800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMozaika: tropický sever - Cairns a Daintree

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

CAIRNS
Individuální přílet do Cairns. Následuje transfer do hotelu.

Cairns je jedním z hlavních přístavů, odkud lodě vyjíždějí k Velkému bariérovému útesu. Turisticky zajímavá je příroda, která toto město obklopuje. Prales, jež se zde vyvinul před tisíci lety, je stejně jako Velký bariérový útes na seznamu UNESCO. Lidé mají také možnost vyjet trajektem na blízké ostrovy.

2. den

CAIRNS
Dnes vás čeká celodenní výlet se šnorchlováním na Velký bariérový útes. Fakultativně lze i klasické potápění s přístrojem nebo jsou k dispozici i několikadenní plavby nebo pobyty na ostrovech.

Velký bariérový útes
Toto místo plné ohromných korálových útesů je opravdu jedinečné. Obdobné krásy se dají najít i blíže Evropě, ale žádné z těchto míst se svou velikostí nemůže vyrovnat Velkému bariérovému útesu.
Barva moře v tomto místě je neopakovatelně tyrkysově modrá. Západ slunce je typický hřejivými barvami. Východ slunce zase na horizontu maluje téměř dokonalou duhu všech barev. To všechno je možné zažít, pokud se vydáte alespoň na dvoudenní plavbu k největšímu korálovému útesu světa. To nejdůležitější na vás samozřejmě čeká pod hladinou. Korálové útesy všech barev, které zde žijí v symbióze s neméně pestrobarevnými rybami, klesají mnohdy desítky metrů pod hladinu. V některých místech jako by nešlo dohlédnout konce. Jinde zase máte možnost proplout nefalšovanou branou z korálů. Pro ty, co může podmořský svět oslovit, je toto místo rájem.

3. den

CAIRNS - DAINTREE
Ráno si vyzvednete v autopůjčovně vůz. Typ: střední kategorie - Toyota Camry nebo podobný, vč. kompletního pojištění All Incl

Dnes se vydáte se na sever od Cairns, do nejstaršího deštného pralesa na světě, Daintree (cca 110 km).
Cestou do prehistorického pralesního světa Vás opět jistě uchvátí úžasné výhledy na Velký bariérový útes. A pak už může následovat pozorování obrovských slanovodních krokodýlů při vyjížďce po řece Daintree s místními průvodci, který zde znají doslova každý kámen, každé stéblo trávy a snad i každého živočicha. Záleží jen na Vás, jaký z výletů a aktivit si zvolíte.

Tropický prales Daintree je nejstarší tropický deštný prales na světě a je rájem pro jednodenní turisty z Cairns, milovníky přírody, tropické zeleně, mangrovových porostů i obrovských krokodýlů.
Tropický prales Daintree skýtá útočiště pro spoustu unikátních druhů fauny a flory včetně obrovských slanovodních krokodýlů. Tato neprostupná tropická zeleň je součástí mnohem většího komplexu, rozkládajícího se na 500 km pobřeží od Townsville až po Cooktown. Předchůdci místních ekosystémů byli již na prakontinentu Gondwana a stáří určitých části Daintree bylo vědci určeno na zhruba 130 mil. let. Dnes je toto místo nejen chráněnou oblastí, národním parkem a položkou na seznamu UNESCO, ale především historickým inkubátorem spousty dnešních australských druhů fauny a flory, domovem slanovodních krokodýlů, rájem motýlů i vodního ptactva – jednoduše rájem milovníků přírody ve všech jejích proměnách a podobách. Oblast nabízí široké možnosti aktivit a vyplatí se věnovat jí alespoň jeden celý den. V nabídce je mnohé – plavba po krokodýlí řece, procházky v mangrovových porostech, pralesní cukrárna s vlastní zmrzlinou, čajové i kávové plantáže, koupání v azurové vodě sladkovodních říček i procházky uprostřed bujné zeleně, to vše korunováno bělostným mysem Cape Tribulation i odkrývání zajímavých spojitostí Cookovy plavby v roce 1770 s tímto regionem.
Nejkrásnější je prales v období dešťů (od prosince do dubna), říčky jsou plné vody a všude je spousta motýlů, vodního ptactva i ryb a především je zde méně turistů.

4. den

DAINTREE - CAIRNS - odlet
Pokud si ráno přivstanete, vydejte se k nedalekému mysu Cape Tribulation (plavba trajektem přes řeku Daintree, cca 20 AUD/OW) s mangrovníky a tajuplnými pralesními potůčky. Oblast na sever od Daintree k mysu je proslulá deštným pralesem, písečnými plážemi a rozeklanými horami Thorton Peak a Mt Sorrow. Cestou zpět se se můžete zastavit u některých skvělých pláží a vykoupat se v pacifiku, třeba ve Four Mile Beach, Pebbly Beach, Turtle Creek beach atd.
Návrat zpět do Cairns na letiště, vrácení vozu a individuální odlet.

Fakultativně možnost prodloužení pobytu jak v Dantree, na některém z tropických ostrovů, nebo na pobřeží v některém z plážových hotelů severně od Cairns.

Počasí

Cairns

21°C Převážně oblačno

×