800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMozaika: Darwin a N.P. Kakadu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

DARWIN
Individuální přílet do Darwinu. Po příletu vás čeka transfer do hotelu. Přenocování.

2. den

DARWIN - MARY RIVER (snídaně, večeře)
Brzy ráno vás vyzvedne průvodce a se skupinou se vydáte na 3 denní výlet do Mary River a Národního parku Litchfield a Kakadu.
V NP Litchfield si prohlédnete dechberoucí vodopády, zároveň budete mít čas si i zaplavat. Pak si vychutnáte oběd a cesta pokračuje do oblasti Wulna, kde se setkáte s domorodými obyvateli této části země, lidmi Limilngan-Wulna. Zde budete mít možnost se blíže seznámit s Aboriginci a zkusit si zahrát na nástroj didgeridoo či si zaházet loveckým oštěpem. Zbytek dnes pak strávíte v oblasti Mary River, kde se nachází jedinečný ekosystém mokřadů. Je to ideální místo pro pozorování nejen exotických ptáků, ale i krokodýlu. Tuto možnost budete mít i během odpolední plavby. Přenocování v kempu.

NP LITCHFIELD
Tento národní park se nachází zhruba 100 kilometrů východním směrem od Darwinu. Ročně ho navštíví statisíce turistů, kteří zde naleznou úchvatné vodopády. Ty někdy končí v přírodních jezerech.
Některé z nich jsou přitom oficiálně uznané jako bezpečné ke koupání. Na návštěvníky čekají také ohromná termitiště. Park nabízí hned několik tras, které člověka zavedou do neopakovatelných koutů této země.

3. den

MARY RIVER - NP KAKADU (snídaně, oběd, večeře)
Dnes vás čeká cesta do jednoho z nejkrásnějších národních parku na území Austrálie, NP Kakadu.
Budete objevovat nejen jeho přírodní krásy ale i jeho kulturní dědictví zanechané a ředávané domorodými obyvateli.Česká vás i cesta do Maguk (Soutěska Barramundi), kde si budete moci zaplavat. Večer přenocování v kempu.

NP KAKADU
Tento národní park se rozkládá na rozloze zhruba 20 000 kilometrů čtverečních. To je plocha velká asi jako polovina Švýcarska.
Ochrana tohoto území, které vyniká nedotčenou a divokou přírodou, byla zahájena v roce 1965, kdy byl podán návrh na ochranu oblasti území okolo Alligator River. Australská vláda později ustanovila park v několika fázích. V podobě, v jaké ho známe dnes, vnikl v roce 1991. Postupně byl také zapsán na seznam kulturního přírodního dědictví UNESCO.
Domorodé obyvatelstvo tuto oblast obývá po dobu minimálně 40 000 let. Právě jim patří zhruba polovina půdy, předání druhé poloviny je nyní v řízení.V národním parku se dochovaly četné skalní malby. Jsou dvě velké oblasti, které se vyznačují tímto „skalním uměním“. Jedná se o oblast Ubirr.
Tato oblast může být prozkoumána díky několika kilometrům stezek, které vás zavedou k malbám starým tisíce let. Druhou oblastí je Nourlangie, která se dá projít také pěšky. Hlavní místa jsou od parkoviště vzdálená pouhých pár minut chůze.
Kromě umění původních obyvatel je tento park vyhledáván především pro svá přírodní bohatství.
Ty spočívají ve stovkách různých druhů rostlin a živočichů. Na své si tu přijdou milovníci ptactva. Žije jich zde až 280 druhů.

4. den

KAKADU - KARTHERINE (snídaně, oběd, večeře)
Dnes se vydáte offroadem na akční jízdu k vyhlášeným vodopádům Jim Jim, které patří k tomu nejlepšímu z Kakadu. Jistě budete potřebovat delší chvilku na to vstřebat tento úchvatný přírodní skvost, 200 m vysoký vodopád padající do soutěsky z náhorní plošiny.
Až se dosytosti vynadíváte přesunete se k neméně zajímavým vodopádům Twin Falls, kde vás také čeká plavba lodí. Odtud se pak vydáte do zlatokopeckého městečka Pine Creek, kde se přímo na hranici s NP Nitmuluk nachází váš kemp.

5. den

KATHERINE - DARWIN (snídaně, oběd)
Dnes vás čeká návrat do Darwinu a přenocování v hotelu. Dopoledne však můžete strávit např. fakultativní plavbou po Katherine Gorge nebo si vyjet sami na kánoii. Po odjezdu z Katherine Gorge se ještě zastavíte kaskádovitých vodopádů Edith Fallsnaž se vydáte na cestu australským outbackem zpět do Darwinu. Přenocování v hotelu.

6. den

DARWIN
Transfer na letiště.

Počasí

Cairns

17°C Skoro jasno

×