800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMetropole Austrálie

11 dní/7 nocí - po stopách osadníků. Vítejte v kolébce novodobé australské civilizace, poznejte kosmopolitní města i poutavou přírodu pacifického pobřeží.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet do Melbourne z Prahy – Ruzyně.

2. den

NA CESTĚ
Let na trase s mezipřistáním v Asii.

3. den

MELBOURNE
Snídaně. Prohlídka města s návštěvou nádraží Flinders Street Station, nejvyšší kancelářské budovy na jižní polokouli Rialto Towers s jedinečným pohledem na město, Queen Victoria Market a dalších zajímavostí města. Nocleh v Melbourne.

4. den

GREAT OCEAN ROAD
Snídaně. Dopoledne se vydáme po jedné z nejhezčích pobřežních silnic světa Great Ocean Road, která vede podél příkrých a vysokých skalních klifů. Celá tato pobřežní část je chráněna jako Národní park Port Campbell a uvidíte zde malebnou skalní kreaci tzv. “Londýnský most”. Na východ od něj pak spatříte 12 Apoštolů – neboli přírodní galerii abstraktních skulptur lemujících pobřeží v délce několika kilometrů. V neposlední řadě budete moci obdivovat záliv Loch Ard Gorge, který velmi připomíná norské fjordy. Nocleh v Geelongu.

5. den

GEELONG - ALBURY
Po snídani se vydáte napříč australským státem Victoria. Cestou se zastavíte ve starém městečku Sovereign Hill, kde se jako mávnutím kouzelného proutku přenesete do doby elektrizující zlaté horečky. Dále přejezd do městečka Albury, ubytování, nocleh.

6. den

ALBURY - CANBERRA
Snídaně. Odjezd do Canberry, hlavního města Austrálie. Zde si prohlédnete Cook Memorial Jet – památník na počest objevitele Jamese Cooka, budovu australského parlamentu zajímavou značně originálním stavebním řešením, národní mincovnu či válečné muzeum. Nocleh v Canbeře.

7. den

FITZROY FALLS - NAN TIEN - – SYDNEY
Po snídani dokončení prohlídky Canberry návštěvou diplomatické čtvrti a přejezd farmářskou krajinou do Národního parku Morton, kde se vypravíme na procházku ke kaskádovitým vodopádům Fitzroy Falls. Odtud se pojedeme podívat na přírodní úkaz zvaný “blowholes” do přímořského letoviska Kiama. V závěru dne ještě navštívíme Nan Tien - čili největší buddhistický chrám jižní polokoule. Návrat do Sydney, nocleh.

8. den

SYDNEY
Po snídani vyrazíme na celodenní pěší prohlídku města, při níž se podíváme do přístavní čtvrti Circular Quay se světoznámou budovou Opera House a monumentálním mostem Harbour Bridge. Navštívíme rovněž nejstarší čtvrť Sydney The Rocks, vyhlídkovou věž AMP Tower, mořské akvárium (fakultativně), Hyde Park a katedrálu svaté Marie. Projedeme se monorailem centrem města, případně lodí po zálivu. Večer volný program ve městě, nocleh v Sydney.

9. den

FEATHERDALE WILDLIFE PARK
Snídaně. Výlet do Featherdale Wildlife Parku, kde se dostaneme do bezprostředního kontaktu se všemi nejznámějšími australskými zvířaty jako je klokan, koala, ježura, pštros emu či tasmánský čert. Na cestě zpět do Sydney se zastavíme u olympijského stadionu, kde se konaly olympijské hry 2000. Odpoledne můžeme také podniknout návštěvu do Opera House, muzea výstavby Harbour Bridge ukrytém v jednom z pilířů mostu případně dalších zajímavostí Sydney. Nocleh v Sydney.

10. den

ODLET DO PRAHY
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

11. den

PŘÍLET DO PRAHY

Cena zahrnuje následující vstupy

- Sovereign Hill – zlatokopecké městečko
- vstup k vodopádům Fitzroy Falls
- jízdenka na Monorail v Sydney
- vstup do Featherdale Wildlife Parku

Možnost prodloužení

AYERS ROCK - navštivte největší a nejslavnější monolit světa.
CAIRNS - odpočinek v australské riviéře.

Počasí

Cairns

25°C Jasno

×