiště a odlet do Prahy.

24. den

Singapur
Dnes Váš pobyt končí, ale protože je odlet až v nočních hodinách je Váš hotel zajištěn až do večera. Den můžete strávit odpočinkem, výhodnými nákupy nebo objevováním různorodých kulinářských zážitků.
V podvečer transfer na letiště a odlet do Prahy.

25. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

- letenky: Praha – Hong Kong //Hong Kong - Sydney // Melbourne – Launceston // Hobart – Cairns // Cairns – Singapore // Singapore – Praha
- letištní taxy a palivové poplatky
- pronájem vozu v Austrálii typ vozu střední kategorie, 9-19. den. cena zahrnuje letištní poplatek, neomezené km, silniční poplatek, daň, pojištění proti poškození a krádeži se spoluúčastí 350AUD, 1 dalšího řidiče. (Nulová spoluúčast je za cenu 7,5AUD/den.)
- lodní jízdenku Hong Kong – Macau a zpět
- transfery během celého pobytu letiště – hotel– letiště
- ubytování ve 3* až 4* hotelech:
3x Hong Kong, 4x Sydney, 2x Snowy Mountains, 3x Melbourne, 4x Tasmánie, 3x Cairns, 1x Daintree, 3x Singapore
- výlety uvedené v programu
- základní pojištění léčebných výloh
- pojištění CK proti úpadku
- vízum do Austrálie

Cena nezahrnuje:

- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu): 990 Kč
- benzín do auta
- poplatky za parkování

Poznámka:

Intenzivní program kombinující navštěvu asijských destinací (Hong Kong, Macao, Singapur) s velkou cestou po Austrálii vč. Tasmánie. Program je částečně s angl. mluvícím průvodcem, část po vlastní ose s pronajmutým vozem (Sydney-Melbourne a okruh po Tasmánii).

Top zážitky:
Hong Kong - kosmopolitní metropole, brána do Asie
Macao - bývalá potugalská kolonie
Syney - plavba kolem opery a přístavu, výlet do Blue Mountains
Melbourne - uvolněné kosmopolitníí město, Great Ocean Road s "12 Apoštoly"
Tasmánie - jedinečná příroda a národní parky
Cairns - výlet na Velký barierový útes a přenocování v nejstarším deštném pralese Daintree
Singapore - fascinující směs Výhodu a Západu, tradic i moderních technologií

Počasí

Cairns

27°C Skoro jasno

×