800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMozaika: Melbourne

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

MELBOURNE
Individuální přílet do Melbourne. Po příletu vás čeká transfer do hotelu a ubytování. Zbyvající část dne volný program.

Melbourne

Soupeření se Sydney
S počtem obyvatel okolo 3,5 miliónu se řadí až za Sydney , ale v mnohém je s největší australskou metropolí srovnatelné. Rivalita mezi oběma největšími městy je zřejmá nejenom mezi obyvateli těchto měst, ale i turisté mají často ve zvyku tato dvě velkoměsta porovnávat. Melbourne se nedá upřít především odlehčená atmosféra, která je zde všudy přítomná.

St. Kilda
Jedna z velmi známých čtvrtí města se rozkládá zhruba sedm kilometrů od centra. Původně se jednalo o místo, kde si své soukromé paláce stavěla velká část místní honorace.
Postupem času se z tohoto předměstí stalo místo vyhledávané turisty, a to nejen pro své pláže, lunapark a rušný noční život, ale především také pro velký počet různých uměleckých a hudebních akcí, které se zde konají. Jedná se například o filmový festival nebo literární festival. Největší akcií je St. Kilda festival, který každoročně přiláká stovky tisíc lidí.

Kde se dobře najíst
Unikátní a opravdu nezapomenutelnou může být večeře v jedoucí starodávné tramvaji, která vás během vaší večeře zaveze do některých velmi zajímavých koutů Melbourne. Mezi ně patří například Toorak Road, známá luxusními obchody, nebo pařížský konec Collins Street.

Phillip Island
Tento ostrov ležící v blízkosti Melbourne je s pevninou spojen mostem. Na jedné jeho straně je město San Remo, na druhém konci se nachází Newhaven, který je součástí ostrova.
Na ostrově žije permanentně pouze 7 000 obyvatel. Každoročně jej ale navštíví neuvěřitelných 3,5 miliónů turistů, kteří zde hledají především pověstnou kolonii tučňáků. Ti den co den vychází na večer z moře na pláž. Tato podívaná běžně známá pod názvem Penguin Parade se odehrává na území národního parku Phillip Island Nature Park.

Kolonie tuleňů
Populární atrakcí jsou také skaliska, kde pobývá velké množství tuleňů. Jedná se o největší kolonii tuleňů v celé Austrálii, jejichž počet je odhadován až na 16 000.

2. den

MELBOURNE
Dnes se vydáte na celodenní skupinový výlet z Melbourne na výlet na vyhlášenou Great Ocean Road, kde se nachází úchvatné pobřežní panorama 12 Apoštolů - galerie abstraktních skulptur lemujících pobřeží v délce několika kilometrů a záliv Loch Ard Gorge, který připomíná norské fjordy.

Great Ocean Road, jako scénická cesta po pobřeží, byla vyhlášena jako jedna z 10 nejhezčích na světě.
Úchvatná pobřeží plné vysokých útesů a skalních útvarů, vyhlášené pláže, včetně surfařsky světově známé Bells Beach, sousedící s deštným pralesem, kde máte možnost z bezprostřední blízkosti spatřit klokany, papoušky a koaly žijící ve svém přirozeném prostředí. Největší atrakcí, ne však jedinou, jsou skalní útvary v moři, tzv. 12 Apoštolů. Tato cesta začíná v Melbourne, druhého největšího města Austrálie, centra sportu a kultury, kde mimo jiné můžete navštívit vyhlášené galerie a divadla nebo světově známé sportovní turnaje.

3. den

MELBOURNE
Volný program na individuálni poznávání města. Fakutlativně je k výběru velké množství výletů jak v Melbourne, tak i mimo něj. Kromě výše zmíněných atrakcí jako je Phillip Island jsou to např. i vyhlášené vinice Yarra Valley.

4. den

MELBOURNE
Transfer na letiště.

konec programu

Počasí

Cairns

24°C Polojasno

×