800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMozaika: Australské safari

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ALICE SPRINGS
Individuální přílet do Alice Springs. Po příletu transfer do hotelu a po zbytek dne volný program.

2. den

ALICE SPRINGS - AYERS ROCK (oběd, večeře)
Velmi časně ráno vás vyzvedneme a vydáme na cestu. Cílem bude Uluru, ale ještě než dorazíme zastavíme se na velbloudí farmě na občerstvení.
Další zastávka je v Mount Ebenezer Roadhouse, kde si můžete koupit nějaké umělecké dílko od místních aboriginců a než dorazíme do Ayers Rock nevynecháme ani vyhlídku na skálu Atilla (Mount Connor). Po příjezdu do NP Uluru-Kata Tjuta si dáme oběd a vydáme na prohlídku do kulturního centra (Tjukurpa) poznat starodávné zvyky, kulturu, nábeženství mstních původních obyvatel.
Poté se vydáme na krátkou cestu k Uluru s možností výstupu na monolit (pokud to dovolí počasí). Závěr dne bude patřit poklidnému pozorování zapadajícímu slunci a měnící se barvě povrchu posvátného monolitu se skleničkou vína v ruce.

Uluru (dříve Ayers Rock) je jeden z největších monolitů na světě a bezpochyby nejznámější ikona australské pouště.
Uluru je jeden z největších skalních monolitů na světě hrdě vystupující nad okolní rovinatou pouštní krajinu. Toto místo bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO nejen pro své podmanivé přírodní krásy, ale i pro významnou spirituální hodnotu, kterou ji místní domorodí obyvatelé přikládají.
Tento skalní obr, vystupující 348 metrů nad okolní rovinatou krajinu je tvořen pískovcovými vrstvami, které jsou pokryty tenkou vrstvou oxidů železa, což monolitu propůjčuje typickou rudou barvu (a je ostatně jedním z důvodů, proč sem návštěvníci přijíždějí).
Uluru je však unikátní také svými duchovními hodnotami, které představuje pro místní domorodé obyvatele kmene Anangu (vyslov Arr-na-ngoo) v jejich systému hodnot zvaném „tjukurpa“ (vyslov Chook-orr-paa).Oblast nabízí několik pohodlných způsobů jak se seznámit nejen s monolitem, ale i s domorodou kulturou.
K dispozici je několik pěších vycházkových okruhů různé obtížnosti i s informačními tabulemi, nedaleké moderní kulturní centrum nabízí komplexní pohled do života a kultury domorodých obyvatel a velmi oblíbené je také pozorování východu a západu slunce.

Kata Tjuta (dříve The Olgas) je unikátní skalní komplex nedaleko monolitu Uluru (Ayers Rock) uprostřed australské pouště. Kata Tjuta je komplexem 36 skalních dómů vystupujících zhruba 50 kilometrů západně od Uluru.
Jelikož dohromady s unikátním monolitem Uluru tvoří národní park Uluru – Kata Tjuta, byla tato oblast zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO nejen pro své podmanivé přírodní krásy, ale i pro významnou spirituální hodnotu, kterou ji místní domorodí obyvatelé přikládají.
Kata Tjuta a zdejší skalní dómy vystupují ještě o 200 výškových metrů výše než Uluru a jsou tvořeny pevným materiálem slepeným z pískovce, bahna a na povrchu také oxidů železa, což jim propůjčuje typickou rudou barvu.
Kata Tjuta je pro místní domorodé obyvatele svatyní, kde se dodnes odehrává spousta tajemných ceremonií, o nichž toho víme jen velmi málo. Od komplexu také vede několik odboček k domorodým rezervacím, kam je však bez povolení vstup zakázán.

3. den

AYERS ROCK - KINGS CANYON (snídaně, oběd, večeře)
Ráno se vám z vyhlídky od kempu naskytne výhled na východ slunce na Uluru a Kata Tjuta. Po snídani se vydáme ke skalám Kata Tjuta kde nás čeká pohodový 7km výšlap "Údolím větrů" Poté nás čeká odjezd do Kings Canyon. Cestou si dáme občerstvení, než na večer dorazíme do Kings Creek Cattle Station, kde je náš soukromý kemp s kompletním vybvením (WC, sprchy). Na míle daleko je opuštěná, divoká krajina se skvělými výhledy na George Gill. Večeře.

4. den

KINGS CANYON - ALICE SPRINGS (snídaně, oběd)
Dopoledne odpočinek a odjezd do NP Watarrka (Kings Canyon), kde vás čeká cca 6 km trek po tomto přírodním skvostu, který lze přirovnat k menšímu bratříčkovi amerického Grand Canyonu.Prohlédnete si "Amfiteátr" a "Ztracené město" a pokud budete chtít můžete si zaplavat v "Zahradě Eden". Odpoledne odjezd do Alice Spring po typické prašné cestě outbacku. Po příjezdu ubytování v hotelu.

Kings Canyon (též někdy přezdívaný jako "australský Grand Canyon") je přírodní amfiteátr a výsledek eroze uprostřed nehostinné australské pouště, zhruba 350 kilometrů od Alice Springs.
Kings Canyon je ohromujícím výsledkem přírodní eroze v nehostinných podmínkách australské pouště. Kaňon leží uprostřed národního parku Watarrka, stranou od hlavní silnice Lasseter Highway, ale zajížďka k němu se určitě vyplatí.
Příroda tu vytvořila unikátní amfiteátr, 100metrů hluboký rýpanec obřím krumpáčem uprostřed jinak rovinaté krajiny. V jeho svěžích zahradách přežívá více než 600 druhů flory a fauny a jeho jezírka a tůně jsou důležitou zásobárnou sladké vody.
Kaňon nabízí jednu z nejhezčích turistických stezek v celé Austrálii, zhruba 3hodinový trek po okraji kaňonu, s výhledy nejen do jeho hlubin, ale především do okolní podmanivé pouštní krajiny.
Během treku budete svědky výsledků přírodní eroze trvající milióny let – kolmé 100metrové pískovcové stěny ploché jako dálniční billboardy, zbarvené do odstínů máslově žluté až tmavě okrové, okolní skalní homole připomínající vosí hnízda, zelené ostrovy poskytující blahodárný stín a útočiště stovkám druhů okolní fauny a flory, nesmělé mostní konstrukce s příchutí prvních objevitelů, výhledy do krajiny a perfektní značení. Pro dobrodruhy je možnost vydat se do oblasti na terénních čtyřkolkách či velbloudech.

5. den

ALICE SPRINGS
Transfer na letiště a individuální odlet.

Počasí

Cairns

28°C Skoro jasno

×